GOKiB Krasne > Bez kategorii > Protokół Jury- Konkurs Koronczarski – Finał 18.05. czwartek 17:00

Protokół Jury- Konkurs Koronczarski – Finał 18.05. czwartek 17:00

1-2017-04-30 Piekno zamkniete w koronce -06-01  Protokół z posiedzenia Jury I Międzygminnego Konkursu Twórczości Rękodzielniczej „Piękno zamknięte w koronce” Krasne 2017 pod patronatem Wójta Gminy Krasne z dnia 8 maja 2017 roku.

W pierwszej edycji konkursu jury oceniło 51 prac z terenu województwa podkarpackiego. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach (haft i koronka) i obejmował twórców  w wieku od 15 roku życia.

Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa w składzie:

• Emilia Jakubiec-Lis – pracownik Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie
  • Irena Pelc-Kozłecka – koronczarka z Markowej
  • Lidia Hajduk – sekretarz konkursu.

Kryteriami w ocenie złożonych prac były:

• wierność stylowi regionalnemu (wybranego przez twórcę),
  • zastosowanie tradycyjnych technik i materiałów,
  • precyzja i technika wykonania,
  • oryginalność i innowacyjność w podejściu do tradycyjnego wzornictwa regionu,
  • poszukiwanie „nowych przestrzeni” dla wzorów i wyrobów zaczerpniętych z tradycji,
    walory artystyczne.

Po wnikliwej obserwacji i ocenie prac komisja postanowiła nagrodzić  i wyróżnić prace następujących uczestników:

Kategoria koronka

Nagroda III – Krystyna Kabaj – Palikówka
Nagroda II – Borowiec Elżbieta – Krasne
Nagroda I – Chwajoł Janina – Krasne

Kategoria haft

Wyróżnienie – Janina Szynal – Niemstów
Nagroda – Elżbieta Winiarska – Krasne
GRAND PRIX – Aleksandra Polewczak – Krasne

Nagroda Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem
Klub Twórców Sztuki „ART.-dekor” – Sokołów Małopolski

Finał i rozdanie nagród 18.05 czwartek, w GOKiB Krasne o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy Laureatki oraz wszystkich uczestników, na spotkanie z Jurorkami i wymianę doświadczeń!

Organizatorzy i jury składają serdeczne podziękowania twórcom, za pełną zaangażowania pracę artystyczną i gratuluje wybitnych osiągnięć artystom.