GOKiB Krasne > Bez kategorii

VIII Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek Krasne 2023- zaproszenie!

      Gminny Ośrodek Kultury w Krasnem zaprasza do udziału w VIII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek 2023

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych,  ponadpodstawowych, osób dorosłych do 25 roku życia z terenu województwa Podkarpackiego.

Mamy nadzieję, że świąteczna tematyka i forma konkursu będzie okazją do upowszechniania polskich kolęd i pastorałek oraz integracji kulturowej społeczności.

Regulamin: konkurs kolęd 2023 -regulamin 
Zgłoszenia nadsyłamy do 30.12.2022

Formularz zgłoszeniowy:

https://forms.gle/pPqhJK19wjdoWJwSA

Informacji udziela instruktor Liliana Sendera – 17 2300347 lub poczta@gokkrasne.pl

 

24.11. Finał Wojewódzkiego Konkursu “Stefek Burczymucha” – relacja

         Czwartek 24 listopada zaczął się groźnie. Dym czarny nad Krasnem! Palą oponami? Sklejką i płytami?? Nieee, to… Potwór!
Poczwara! Oooogromny Trzygłowy Trzyżołądkowy, Sześcionogi S M O K! SMOOOOOOOK! OK!
O tym jak się sprawa potoczyła dalej dowiedzieliśmy się na Finale I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ILUSTRATOR “Stefek Burczymucha”, na który to licznie przybyli nasi Laureaci.
Ufffff! Smok się oddalił w inne strony czy instytucje a my, przystąpiliśmy do ulubionej naszej czynności czyli wręczania nagród!
Starostwo Powiatowe w Rzeszowie https://www.facebook.com/PowiatRzeszowski reprezentowała pani Joanna Nieroda – p.o. Dyrektora Wydziału Promocji, Gminę Krasne pan sekretarz Robert Żołynia, którzy wspólnie z jurorem panem Maciejem Śliwiakiem i panią Lidią Hajduk – pomysłodawczynią i kuratorem konkursu, ściskali dłonie i wręczali dyplomy oraz upominki.
Dziękujemy Wszystkim za udział, Gratulujemy Laureatom i zapraszamy do udziału w naszych Konkursach!

19.11. Koncert Gminnej Orkiestry Dętej

      W sobotni mroźny wieczór 19 listopada mieliśmy okazję rozgrzać się muzyką na żywo w wykonaniu naszej Gminnej Orkiestry Dętej! A, że to już 5 lat to były wspomnienia w postaci zdjęć na ekranie, oraz wręczanie okolicznościowych dyplomów dla członków orkiestry, przez Maestro Prowadzącego Daniela i Maestro Uczącego Michała.
Dziękujemy za Państwu za przybycie i gorącą atmosferę!
Foto Śp. Irek

XXIII Wojewódzki Konkurs “Choinka jak ze snu” – zaproszenie! Prace do 02.12.2022

    INSTYTUCJE KULTURY, OŚWIATY ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

woj. podkarpackiego

       Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem zaprasza do udziału w XXIII Edycji Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej pt.: „CHOINKA JAK ZE SNU” KRASNE 2022.  Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, podopiecznych ośrodków kultury
i instytucji pracujących z dziećmi z  województwa podkarpackiego.

     Drogie Dzieci i Utalentowani Uczniowie! Spodziewamy się, że udział w konkursie sprawi Wam wiele radości i satysfakcji twórczej a świąteczna tematyka i forma naszej propozycji zachęci Was do kreatywnej  zabawy z rozmaitym tworzywem. Mamy nadzieją że nasz konkurs będzie sprzyjał nawiązywaniu i zacieśnianiu  kontaktów międzypokoleniowych  w rodzinach, oraz  stanowił źródło inspiracji artystycznej związanej z cudownym Czasem Bożego Narodzenia.

     Prosimy opiekunów artystycznych ze środowisk oświatowych o  przychylność i wsparcie dla tego konkursu. Szczegóły poniżej w Regulaminie:                                                                                      

15.11.22 IV Międzypowiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej – Sokołów Młp

      15 listopada podopieczne Pracowni Muzyki p. Liliany (oraz Joanna Dudek z Palikówki reprezentująca obecnie RDK Staromieście) brały udział w IV Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej “Historia Polski Nutami Pisana” w https://www.facebook.com/mgoksir.sokolow Sokołowie Małopolskim.
Występy najmłodszych były premierowe na tym poziomie i cieszymy się, że sobie poradziły! A w kategorii najstarszych Joanna Dudek zajęła I miejsce! Gratulujemy!

09.11 Jury Konkursu “Stefek Burczymucha”-lista nagrodzonych i zdjęcia prac!

     Protokół z posiedzenia Jury  I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ILUSTRATOR  z dnia 9 listopada 2022 roku.

Organizatorem Konkursu Plastycznego była Biblioteka Publiczna w Malawie, pod patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego oraz Wójta Gminy Krasne. Konkurs Plastyczny ILUSTRATOR skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III szkół podstawowych, mieszkających na terenie województwa podkarpackiego.

Zadaniem w konkursie było wykonanie pracy plastycznej, interpretującej wiersz Marii Konopnickiej pt.: „Stefek Burczymucha”. Nagranie audio utworu, w wykonaniu podopiecznych Świetlicy Środowiskowej GOPS Krasne – Grupy Okrągłe Kulki, zostało umieszczone na stronie www.gokkrasne.pl.

Na konkurs wpłynęło 613 prac z 58 różnych miejscowości podkarpacia (z Wydrza, Nizin, Tapiny, Łętowni, Grodziska Górnego, Przeworska, Haczowa, Pruchnika, Rzeszowa, Turzego Pola, Błażowej, Kopci, Weryni, Przybyszówki, Staroniwy, Komborni, Rakszawy, Klimkówki, Tuligłów, Jarosławia, Lubartowej, Żyrakowa, Nowej Sarzyny, Rogowa, Dębicy, Dobieszyna, Lubaczowa, Wysokiej, Woli Rusinowskiej, Morawska, Tarnobrzega, Lisich Jam, Łańcuta, Chmielnika, Lecki, Korzeniowa, Bzianki, Kopytowej, Brzozowa, Stasiówki, Jodłowej, Dąbrowicy, Wilczej Woli, Cieszacina Wielkiego, Jasła, Głogowa Młp., Wojtkowej, Jaszczwi,  Miejsca Piastowego, Markowej, Żarnowca, Zasowa, Sokołowa Młp., Bobrowej, Kopci, Malawy, Krasnego, Palikówki i Strażowa).

Oceny zgłoszonych do Konkursu prac plastycznych dokonało Jury w składzie:

  • Maciej Śliwiak – artysta plastyk,
  • Donata Drozd – bibliotekarz,
  • Beata Lubas – księgarz,
  • Ireneusz Śpiewla – dyrektor GOKiB Krasne,
  • Lidia Hajduk – sekretarz konkursu.

Przy ocenie produktów Jury posługiwało się następującymi kryteriami: spełnieniem wymogów określonych regulaminem i tematyką konkursu oraz szczególnymi walorami artystycznymi, estetyką, oryginalnością i pomysłowością twórcy oraz samodzielnym wykonaniem.

Jury postanowiło nagrodzić następujących uczestników:

W kategorii dzieci z klas I-III:

Skip to content