GOKiB Krasne > Bez kategorii

Otwarte Zajęcia “Feryjne rozGRZEwki” Świetlicy Środowiskowej GOPS Krasne

Podopieczni Świetlicy Środowiskowej GOPS w Krasnem wyszli z ofertą do dzieci i młodzieży, organizując 4 zajęcia na feriach. Graliśmy- Gotowaliśmy i Gadaliśmy!
Pierwsze zajęcia otwarte na feriach, przyniosły naszym gościom danie z okolic Rzymu – “Ser i pieprz”. Przepis wg. mojego ulubionego kucharza Tomasza Kuczborskiego https://kucharz.gumroad.com/l/ozrxg tu można kupić jego książkę:
Pieprz należy zmiażdżyć w moździerzu, albo w braku tegoż zmielić młynkiem najgrubiej ja się da. Ser owczy (pecorino romano) utrzeć na wiórki. Pastę (ja używam bucatini, które gorąco polecam tym, co do tej pory nie spróbowali) gotujemy w osolonej wodzie al dente i pod koniec odlewamy kubeczek na zaś. Ugotowany makaron mieszamy dokładnie z pieprzem, masłem i pecorino, dodając wodę spod gotowania aż sos stanie się welurowy, otulający makaron – i gotowe. Osoby podostrzające mogą podostrzyć, tak, jako i ja podostrzam…
My nie podostrzyliśmy i wszyscy zjedli, no prawie, dla Leny było za ostre! Makaron Bucatini, włoski, pieprz ze Szwajcarii, ser z Hiszpanii, masło nasze i danie gotowe!
Drugie otwarte zajęcia z Grania-Gotowania- Gadania Świetlicy Środowiskowej GOPS w Krasnem upłynęły nam pod znakiem Negocjacji i Pilnowania.
Negocjowaliśmy grając w Szeryfa z Nottingham – polecamy! A pilnowaliśmy żeby nam się nie przypaliła pizza. A raczej dwie pizze, na raz!
I się udało.
Wszystko!
Trzecie zajęcia otwarte to nowe osoby i nowe aktywności. Kalambury na scenie, Jungle Speed na 14 osób, 1,2,3 Baba Jaga Patrzy – zespołowo  a do jedzenia Falafel, który każdy skomponował dla siebie! Falafel na tortilli + pomidorki + sałata + ser feta + oliwki i robione na miejscu sos czosnkowy.
Ostatnie zajęcia to –  Ruch-Współpraca-Szybka Reakcja! A na koniec w wigilię – Tłustego Czwartku – pączki i lody
Foto Śp. Irek, Szymon Cz, Antonina R,  i Zuzanna R
Skip to content