Spice Gears Academy zaprasza na zajęcia z robotyki!

  Halo GMINA KRASNE 🙋‍♀️🙋‍♂️
to będzie milowy krok w rozwoju robotyki i nowoczesnych technologii na bazie programu FIRST 🥇
🏁🧭🏃‍♂️

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia próbne⤵️
📆 25.01.2022 (wtorek)
🕘 16:45-18:15 – grupa EXPLORE (6-9 lat)
🕦 18:30-20:00 – grupa CHALLENGE (10-16 lat)
🏢 Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem – sala Galeria!

Zarezerwuj swoje miejsce już dzisiaj i weź udział w lekcji próbnej uzupełniając formularz zgłoszeniu w linku poniżej

https://www.sgacademy.pl/zgłoś-się

Spice Gears Academy – szkoła robotyki LEGO dla Twojego dziecka prowadzona przez Mistrzów Świata już w KRASNEM!! 🌍

✅ już od 6-ego roku życia! (6-16 lat, z podziałem na 2 grupy wiekowe)
✅ prowadzona przez Mistrzów Świata!
praktyków – nie teoretyków
✅ nasi podopieczni biorą udział w międzynarodowych turniejach z robotyki!
✅ uczymy umiejętności pożądanych w największych międzynarodowych firmach naukowo-technologicznych!
✅ uczymy bez INSTRUKCJI!

Liczba miejsc mocno ograniczona!

Więcej informacji
https://www.sgacademy.pl

Zadzwoń i dowiedz się więcej
📞609 007 199
📧podkarpackie@sgacademy.pl
📲Messenger

Biblioteki w okresie świątecznym

Biblioteki Publiczne w Malawie i Krasnem nieczynne do 27.12.2021r.
Palikówka i Strażów są czynne do środy 22.12. włącznie – między świętami 27.12. do 30.12.

Wesołych Świąt!

XXII Wojewódzki Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej “Choinka jak ze snu” WYNIKI film i zdjęcia!

      Protokół z posiedzenia Jury XXII Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Choinka jak ze snu” Krasne 2021
pod patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego i Wójta Gminy Krasne z dnia 8 grudnia 2021 roku

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział  1 655 artystów z 160 placówek z terenu całego województwa podkarpackiego oraz 5 zgłoszeń prywatnych. Konkurs przebiegał
w trzech kategoriach wiekowych  i obejmował twórców  w wieku od 6 do 15 lat.

Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa w składzie:

  • Tadeusz Błoński– prof. UR, artysta plastyk- przewodniczący
  • Joanna Nieroda – Starostwo Powiatowe
  • Zuzanna Rogala – plastyk
  • Irena Tuszyńska – instruktor plastyki, pracownik GOKiB – kurator konkursu
  • Ireneusz Śpiewla – dyrektor GOKiB

Kryteriami w ocenie złożonych prac były:

  • interpretacja tematu konkursu,
  • oryginalność ujęcia tematu,
  • walory artystyczne ( kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania),
  • estetyka wykonania,
  • samodzielność wykonania

Po wnikliwej obserwacji i ocenie prac komisja przyznała 5 nagród  specjalnych, 17 nagród oraz 26 wyróżnień.  

I kategoria wiekowa klasy I-III
PŁASKIE
Nagroda I:
Antonina Jakubczak l.8 CK w Przemyślu opiekun Rafał Kureczka

Nagroda II
Maja Zegar l.9 MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Henryka Boho

Nagroda III
Wojciech Wolski l.8 SP nr 11 W Rzeszowie opiekun Małgorzata Bartoszek

Wyróżnienie:
Daria Szawara DL w Hermanowej opiekun Dominika Surmacz
Nikola Tereszkiewicz l. 9ZSP w Krasnem opiekun Dorota Kurecka –Wójcik
Oliwia Głowacka l.7 SP nr 1 w Sanoku opiekun Antonina Lech
Rita Paśkiewicz l.7 ZS w Malawie opiekun Agata Paśkiewicz
Marlena Marszał l.7 MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Henryka Boho
Jagoda Gaweł l.9 CK w Przemyślu opiekun Rafał Kureczka
Emilia Czapla l.10 PSP w Błażowej opiekun Małgorzata Kusz
Melania Sowa l.9 MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Henryka Boho
Milena Roś l.8 GOK we Frysztaku opiekun Dorota Wojtanowska
Nina Dacko l.7 CK w Przemyślu opiekun Rafał Kureczka
Iga Walicka l.7 MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Hanryka Boho

PÓŁPŁASKIE
Nagroda I:
Brygida Otta kl.II SP w Bezmiechowej Dolnej opiekun Kamila Fedak
Nagroda II:
Anna Bobusia kl.III SP Jedlicze opiekun Justyna Pernal-Blicharczyk
Nagroda III
Seweryn Kuczma l.7 ZS w Malawie opiekun Beata Głowiak

Wyróżnienie:
Michał Kędra l.9 ZSP w Stobiernej opiekun Zielińska Renata
Amelia Żuchowska kl.II SP Jedlicze opiekun Justyna Pernal-Blicharczyk
Blanka Koza kl.II SP Jedlicze opiekun Justyna Pernal-Blicharczyk

II kategoria wiekowa IV-VI

PŁASKIE
Nagroda I:
Magdalena Pasierb l.11 MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Henryka Boho

Nagroda II
Urszula Cag l.11 PSP w Błażowej opiekun Małgorzata Kusz
Adrian Lubas l.10 SP w Hyżnem opiekun Elżbieta Łuka
Daria Majchrowska l.10 SP w Hyżnem opiekun Elżbieta Łuka

Nagroda III
Kaja Dmitrowska l.11 SP nr 1 w Brzozowie opiekun Lucyna Dobrowolska

Wyróżnienie:
Alicja Magiera kl.IV PSP nr 1 W Rudniku n/S opiekun Zyta Kwiecień
Anna Kowal l.11 OK w Czudcu opiekun Anna Pszonka
Aurelia Ożóg l.11 MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Henryka Boho

PÓŁPŁASKIE
Nagroda I:
Maja Głodek kl. VI SP nr 1 w Zagórzu opiekun Edyta Putyra
Nagroda II
Oliwia Wiernusz l.10 GOK w Iwoniczu Zdroju opiekun Agnieszka Penor
Nagroda III
Julia Tronina L.11 SP w Palikówce opiekun Joanna Durak

Wyróżnienie:
Bartek Karpierz l.12 SP w Krasnem opiekun Ewa Moniak-Różańska
Karina Barnat l.10 MGOK w Tyczynie opiekun Małgorzata Korcz
Anna Kawalerska l.10 PSP w Łukawcu opiekun Lucyna Kuchta
Antoni Osiowy kl.3, SP Przybówka, opiekun Grzegorz Wojnar

III kategoria wiekowa klasy VII- VIII

Nagroda I:
Wołos Wiktoria l.13 ZS w Łące opiekun Joanna Durak
Nagroda II
Zuzanna Tarka l.12 SP w Krasnem opiekun Ewa Moniak-Różańska
Nagroda III
Urszula Janas l.13 GOKiC w Rakszawie opiekun Bernadeta Skoczylas

Wyróżnienia
Lena Jerszów kl. VII ZSP w Malawie opiekun Irena Brzeżawska
Maja Kozaczuk kl. VII MCK w Leżajsku opiekun Jolanta Kędzierska
Natalia Pieczonka l.13 SP w Kraczkowej opiekun Małgorzata Tymińska-Łojko
Julia Cetnarska kl.VII ZSP w Krasnem opiekun Ewa Moniak Różańska
Aleksandra Lelek l.12 PSP w Kielanówka, opiekun Joanna Lelek

Ponadto Jury postanowiło przyznać Nagrodę Grand Prix za szczególne walory plastyczne i wrażenia artystyczne dla:
Magdaleny Czarnoty  l.7 SP w Hyżnem opiekun Anna Paściak

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem postanowił przyznać dodatkowo Nagrodę
Julii Wołoszyn l.8 SP w Tyrawie Wołoskiej opiekun Lucyna Wota

Wójt Gminy Krasne postanowił przyznać Nagrodę dla:
Oliwii Bednarz l.8 SP nr 2 W Przeworsku opiekun Agata Jurkiewicz

Jury przyznało Zbiorową Nagrodę Specjalną dla : Konrada Buczkowskiego, Szymona Kukulskiego, Oliwii Ilasz, Aleksandry Sikora, Wioletty Duży ze Szkoły Podstawowej nr 2
w Przeworsku opiekun Urszula Sebzda

Dodatkowo Biblioteka Publiczna w Krasnem przyznała Nagrodę dla: Zuzanny Wodzińskiej kl.VI SP nr 19 w Rzeszowie opiekun Beata Sitarska

Organizatorzy i komisja składają serdeczne podziękowania nauczycielom za pełną zaangażowania pracę artystyczną z wychowankami i gratuluje wybitnych osiągnięć młodych artystów.

Zdjęcia prac i z odbioru nagród Foto Śp. Irek:

Dziękujemy serdecznie za udział w naszym konkursie i zapraszamy
w przyszłym roku!!

Z uwagi na sytuację pandemiczną nie organizujemy uroczystego rozdania nagród, jeno zapraszamy Laureatów w dniu 17.12., piątek, w godzinach 9:00 – 17:00 po odbiór nagród! Będzie przygotowana wystawa, a prace nagrodzone sfotografujemy i opublikujemy! Jeśli Państwo życzylibyście sobie w innym terminie odebrać nagrody lub byśmy je wysłali pocztą – prosimy o kontakt:
tel.
17 23 00 347 lub poczta@gokkrasne.pl lub przez Facebook!

Foto Śp. Irek i Bartek Cz.

XXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny “Choinka jak ze snu” – ogłoszenie!

 

INSTYTUCJE KULTURY, OŚWIATY ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
województwa podkarpackiego

       Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem zaprasza do udziału w XXII Edycji Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej pt.: „CHOINKA JAK ZE SNU” KRASNE 2021.  Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, podopiecznych ośrodków kultury i instytucji pracujących z dziećmi z  województwa podkarpackiego.

     Drogie Dzieci i Utalentowani Uczniowie! Spodziewamy się, że udział w konkursie sprawi Wam wiele radości i satysfakcji twórczej a świąteczna tematyka i forma naszej propozycji zachęci Was do kreatywnej  zabawy z rozmaitym tworzywem. Mamy nadzieją że nasz konkurs będzie sprzyjał nawiązywaniu i zacieśnianiu  kontaktów międzypokoleniowych
w rodzinach, oraz  stanowił źródło inspiracji artystycznej związanej z cudownym Czasem Bożego Narodzenia.

     Prosimy opiekunów artystycznych ze środowisk oświatowych o  przychylność i wsparcie dla tego konkursu.

Organizatorzy
Kontakt: Irena Tuszyńska 17 2400347 lub poczta@gokkrasne.pl

Dokumenty do pobrania:

 

 

 

Skip to content