Gminna Orkiestra Dęta z Krasnego

      Nasza Gminna Orkiestra Dęta z Krasnego brała udział w: XXIV Podkarpackiej Paradzie Orkiestr Dętych organizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie – gdzie zajęli II miejsce, XX Roztoczańskim Przeglądzie Orkiestr Dętych im. Jana Sochy w Zwierzyńcu oraz uświetnili 120-lecie OSP Malawa!

 

Foto z Fb https://www.facebook.com/orkiestrakrasne/

20.06. Powitanie Wakacji!

 
  20 czerwca powitaliśmy Wakacje! Były występy – ZT “Gwiazdeczek” wokalistek Pracowni Muzyki oraz Teatr Pacynka i “Twoje 5 minut!” – Rozstrzygnęliśmy Konkurs Pracowni Plastycznej pt. ‘Piza P-arty” to wewnątrz!
A na zewnętrzu PCN Łukasiewicz https://www.facebook.com/pcnlukasiewicz i Strefa Doświadczeń, obok Strefa Przeobrażeń dzięki Fotobudce obsługiwanej przez Świetlicę Środowiskową GOPS w Krasnem, rozpoznajecie się?
Wzięcie miało Malowanie Buziek i Hopsalnie czyli wspinamy się, skaczemy i zjeżdżamy
Dziękujemy za wspólnie spędzone popołudnie!!
Foto Śp. Irek oraz Kamila i Maja!

13.06. Finał IV Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewajka 2024

   Protokół z posiedzenia Jury

IV Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewajka 2024

IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej  Śpiewajka 2024 przebiegał w 3 etapach:

  • I etap – do 31.05.2024 br. – zbieranie zgłoszeń, wpłynęło 120 zgłoszeń
    z terenu województwa podkarpackiego,
  • II etap – 06.06.2024.br., przesłuchania zakwalifikowanych nagrań
    i wyłonienie 46 finalistów,
  • III etap – przesłuchania finałowe odbyły się na żywo dnia 13 czerwca 2024r.
    w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki
    w Krasnem.

 

Jury w składzie :

  1. Bożena StasiowskaChrobak -przewodnicząca Jury
  2. Monika Adamiec
  3. Daniel Lipiec
  4. Liliana Sendera –sekretarz konkursu

 

W przesłuchaniach finałowych postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

 Kategoria I        7-9 lat

 I miejsce – ANTONI ŁUKASIEWICZ

II miejsce – LILIANNA PRAJZNER

III miejsce – BARBARA BIENIASZ

Wyróżnienie –  GABRIELA ŚLIWA

Wyróżnienie –  ZUZANNA RUSIN

Wyróżnienie –  JULIA WOLAK

 

Kategoria II         10-12lat

 I miejsce – KAROL JEDZINIAK

II miejsce – FILIP RZESZUTEK

III miejsce – DARIA SZAFARZ,

III miejsce – EMILIA ŁYCZKO

Wyróżnienie –  EWELINA KRUPA

Wyróżnienie – NADIA AUGUSTYN

Wyróżnienie – MILENA CISOWSKA

Wyróżnienie – Lena Dul

 

Kategoria III         13-15lat

 I miejsce – Weronika Kud, Antonina Piotrowska

II miejsce – Jan Gaweł

II miejsce – Eryk Chudzik

III miejsce – Hanna Martowicz

Wyróżnienie – Otylia Bownik

Wyróżnienie – Nikola Ciupa

Wyróżnienie – Lena Karbowska

Wyróżnienie – Sylwia Wanic

Kategoria IV          16-20 lat

 I miejsce – nie przyznano
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienie – Laura Gondek
Wyróżnienie – Karolina Polak
Wyróżnienie – Ewelina Garbacz

Nagrodę GRAND PRIX  przyznano – Jakub Kaszowicz

Nagroda Dyrektora GOKiB przyznano – Filip Rzeszutek

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym, dziękujemy także nauczycielom i instruktorom za przygotowanie wokalistów do tegorocznego konkursu.

Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe.

Trzynastegoooooooo wszystko zdarzyć się moooożeeee!! A u nas IV Finał Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego dla Dzieci i Młodzieży “Śpiewajka” Krasne 2024!
Oj się działo…
Nagrody wręczał Wójt Gminy Krasne Jacek Maternia oraz Jury i pomysłodawczyni Konkursu instruktor Liliana Sendera!
Mamy nadzieję, że Wam się podobało, bo My jesteśmy Wami zachwyceni i życzymy Samego Dobra i Cierpliwości w rozwoju talentów!!
Konkurs pod patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego oraz Wójta Gminy Krasne!
Wsparli nas dzielnie Mecenasi: https://www.facebook.com/greinplast.polska Greinplast, https://www.facebook.com/EBSRzeszow Express Bank Spółdzielczy w Rzeszowie, Hitpol Krasne , WMWitMar – Artykuły BHP dla Twojej firmy , https://www.facebook.com/benbabyrzeszow Ben Baby Wszystko dla Dziecka,  Firma “Romiko” Roman Kozak – PIEROGI – oraz https://www.facebook.com/profile.php?id=100063485865915 Cukiernia Millenium ze Strażowa!
Dziękuję instruktor Lilianie Senderze za przeprowadzenie konkursu!
Annie, Edycie, Maciejom Dwóm, Witkowi – za pomoc wszelaką!
Foto Śp. Irek i  Kornelia Tekiela – dziękuję serdecznie

08.06. VI Święto Dziergania w Miejscach Publicznych – Skansen Zagroda w Markowej

     Już po raz szósty spotkaliśmy się w https://www.facebook.com/Skansen.Markowa Skansenie “Zagroda” w Markowej, w tych najpiękniejszych okolicznościach przyrody i tego, nie powtarzalnych, na Święcie Dziergania w Miejscach Publicznych! Pogoda dopisała, panie dopisały czyli wszystko było jak być miało!
Dziękuję paniom Irenie Pelc-Kozłeckiej ze Skansenu Zagroda z Markowej – gospodyni od zawsze naszej imprezy, oraz instruktor Lidii Hajduk pomysłodawczyni. I oby, do zobaczenia za rok!!

06.06. VIII Finał Wojewódzkiego Konkursu Koronczarskiego “Piękno zamknięte w koronce” Krasne 2024

     VIII Finał Wojewódzkiego Konkursu Koronczarskiego “Piękno zamknięte w koronce” odbył się  6 czerwca w https://www.facebook.com/muzeum.rzeszowie Muzeum Etnograficznym
w Rzeszowie, które jest naszym partnerem! Zainaugurowaliśmy też wystawę prac nagrodzonych, którą można zwiedzać do 18 czerwca!
Dziękujemy Laureatkom za przybycie i gratulujemy pięknych prac!
W sobotę 08.06.  zapraszamy do Skansenu Zagroda w Markowej na Święto Dziergania w Miejscach Publicznych! Wstęp wolny dla dziergających
Konkurs przygotowała instruktor Lidia Hajduk – dziękuję serdecznie!
Dziękuję panom z Muzeum Etnograficznego za pomoc w montażu wystawy!
Skip to content