Zespół Taneczny “Gwiazdeczki”

Zespół Taneczny “Gwiazdeczki”
Instruktor Dorota Wiater

gwiazdeczki 1

gwiazdeczki 2

Zespół taneczny GWIAZDECZKI powstał w 2012 r. przy GOKiB w Krasnem. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w dwóch grupach wiekowych. Do młodszej grupy uczęszczają dzieci w wieku 6-9 lat, natomiast do starszej dzieci w wieku 10-12 lat. W skład zespołu wchodzi aktualnie 20 dzieci z Krasnego, Malawy i Strażowa.
Grupy prezentują swoje umiejętności taneczne biorąc udział w lokalnych imprezach kulturalnych, przeglądach, piknikach rodzinnych oraz uroczystościach szkolnych. Na zajęciach młodzi tancerze uczą się układów tańca współczesnego, integracyjnego, poznają podstawowe kroki tańców towarzyskich takich jak np. cha cha, rock and roll, czy walc angielski. Zajęcie taneczne cieszą się dużą popularnością wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zapisy do zespołu rozpoczynają się na początku września.
Celem zajęć tanecznych jest przede wszystkim wszechstronny rozwój dziecka, a także rozbudzanie u najmłodszych zamiłowania do muzyki i tańca, pokazanie, że warto odejść od komputera i wyjść z domu żeby spotkać się w grupie przyjaciół i spędzić miło czas na wspólnej zabawie. Taniec aktywizuje cały organizm, ponieważ ruch przy muzyce wpływa na: kształtowanie prawidłowej postawy ciała, rozwój wrażliwości muzycznej, pamięci, rozwija zdolność koncentracji i poprawia ogólną kondycję. Poza ćwiczeniami fizycznymi dzieci mają możliwości wyrażania siebie poprzez zabawy muzyczno-taneczne i improwizacje, dzięki którym rozwijają kreatywność, gdyż pobudzają umysł do samodzielnego wymyślania kroków i figur. Wszystkim tym zabawom towarzyszy wiele radości i usmiechu.