Biblioteka w Malawie


GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MALAWIE
Lokalizacja: Budynek Ośrodka Zdrowia - boczne wejście - na samej górze!! :)
Malawa 200, 36-007 Krasne
e-mail: biblioteka.malawa@gokkrasne.pl
tel.:  17 23 00 354
GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek: 10:00-17:00
Wtorek: 10:00-17:00
Czwartek: 8:00-12:00


Zapraszamy na nasz profil: FACEBOOK

Gminna Biblioteka Publiczna w Malawie została otwarta w 1957 roku. Zbiory Biblioteki liczyły wówczas około 400 woluminów. Z biegiem lat księgozbiór był rozbudowywany i obecnie liczy 9 468 publikacji.

Biblioteka udostępnia zbiory o różnorodnej tematyce: literaturę piękną dla dorosłych (3910 woluminów), dla dzieci i młodzieży (2844 woluminy) oraz popularno-naukową z różnych dziedzin wiedzy (2714 woluminy).

Każdego roku z publikacji tych korzysta ponad 400 - 500 czytelników - wypożyczając około 6000 książek, a także korzystając na miejscu z bogatego księgozbioru podręcznego. Dużym zainteresowaniem cieszą się nowości wydawnicze zarówno z literatury polskiej jak i zagranicznej. Młodzież chętnie korzysta z szerokiego kanonu lektur.

Wielu Czytelników chętnie korzysta z udostępnianych czasopism.

Biblioteka w Malawie nie jest jedynie miejscem wypożyczania książek. Wielu, w szczególności młodych czytelników chętnie spędza tutaj czas. Poszukują ważnych dla nich informacji, ciekawej lektury. Chętnie pomagają w pracach bibliotecznych, przy okazji prowadząc rozmowy o tym co dla nich ważne. Placówkę odwiedzają wycieczki zarówno dzieci z przedszkola, jak i młodzieży szkolnej. Przy tej okazji propaguje się czytelnictwo m.in. przez konkursy czy wspólne czytanie. Organizowane są tutaj wystawki książek tematycznych (obecna zatytułowana jest: „Jesień z poezją”).

W Bibliotece są też dostępne 2 komputery dla Czytelników z dostępem do Internetu. Ułatwia to znalezienie niezbędnych informacji. Dzięki „Programowi Rozwoju Bibliotek”, w który zaangażowana jest Biblioteka w Malawie niewątpliwie zwiększy się dostęp mieszkańców do nowych technologii oraz wiedza o zastosowaniu różnych rozwiązań technicznych w życiu codziennym. Sama Biblioteka jest już dostępna na portalu społecznościowym „Facebook”. Zapraszamy do kontaktu i do miejsca gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś inspirującego!

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki, w której każdy odnajdzie coś dla siebie! Zgodnie ze słowami Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.


Szukajcie Nas też na portalu FACEBOOK