GOKiB Krasne > Articles by: isp

“Śpiewajka” 2021 Wojewódzki Konkurs Wokalny – lista finalistów – przesłuchania finałowe osobiście u nas 23.06 od godziny 09:30!

+ Anita Jaworek kategoria 13-15 lat.
– Dominika Marut

   INSTYTUCJE OŚWIATY
I KULTURY WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Gminny Ośrodek Kultury
i Biblioteka w Krasnem
zaprasza do udziału  w  I edycji


Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego dla Dzieci i Młodzieży  “Śpiewajka” 2021.

 

 

W konkursie mogą brać udział soliści, z terenu Województwa Podkarpackiego, (wykonawca może występować z akompaniamentem zespołu), w kategoriach:

kategoria wiekowa: 7-9 lat
kategoria wiekowa: 10-12 lat
kategoria wiekowa: 13-15 lat
kategoria wiekowa: 16-20 lat
 
        Celem konkursu jest prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży Podkarpacia.  Szczegóły w Regulaminie Konkursu!
Konkurs prowadzi p. instruktor Liliana Sendera – 172300347 lub poczta@gokkrasne.pl

 

Przedstawiamy Jury I Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego “Śpiewajka” 2021r.
 Justyna Szela –Adamska-doktorantka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, trener wokalny, chórmistrz, dyrygent.
Absolwentka Instytutu muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie śpiewu solowego Anny Budzińskiej,studiuje rehabilitację zaburzeń głosu na Uniwersytecie Łódzkim. Jej zespoły chóralne 35-krotnie stawały na najwyższych stopniach podium na festiwalach w kraju i za granicą.
Jest pomysłodawcą i dyrygentem utworzonej w 2017 roku rodziny zespołów wokalnych Sweet Voises objętej Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
Jest również nauczycielem emisji i rehabilitacji głosu w Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica oraz wykładowcą w Studium Liturgicznym w Rzeszowie.
 
Bożena Stasiowska-Chrobak – dr hab. prof UR, dyrygent.
Pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie(1994r).
Od 1999r prowadziła Chór Kameralny Instytutu Muzyki, z którym zdobyła wiele nagród w Polsce i zagranicą. Chór koncertował m.in. we Włoszech, Niemczech, Austrii, na Ukrainie, Grecji. Od 2005 prowadzi Chór Instytutu Muzyki UR, który wykonuje wielkie formy wokalno-instrumentalne z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie.
 
 
Krzysztof Bazan pseud. „Chris Bazan” – wokalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Finalista programu telewizyjnego stacji TVN „Droga do Gwiazd” w 2001 roku, zwycięzca konkursu „Internetowy Debiut Opole 2012”. Śpiewał w różnych zespołach rockowych m.in. “Mr. Pollack”, “Akron” , udzielał się w wielu projektach muzycznych, wydał płytę “Prawie Akustycznie” , pracuje nad nad własnym autorskim materiałem.

Zapraszamy!!

Z poważaniem

Regulamin i Karta Zgłoszeniowa:

Regulamin Śpiewajka 2021

 

 

III Międzynarodowe Dzierganie w Miejscach Publicznych – 12.06. Markowa Skansen

https://radio.rzeszow.pl/wiadomosci/publiczne-dzierganie-w-skansenie-zagrodzie-w-markowej?fbclid=IwAR1XICO4Ov-I3qHw1mk_u7z8_eWHG8_kDAS2Uolom9-RkPIoxDcZdoZCNwE Audycja w Radio Rzeszów!

III Światowe Dzierganie w Miejscach Publicznych anno domini 2021 odbyło się!  12 czerwca, w Skansenie Zagroda w Markowej, z ludźmi przy pięknej pogodzie! Okoliczności przyrody znakomite, kapela “Markowianie” przygrywała rytmicznie, szydełka, druty i inne atrybuty zamieniały nitki w proporcjonalne rękodzieła. Serwety, swetry, rękawiczki, buciki, chusty i inne tworzyły dziś Panie! Dziękujemy Skansenowi Zagroda w Markowej, Stowarzyszeniu Przyjaciół Markowej, Centrum Kultury w Markowej za miło i pożytecznie spędzony czas, a naszej pani instruktor Lidii Hajduk oraz pani Irenie Pelc-Kozłeckiej ze Skansenu w Markowej za przygotowanie imprezy!
W poniedziałek będziemy w audycji w Radio Rzeszów!
Foto Śp. Irek i Lidia H.

Wyniki Konkursu “Mleczna kraina Kota Mleczysława”!

Od 15.06. można odbierać nagrody w Krasnem!! Malawa dostanie do Przedszkola i Szkoły!
 

Protokół z posiedzenia Jury Konkursu Plastycznego

pt. „Mleczna kraina Kota Mleczysława” Organizowanego przez Gminny Ośrodka Kultury i Biblioteka w Krasnem, placówka w Malawie, z dnia 10 czerwca 2021 roku.
Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa w składzie:
• Irena Tuszyńska, artysta plastyk, instruktor plastyki GOKiB w Krasnem
• Paulina Głowiak, instruktor k.o., organizator konkursu
• Alicja – biblioteka w Malawie
Kryteriami w ocenie złożonych prac były:
• interpretacja tematu konkursu,
• oryginalność ujęcia tematu,
• walory artystyczne ( kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania),
• estetyka wykonania,
Na konkurs wpłynęło 92 prace, od dzieci z terenu Gminy Krasne. Po wnikliwej obserwacji i ocenie prac, komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić prace następujących uczestników:
Kategoria przedszkole:
Nagrody:
– ZUZANNA CISEK, Malawa
-LILIANA RUMAN, Strażów
-MIKOŁAJ MINDUR, Krasne
Wyróżnienia:
– DOMINIKA KRUPA, Malawa
-EMILIA CHMIELOWIEC, Krasne
-DIANA KRÓL, Malawa
-KORNELIA KUCZMA, Malawa
 Kategoria klasy I-III SP:
Nagrody:
– KRYSTIAN STASIAK, Malawa
– JOANNA MACIAŁEK, Krasne
– NATANIEL ZARYCHTA, Malawa
 Wyróżnienia:
– LILIANNA TOMAKA, Palikówka
-STANISŁAW PIOTROWSKI, Malawa
-WIKTORIA BAR, Malawa

Organizatorzy i komisja składają serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim dzieciom biorącym udział w naszym konkursie!
O terminie i sposobie odbioru nagród poinformujemy na stronie internetowej i Facebook GOKiB w Krasnem.

“Męczeństwo Piotra O’heya” – Premiera Teatru A’propos

  Czy tygrys w łazience to szansa czy męczarnia? Można zrobić interes lub pozbyć się złudzeń na kąpiel. Ewentualnie skorzystać z pomocy Ministerstw! O, tak! Urzędnicy pomogą mocą ustaw, paragrafów i ustępów. Niekoniecznie ustąpi ta sytuacja. Małżonce się nawet podoba i rozsiewa fantazje a Dyrektor Przedsiębiorstwa Rozrywkowego – nie mylić z Dyrektorem Cyrku – próbuje zrobić reality show! I to wszystko brawurowo opowiedziane, premierowo w sobotnie popołudnie 5 dnia czerwca, przez nasz Teatr A’propos!
“Męczeństwo Piotra O’heya” Sławomira Mrożka.
Żałujcie, że nie byliście, a Państwu przybyłym mam nadzieję, że się podobało! Wróć, wiem, że się Wam podobało! I o to chodzi i o to chodzi!
Dziękujemy!
Wystąpili: Wiktoria Chciuk, Oliwia Piątek, Aleksandra Rusin, Gabriela Ryś, Kinga Szuberla, Julia Wierzbińska, Aleksandra Wiśniewska
i Marcin Szuberla.

muzyka: Kinga Szuberla
Reżyseria i scenografia: Maciej Szukała
 

 

 
Skip to content