GOKiB Krasne > Articles by: isp

XIV Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Teatralny KUKŁY – rozstrzygnięcie!!

        W czwartek 6 października w samo południe zebrało się Jury naszych “KUKIEŁ”. Pod burzliwych i wnikliwych obradach, połączonych z praktycznymi zastosowaniami przesłanych prac, Jury postanowiło nagrodzić:

Krasne, 06.10.2022

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI ARTYSTYCZNEJ
 XIV KONKURSU PLASTYCZNO-TEATRALNEGO „KUKŁY 2022”

 Jury w składzie :

Paweł Sroka – przewodniczący
Lidia Hajduk
Maciej Szukała

po obejrzeniu 58 prac  nadesłanych na konkurs postanowiło przyznać następujące nagrody  i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:

MASKA – kl. 1 -3  Szkoły  Podstawowej

Brak nagrodzonych prac

MASKA – kl. 4 – 6 Szkoły Podstawowej

Wyróżnienie:  Zuzanna Kapała (ZSP Krasne)

III Nagroda: Kewin Panek „Spiderman” (SP w Baranowie Sandomierskim)

II Nagroda: Valeriia Rukh „Clown” (SP nr 18 w Rzeszowie), Liliana Zańko „Spiderman” (ZSP nr 1 w Przysietnicy)

I Nagroda: Patryk Korab „Bane-Mroczny Rycerz” (ZSP Krasne), Milena Borkowska „Złota Maska” (SP nr 18 w Rzeszowie)

MASKA – kl. 7 – 8 Szkoły Podstawowej

Wyróżnienie:   Małgorzata Opałka „Wojowniczka egipska” (ZSP w  Baranowie Sandomierskim), Łukasz Poplewski „Thor” (ZSP w Krasnem)

—–

LALKI – kl. 1 – 3 Szkoły  Podstawowej

III  Nagroda:  Lena Ciarra „Rycerz Zakonu Templariuszy” (SP w Żyrakowie)

I Nagroda:  Maja Zaborniak „Wonder women” (ZSP Krasne)

  LALKI – KL. 4 – 6 Szkoły Podstawowej

Wyróżnienia: Maja Kaźmierczak, Kamila Słota, Emilia Bieszczad (SP w Żyrakowie), Julia Paź (ZSiP Baranów Sandomierski), Lena Mazur, Amelia Kudła (ZS nr 1 w Przysietnicy), Aleksandra Nowacka (ZSP Krasne), Małgorzata Słoma (ZSP Krasne)

III Nagroda:  Anna Pawlus „Batman” (ZSP w Krasnem), Filip Libertowicz „Janek i Kot”  (ZSZP nr 8 w Rzeszowie), Antoni Bryła „Mistrz Yoda” (ZSP Krasne)
II Nagroda: Zofia Domin „Cruella” (SP im. W. Jagiełły w Pilźnie), Wiktor Zaborniak „Hulk” (ZSP Krasne), Karina Micał „Super Pacynka” (SP nr 18 w Rzeszowie), Jakub Micał „Super Pacyna” (SP nr 18 Rzeszów)

I Nagroda: Tomasz Ślęzak „Rycerz z Opowieści z Narnii” (Publiczna Szkoła Podstawowa w Baranowie Sandomierskim), Oskar Pałasz „Herkules” (SP nr 6 w Rzeszowie)

LALKI – kl. VII- VIII Szkoły Podstawowej

Wyróżnianie:  Maksymilian Pelczar, Aleksander Guzek (ZS im. A. Fredry w Odrzykoniu)

Nagroda Teatru Pacynka:  Julia Ryś „Szalona Roszpunka z kotem” (ZSP w Krasnem)

III Nagroda:  Mateusz Ślęzak „Kapitan Szang z Mulan” (Publiczna SP w Baranowie Sandomierskim)

II Nagroda: Zofia Kuśnierz „Giermek” (ZSP nr 8 w Rzeszowie)

I Nagroda: Julia Ryś „Szalona Roszpunka z kotem” (ZSP w Krasnem), Wiktor Berłowski „William Walace” (ZSP Krasne)

Nagroda Dyrektora GOKiB: Jakub Micał „Super Pacyna” (SP nr 18 Rzeszów)

LALKI – Szkoły średnie i starsi

Nagrody: Natalia Stodolak „Mała Mi”, Szymon Słyś „Pirat” (Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Krośnie)

            Jury jest pełne uznania dla wysokiego poziomu wykonania masek i lalek.  Dzieciom
i młodzieży gratulujemy zapału, pomysłowości i oryginalności. Jesteśmy przekonani,
że proces twórczy w tym trudnym dla kultury czasie wymaga od uczestników  nie lada wyzwań
i poświęcenia. Organizatorom życzymy dalszych sukcesów w popularyzacji sztuki teatralnej.

 

 LAUREATÓW ZAPRASZAMY NA FINAŁ I ROZDANIE NAGRÓD 14.10. O GODZINIE 13:00
W NASZEJ SALI WIDOWISKOWEJ!

GRATULUJEMY!!

 

Foto: Śp. Irek


I Wojewódzki Konkurs Plastyczny – “Stefek Burczymucha” dla Przedszkoli i klas I-III – zaproszenie!

      Zapraszamy do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Ilustrator “Stefek Burczymucha”, dla przedszkolaków i dzieci z klas I-III

Szczegóły w :  Regulamin i Karta Zgłoszeniowa

“Stefka Burczymuchę” nagrała Grupa Okrągłe Kulki – podopieczni Świetlicy Środowiskowej GOPS w Krasnem; Klaudia, Julia,  Alicja, Zuzanna, Adrianna, Weronika (plus zdjęcia!), Oskar, Wiktor, Hubert i p. Śp. Irek :)


Nagranie do odsłuchania:

Zdjęcia: Foto Weronika M.

Aktualizacja! Po wakacjach + Zumba w Malawie

Zajęcia plastyczne z p. Ireną są od dnia 27.09. ODWOŁANE!!!

OSTATECZNY TERMIN DOSTARCZENIA PRAC w konkursie “KUKŁY” UPŁYWA 05.10.2022 r.
Jury przewidzieliśmy na 6.10 a Finał 14.10.

W październiku zaczynamy zajęcia szachowe w Palikówce oraz Zumbę w Malawie! – szczegóły na plakacie poniżej!

 

Skip to content