Biblioteka w Krasnem

https://gokkrasne.pl/?p=24315

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem
Lokalizacja - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Krasnem (wejście od parkingu przy przystanku - trzeba dzwonić domofonem!)
36-007 Krasne 742
e-mail: biblioteka.krasne@gokkrasne.pl
tel.: (17) 23 00 353

                                                                                                     

                                                                                                          GODZINY OTWARCIA:

                                                                              

           Poniedziałek  9:00 - 17:00
          Wtorek        12.00: – 17:00
     Środa       9:00 – 17:00
       Czwartek 9:00 - 17:00
       Piątek     9:00 – 17:00 

UWAGA!!!!

Biblioteka Publiczna w Krasnem otwarta tylko w dniach:
23.02. piątek 14:00 - 17:00
27.02. wtorek 14:00-17:00
01.03. piątek  14:00 - 17:00

Książki oddawać można do Sekretariatu GOKiB Krasne, codziennie!
Czytelnikom dziękujemy za wyrozumiałość.

 

 

    W związku, ze zbliżającym się Światowym Dniem Kota, po raz kolejny, zapraszam wszystkich miłośników kotów i nie tylko, do udziału w "Zbiórce dla kociaków", która będzie trwać w Bibliotece Publicznej w Krasnem, do 17 lutego. Na Darczyńców czekają nagrody. Z góry dziękuję za okazane wsparcie.

                                                                                   

                        Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ZBIÓRKA dla kociakáw. Gminna Biblioteka Publiczna W Krasnem organizuje zbiórkę karmy akcesoriów dla bezdomnych kotów Fundacji Felineus WDNIACH: W DNIACH: ZBIERAMY: mokra sucha dla kotów, imiseczki, koce, artykuły pielÄ™gr nacyjne higieniczne, Å›rodki czystoÅ›ci żwirek Prosimy przytÄ…czenie okazane akcji lennadeom”

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Może być zdjęciem przedstawiającym kot

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie stoją i kot

                

 

                                                                                                                                                                                     Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem działa w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnem.

Biblioteka Publiczna w Krasnem działa w ramach Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki
w Krasnem. Została założona w 1959 roku pod nazwą Gromadzka Biblioteka Publiczna. Zbiory w dniu rejestracji liczyły 453 woluminy. Pierwszym pracownikiem Biblioteki, a zarazem jej kierownikiem, był Józef Nowak.
Kolejnymi bibliotekarzami byli:
• Urszula Stępień
• Anna Świgoń
• Mikosz Zenon
• Klus Krystyna
• Kozłowska Janina
• Krystyna Blajer
• Elżbieta Chmiel
• Sławomira Szczepańska
Małgorzata Antczak – obecnie pracująca
Liczy ona około 15 000 woluminów w tym książki dla dorosłych, dla dzieci oraz książki popularno-naukowe . Obsługuje rocznie ok. 600 czytelników i wypożycza ok. 7000 książek.
Uniwersalny charakter zbiorów bibliotecznych i jego systematyczne uzupełnianie sprzyja zaspokajaniu potrzeb użytkowników różnych grup wiekowych i wykonywanych zawodów.
Biblioteka dysponuje pełnym kanonem lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Oferuje szeroką gamę literatury beletrystycznej, popularno-naukowej i fachowej. Posiada i udostępnia czasopisma zarówno kolorowe jak i fachowe.
Udziela informacji bibliotecznych i bibliograficznych praktycznie z każdej dziedziny wiedzy. W miarę posiadanych środków kupuje się nowości wydawnicze, co przyciąga zarówno młodego jak i dorosłego czytelnika.
Biblioteka w Krasnem prowadzi rolę wiodącą wśród bibliotek (filii) na terenie Gminy.
Szczegółowy zakres działalności naszej Biblioteki to:
1. Gromadzenie, opracowywanie, przechowywanie i ochrona materiałów bibliotecznych.
2. Obsługa użytkowników poprzez udostępnianie zbiorów na miejscu, wypożyczenia na zewnątrz, pośredniczenie w wymianie między bibliotecznej.
3. Prowadzenie działalności informacyjno-bibliograficznej.
4. Prowadzenie form pracy z czytelnikami służących popularyzowaniu książki, czytelnictwa i nauki.
5. Doskonalenie form i metod pracy bibliotecznej.
6. Organizacja corocznych imprez: pasowanie na czytelnika, konkursy czytelnicze, wyjścia do przedszkoli, spotkania bohaterów bajkowych z dziećmi, lekcje biblioteczne dla uczniów szkół podstawowych, spotkania autorskie
7. Współpraca z Oddziałem Neurologii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie – spotkania z Panią Bajką połączone z zajęciami plastycznymi oraz akcja "Dzieci dzieciom"( zbieranie bajek dla chorych dzieci)
8. Współpraca z Zakładem Karnym w Załężu – otworzenie Punktu Bibliotecznego, akcja "Z pudła do "pudła"( zbieranie książek dla więźniów) i organizowanie działań , które mogą przynieść obopólną korzyść .

9. Udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek” w którym uczestniczy ponad 5200 bibliotek w Polsce. Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Jest to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców. Czeka na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza, w której dzieci znajdą książkę, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Od października 2013 r. Biblioteka Publiczna w Krasnem rozpoczęła komputeryzację księgozbiorów w systemie bibliotecznym MAK+.  Jest to proces długi i żmudny, ale dobiega końca. Jesteśmy na dobrej drodze aby dołączyć do grona bibliotek nowoczesnych i zelektronizowanych. Jest to bardzo pożądane zarówno w aspekcie nowoczesności jak i od strony praktycznej. Dostęp do katalogów za pomocą stron internetowych ułatwi czytelnikom uzyskanie informacji o zbiorach naszych bibliotek, usprawni pracę bibliotek a przez to może przyczynić się do wzrostu czytelnictwa w naszej gminie a przez to i w całej Polsce.

Zapraszamy na stronę Facebook: Biblioteka w Krasnem  https://www.facebook.com/bibliotekawkrasnem    oraz na stronę internetową GOKiB w Krasnem
Można znaleźć tam aktualne informacje o działaniach Biblioteki oraz ogłoszenia, np.: o chwilowym zamknięciu Biblioteki (urlopy, chorobowe, itp.)

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KRASNEM W BIULETYNIE"RAZEM"

 Nr 24/2020  

20 X br. nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cud nad Wisłą”. 100.rocznia Bitwy Warszawskiej 1920, organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie, w którym udział również wzięli Czytelnicy Biblioteki Publicznej w Krasnem. Uczcili oni w ten sposób, obchodzoną w tym roku, 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Doceniono aż pięciu naszych uczestników Konkursu. NAGRODĘ Starosty Powiatu Rzeszowskiego, w kategorii klasy I-III, zdobył Dawid Zbójnowicz (lat 9), II NAGRODĘ otrzymała Hanna Witkowska( lat 9) a III NAGRODA przypadła Antoniemu Bryła( lat 9). W kategorii klas VII-VIII, III NAGRODĘ otrzymała Marianna Bryła( lat 13). W gronie wyróżnionych znalazła się również Natalia Stefańska ( lat 9 ).

Wszystkim młodym artystom serdecznie gratuluję i dziękuję za tak efektowne i twórcze reprezentowanie naszej Biblioteki. Dziękuję również Pani Marzenie Zdeb, Wychowawczyni klasy III b Szkoły Podstawowej w Krasnem, za szczególne zaangażowanie w konkursie oraz miłą i owocną współpracę.

Dyplomy i cenne nagrody zostały wręczone Laureatom, w skromniejszych, niż jak do tej pory bywało, warunkach.

We wrześniu br.,wystartowała kolejna edycja projektu „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce, wśród których jest Biblioteka Publiczna w Krasnem . Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Jest to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców. Czeka na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza, w której dzieci znajdą książkę, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

 W związku z licznymi zapytaniami dot. pracy Biblioteki Publicznej w Krasnem w obecnej sytuacji pandemicznej, informuję, iż pracowała i pracuje ona bez zmian. Placówka nasza, funkcjonująca w reżimie sanitarnym, a takowy jest obecnie stosowany, nie stanowi większego zagrożenia niż sklep, autobus czy kościół. Biblioteka nasza, w poczuciu misji, jaką pełni w społeczeństwie, trwa wciąż przy swoich Czytelnikach, i  służy Im  darmowym , prostym, przyjemnym i  jakże skutecznym narzędziem, umożliwiającym polepszenie dobrostanu społecznego, jakim jest książka. Zapraszamy po nowości.

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, fragment utworu Franciszka Karpińskiego:

(…)”Podnieś rękę, Boże Dziecię,
Błogosław ojczyznę miłą,
W dobrych radach, w dobrym bycie
Wspieraj jej siłę swą siłą,
Dom nasz i majętność całą
I Twoje wioski z miastami…”

Pozdrawiam wszystkich Czytelników i zapraszam serdecznie, do bezpiecznego korzystania z naszej placówki .

 Nr 18 / 19

Za półką z książkami

Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza H. Ch. Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Biblioteka Publiczna w Krasnem włączyła się do obchodów tego święta i zorganizowała spotkania z przedszkolakami  w Przedszkolu, w Bibliotece oraz w Niepublicznym Przedszkolu Muzyczno-Angielskim  Music Garden. Gościem specjalnym była Kicia Kocia- bohaterka serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej. Tytułowa rezolutna kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odważnie odkrywa świat i uczy się najważniejszych zasad w codziennym życiu. Podczas tych spotkań, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny ph.: „Mój kot”.  Laureaci otrzymali dyplomy i piękne kalendarze z wizerunkiem przesympatycznej Kotki, które im osobiście wręczyła.  Zakończony został również projekt: „Mała książka – wielki człowiek” w którym nasza Biblioteka brała udział. Celem akcji było zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który uczestniczył w tym projekcie , został uhonorowany imiennym dyplomem ,potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

 Na koniec tournée, zabrałam również miłego gościa do Małych Pacjentów Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. Dzieciaki wysłuchały bajkę a następnie wykonywały prace plastyczne a także otrzymały od kudłatego gościa prezenty oraz książki zebrane w ramach akcji: "Dzieci dzieciom".

 

W maju , obchodziliśmy Tydzień Bibliotekarza i Bibliotek, który ma  na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W związku z tym, wszystkie biblioteki publiczne naszej gminy przeprowadziły szereg spotkań z przedszkolakami i uczniami szkół. Dzieci zapoznawały się z zawodem bibliotekarza , i nie tylko, było czytanie książek, zabawy oraz słodycze.

Z początkiem czerwca Biblioteka Publiczna w Krasnem pozyskała nowych czytelników. Zostali nimi uczniowie trzech oddziałów klas pierwszych Sz. P. w Krasnem.  Biblioteki to niezastąpiony element naszego rozwoju intelektualnego, kariery zawodowej, spędzania wolnego czasu w związku z czym,  aby ułatwić dzieciom kontakt z tym szczególnym miejscem , zapoznałam je z naszą biblioteką. Przeczytałam książkę o tym jak Franklin pożyczył książkę z biblioteki, było odgadywanie bajkowych zagadek, które sprawdziły ich znajomość bohaterów bajkowych. Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, po czym dokonałam pasowania każdego z uczniów. Na zakończenie uroczystego spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe książki oraz zakładki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Na koniec był słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcie.

BP  zaprosiła uczniów klasy II „C”, na ostanie już spotkanie w tym roku szkolnym, tym razem  z  Pippi Pończoszanką. Najpierw zapoznałam dzieci z Astrid Lindgren, autorką książek o przygodach tej bohaterki a następnie został przeprowadzony wywiad z uroczą dziewczynką. Było mnóstwo  śmiechu i zabawy. Bardzo przyjemna lektura do wspólnego czytania. Zachęcam i polecam rodzicom.

      

 Nr 17 /19    

Za półką z książkami

 W dniu 11.12.2018 r. w Saloniku Literackim Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej  w Tyczynie odbyła się narada kadry kierowniczej bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego zorganizowana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną  w Rzeszowie, podczas której miałam przyjemność zaprezentować Bibliotekę Publiczną w Krasnem. Przedstawiłam działania animacyjne prowadzone na rzecz społeczności lokalnych oraz na terenie Rzeszowa a także udział w różnych projektach promujących czytelnictwo i naszą bibliotekę.  Zostały one, przez szacowne grono, wysoko ocenione a nawet stały się inspiracją do prowadzenia podobnych działań w innych bibliotekach naszego powiatu. Obszerna relacja na ten temat została zamieszczona na stronie serwisu internetowego WiMBP w Rzeszowie. Nowy, 2019 rok Biblioteka rozpoczęła od rozstrzygnięcia konkursu ogłoszonego jeszcze w ub. roku , na imię dla misia z BP w Krasnem. Spośród wielu propozycji wygrało imię Róża i tak teraz nazywa się biblioteczny miś. W lutym, z okazji Dnia Kota , zorganizowanym przez Przedszkole w Krasnem, nasza Biblioteka dołączyła do akcji zbierania karmy dla bezdomnych kotów. Miłośników kotów, i nie tylko, zachęcam do pomocy a także można zaadoptować kotka( wszelkie informacje na ten temat na str. Internet. GOKiB w Krasnem oraz na Facebook-u Biblioteka w Krasnem). Został również ogłoszony konkurs plastyczny „Mój kot”, którego rozstrzygnięcie odbędzie się na początku kwietnia, podczas wizyty szczególnego gościa w Przedszkolu, którego zaprosiłam ( ale o tym w kolejnym już wydaniu Biuletynu). W tym samym miesiącu odbyły się ferie w Bibliotece, których tematem była kuchnia francuska i grecka. Uczestnicy poznali wiele francuskich i greckich potraw, rozwiązywali kulinarną krzyżówkę, której rozwiązaniem był francuski pisarz, polskiego pochodzenia, Rene Gościnny, któremu światową sławę przyniosły dowcipne książki dla dzieci o Mikołajku i jego szkolnych przygodach oraz komiksy o przygodach Gala Asteriksa. Było czytanie, a jakże, "Mikołajka", co doprowadzało młodych słuchaczy do wybuchów głośnego i niepohamowanego śmiechu. Spotkanie zakończyła degustacja owoców maczanych w czekoladowym fondue, przygotowanym przeze mnie , natomiast ja miałam okazję posilić się sałatką grecką sporządzoną przez Miłych Gości. Było również wypożyczanie komiksów o Asteriksie i książek z przygodami Mikołajka . Wesoło i smacznie spędziliśmy przedostatni dzień ferii

7 marca odbyło się w Bibliotece Publicznej w Krasnem spotkanie z Panem Czesławem Drągiem, bibliofilem  - posiadaczem największej w Polsce kolekcji ponad 370 różnych wydań "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, w którym uczestniczyli uczniowie klas ósmych, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uczestnicy usłyszeli „ Pana Tadeusza” w języku litewskim, ukraińskim, niemieckim,  mogli dotknąć tej księgi napisanej w języku brajla, posłuchać o tym jak Mickiewicz tworzył swoje najwybitniejsze dzieło. Była projekcja filmu z 1928 r., który był adaptacją naszej narodowej epopei. Aby nastrój tego spotkania bardziej zbliżył nas do czasów Adama Mickiewicza uczniowie naszej szkoły wystąpili w strojach z epoki. Wspaniałe spotkanie zwieńczył słodki poczęstunek i herbata z samowara oraz losowanie spośród uczestników, pięknego wydania „Pana Tadeusza”. Zapraszam do Biblioteki.

 

Nr 16 /18      

Za półką z książkami

Ostatnie miesiące kończącego się roku były dla Biblioteki Publicznej w Krasnem pracowite i pełne rozlicznych działań.

 We wrześniu, w Bibliotece Muzycznej w Rzeszowie, odbył się finał Powiatowego konkursu plastycznego „Polskie drogi do niepodległości” , który realizowany był przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie pod honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego. W konkursie uczestniczyli czytelnicy naszej biblioteki- uczniowie Szkoły Podst. w Krasnem. Wśród nich były osoby nagrodzone:

w kategorii wiekowej klas IV-VI:
II nagroda – Weronika Goc, lat 12
w kategorii wiekowej gimnazjum:
IV nagroda – Konrad Bojda, lat 15
Wyróżnienia:
Karolina Wywrot, lat 13
Oliwia Piątek, lat 13
Laureaci otrzymali dyplomy, zakładki oraz nagrody książkowe. Była wystawa pokonkursowa oraz słodki poczęstunek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Również we wrześniu br. w Bibliotece Publicznej w Krasnem odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek. Nasz Gość z wykształcenia jest językoznawcą, germanistką, doktorem habilitowanym Uniwersytetu Warszawskiego, pisze utwory i książki dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej , czwartej i piątej Szkoły Podst. Dzieci były zachwycone, kiedy autorka czytała fragmenty swoich książek i chętnie odpowiadała na liczne pytania. Na koniec , Pani Agnieszka rozdawała uczestnikom autografy i dedykacje na zakupionych książkach Jej autorstwa.

W październiku , wraz z uczniami klas ”O” i klasy II  Szkoły Podst. w Krasnem obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji o tych największych roślinach naszego globu, wysłuchały fragmentu książki Hanny Zdzitowieckiej pt.:"W lesie" a na koniec złożyły życzenia solenizantowi.

W niedzielę 14 października odbyła się impreza w ramach inicjatywy „Kropla drąży skałę”. Był to piknik dla Bezpieczeństwa, na terenie remizy OSP w Malawie, podczas którego można było oddać krew. Biblioteka Publiczna w Krasnem również miała w tym swój udział. Podczas gdy rodzice oddawali krew, dzieci były pod bacznym okiem smoka Maciusia i pani bibliotekarki. Malowały i kolorowały ilustracje, czytały i oglądały bajki, rozwiązywały krzyżówkę. Były nagrody, słodycze i przemiła atmosfera.

Smok Maciuś odwiedził również dzieci w Przedszkolu w Krasnem, które wysłuchały opowiadań o przygodach smoka oraz bawiły się z miłym gościem.

W ramach współpracy Biblioteki Publicznej w Krasnem ze Szpitalem Miejskim w Rzeszowie, smok Maciuś odwiedził również małych pacjentów. Przeczytałam im książkę o przygodach sympatycznego stwora, dzieci wykonywały prace plastyczne a na koniec spotkania, otrzymały bajki, zgromadzone przez bibliotekę w ramach akcji „Dzieci dzieciom”. Tym wszystkim, którzy ofiarowali i nadal ofiarują książki dla dzieci( bo akcja ciągle trwa), składam serdeczne podziękowania. Bajki zyskują drugie życie a radość obdarowanych maluchów pozwala im , choć na chwilę, zapomnieć o ich bólu i cierpieniu.

W ramach współpracy z ZK w Załężu, po raz kolejny, przekazałam na ręce Pana Marcina książki , które przekazali czytelnicy w zakresie akcji ”Z pudła do pudła”. W ten sposób już ponad tysiąc książek zasiliło skromne zbiory biblioteki więziennej. Tą drogą serdecznie dziękuję darczyńcom, którzy w ten oto sposób zaspokajają kulturalne potrzeby osadzonych.

25 listopada obchodził swoje urodziny Miś. W związku z tym BP w Krasnem zorganizowała spotkania urodzinowe, na które przybyły Biedronki i Pszczółki z naszego przedszkola. Dzieci dowiedziały się o różnych gatunkach niedźwiedzi, czytałam im bajkę o "Złotowłosej i trzech niedźwiedziach", malowaliśmy kolorowankę wodną dot. przeczytanego tekstu, był słodki poczęstunek w kształcie misiów , sesja zdjęciowa z solenizantem , prezenty i miła atmosfera. Dziękujemy z Misiem za miłą wizytę i zapraszamy do biblioteki po książki o misiach i nie tylko.

Od września Biblioteka Publiczna w Krasnem uczestniczy w projekcie ”Mała książka- wielki człowiek”, który skierowany jest do trzylatków. Podczas odwiedzin Biblioteki   Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Podczas kolejnej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty, a po uzyskaniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Śpieszmy się, bo już niewiele pozostało wyprawek a akcja dobiega końca. Zapraszamy.

 

Nr 15 /18       

Za półką z książkami

 

Okres ostatnich czterech lat przebiegał w Bibliotece Publicznej w Krasnem na realizacji planów oraz celów jakie staramy się wytyczać. Oprócz podstawowych zadań, jakimi są gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów, Biblioteka podejmowała szereg działań . Były to:

  • wyjścia do przedszkoli-czytanie książek dla dzieci, inscenizacje bajek, zajęcia z kamishibai;
  • lekcje biblioteczne oraz zajęcia biblioterapeutyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej , pasowania na czytelników uczniów klas I-wszych Sz. P.;
  • spotkania bohaterów bajkowych( Reksia, Franklina, Novusia) z przedszkolakami i z dziećmi Grupy Zabawowej;
  • organizowanie Dni Otwartych Bibliotek- zajęcia promujące książki, biblioteki,
  • promowanie bibliotek na Facebook-u, na stronie internet. GOKiB w Krasnem;
  • współpraca BP w Krasnem ze Szpitalem Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie oraz Szpitalem Miejskim w Rzeszowie;
  • współpraca z Zakładem Karnym w Załężu - otwarcie Punktu Bibliotecznego ;
  • współpraca z Zespołem Szkół Samochodowych w Rzeszowie;
  • prowadzenie akcji „Dzieci dzieciom”- zbieranie bajek ,dzięki czemu pozyskano setki bajek, które podarowano małym pacjentom Szpitala Woj. Nr 2, Szpitala Miejskiego w Rzeszowie oraz do Kącika Widzeń ZK w Załężu;
  • prowadzenie akcji„ Z pudła do „pudła”- zbieranie książek dla osadzonych w ZK w Załężu, zebrano ok.1000 wol.;
  • Udział BP w Krasnem w projekcie ”Mała książka-wielki człowiek”,
  • Organizowanie spotkań autorskich z pisarzami: A. Czerwińską- Rydel, A. Frączek przez BP w Krasnem;

Czytelnicy naszej Biblioteki uczestniczyli w konkursach organizowanych przez W i MBP w Rzeszowie , czego efektem byli laureaci nagród i wyróżnień.

Biblioteka Publiczna w Krasnem aplikowała do Programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015” w rezultacie czego otrzymała 29 400 zł. Ze środków tych został zakupiony nowoczesny sprzęt komputerowy do wszystkich bibliotek.

W dalszym ciągu trwa komputeryzacja zbiorów bibliotecznych w systemie komputerowym MAK+. Choć to proces żmudny i czasochłonny, jednak przybliża on nas do tego, iż nasze biblioteki staną się nowoczesne i w pełni zautomatyzowane.

Należy stwierdzić, iż ubiegły okres był dobry. Biorąc pod uwagę statystyki, wzrosła liczba zakupionych książek na 100 mieszkańców z 3,9 w 2014 r. do 5,3 na koniec 2017 r. Także liczba wypożyczeń ogółem na 100 mieszkańców zwiększyła się ze 125 w 2014 r. do 141 na koniec 2017 r. Cieszy również fakt , że przybyło 34 czytelników w wieku poniżej 5 lat (w 2014 r. było ich tylko 8). Zawdzięczać należy to udanej współpracy Biblioteki z Przedszkolem w Krasnem. Dzięki Darczyńcom, Biblioteka w Krasnem wzbogaciła się o 284 książki.

Od 1 maja 2016 r. BP w Krasnem przyznano cały etat.  Dziękuję tym wszystkim, którzy tak zdecydowali. Funkcjonowanie biblioteki w okrojonym wymiarze czasu, utrudniało wszelkie działania , jakie musi, powinna czy mogłaby biblioteka prowadzić. Biblioteka w Krasnem jest teraz na dobrej drodze, aby lepiej pełnić swoją rolę . Znajdzie to na pewno odzwierciedlenie w jej , a obcowanie naszych mieszkańców z książką będzie procentowało na następne pokolenia .

Dziękuję wszystkim, którzy w okresie ostatnich czterech lat mieli jakikolwiek wpływ na to, że biblioteki w naszej gminie mogły funkcjonować a społeczeństwo miało możliwość korzystania z tego dobrodziejstwa. „Biblioteka to nie tylko zbiór książek, to także centrum życia, podstawowe ogniwo społeczeństwa. Biblioteka zawsze stanowiła jądro cywilizacji. To była przestrzeń, która formowała całą resztę - tradycję i pamięć, rozum i postęp”(Pracownicy Biblioteki Raczyńskich i Członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich).

Zapraszam do naszych placówek.

 

                                         Za półką z książkami    (Nr 14 /18)

                                              „ Wielu ludzi czyta, ale tylko niewielu umie czytać” 

                                                                                             Warenns

 

 W dniach 8-15 maja, w Bibliotece Publicznej w Krssnem, odbyła się kolejna edycja Tygodnia Bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Na tę okoliczność, w BP w Krasnem odbyły się spotkania i lekcje biblioteczne. Do grona nowych czytelników zostali włączeni uczniowie klas pierwszych „A”,”B” i ”C”. Zanim do tego doszło, dzieci poznały zasady działania bibliotek publicznych, korzystania z ich dobrodziejstwa i dowiedziały się jakie życzenia mają książki. Za pomocą skrzynki kamishibai, zapoznałam miłych gości z opowiadaniem Ewy Stadtmüller pt.:”Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”. Była również krzyżówka, losy, pamiątkowe książeczki, zakładki, sesja zdjęciowa oraz słodycze.

Placówkę odwiedziły również Żabki z Przedszkola w Krasnem, którym przeczytałam wiersz J. Tuwima pt.:"Wszyscy dla wszystkich" i opowiedziałam o zawodzie bibliotekarza i innych zawodach. Kolejnymi Gośćmi byli uczniowie klasy O”B”, którym przedstawiłam książkę pt.:"Franklin i książka z biblioteki", dzięki której dzieci dowiedziały się jak należy traktować książki. Odwiedziła bibliotekę również klasa III "A". Celem spotkania było zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym, organizowanym przez WiMBP w Rzeszowie pod hasłem:" Polskie drogi do niepodległości". Przybliżyłam dzieciom okres historyczny, postacie oraz książki związane z powyższym tematem( wszelkie informacje dot. konkursu na stronie internet. GOKiB i na Facebook-u BP w Krasnem.) Dziękuję serdecznie wszystkim za życzenia, laurki oraz kwiaty .  W marcu przypadał Światowy Dzień Wody, dlatego BP w Krasnem przeprowadziła cykl spotkań z przedszkolakami i uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krasnem. Został on ustanowiony w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Przy pomocy skrzynki kamishibai, przeczytałam dzieciom opowiadanie Anny Onichimowskiej pt. :”Po drugiej stronie gór”. Główną bohaterką utworu była Aisza – dziewczynka, która mieszkała w małej afrykańskiej wiosce. Uważnie śledząc przygody Aiszy i jej rodziny, dowiedzieliśmy się jak dużym problemem dla mieszkańców Afryki jest ograniczony dostęp do wody pitnej. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę i jak możemy to zrobić. Dzieci dowiedziały się, iż oszczędzając wodę na co dzień, chronimy nie tylko zasoby wody w Polsce, ale przede wszystkim wpływamy na jakość środowiska nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale na całym świecie.

Klasa I"C" była uczestnikiem akcji prowadzonej od kilku lat przez Bibliotekę Publiczną w Krasnem, pod hasłem "Dzieci dzieciom", w ramach której pierwszoklasiści przynieśli ponad 40 książek dla dzieci oraz ponad 160 bajek na płytach CD. Dary te zostaną przekazane przeze mnie, małym pacjentom Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie, z którym Biblioteka współpracuje, podczas najbliższego spotkania. Tą drogą chcę serdecznie podziękować Wychowawczyni Pani Agacie Kozioł i Jej Uczniom za zaangażowanie i włączenie się do tej akcji. Gratuluję Rodzicom, że wychowali swoje pociechy na ludzi, którzy potrafią i chcą się dzielić z innymi. Tą drogą chcę przypomnieć, iż zbiórka książek dla dzieci wciąż trwa. Można przynosić również książki dla dorosłych, które w ramach akcji "Z pudła do "pudła" , powędrują do biblioteki więziennej ZK w Załężu. Setki książek już powędrowało tą drogą do szpitali w Rzeszowie i do więzienia w Załężu. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękuję.

                        Nr 13 - III/18

                                              „ Wielu ludzi czyta, ale tylko niewielu umie czytać” 

                                                                                                     Warenns

 

Wraz z rozpoczęciem nowego roku , biblioteki publiczne naszej gminy wpadły w wir kolejnych obowiązków i działań. W styczniu, po dłuższym remoncie budynku, w którym mieści się BP w Palikówce, zostały przeniesione zbiory biblioteczne ze szkoły, w której były przechowywane na czas robót. Poukładano książki wg klasyfikacji a obecnie odbywa się skontrum, które przypada co 5 lat. Jest to praca żmudna i czasochłonna więc potrwa jeszcze do marca. Długi okres zamknięcia Biblioteki , mamy nadzieję, zostanie zrekompensowany nowościami, które wdrożone i oprawione czekają na Czytelników. Odbywały się również spotkania z przedszkolakami gminnych przedszkoli. W ramach projektu” Las bliżej nas”, w którym wspólnie uczestniczą GOKiB w Krasnem wraz z Gminnym Przedszkolem w Palikówce, p. bibliotekarka z BP w Palikówce przeprowadziła zajęcia na temat ochrony środowiska. W Przedszkolu w Malawie, pani z BP czytała dzieciom bajki ,wydane w ramach programu: "Edukacja globalna dla najmłodszych". Biblioteka Publiczna w Krasnem zorganizowała spotkanie przedszkolaków z bohaterem dobranocki – Krecikiem. Sympatyczne zwierzątko zamarzyło sobie spodenki z dużymi kieszeniami, które pomogły mu uszyć inne zwierzątka. Dzieci dowiedziały się jak powstaje płótno a Krecika obdarowały różnymi potrzebnymi przedmiotami, które wkładały mu do upragnionej kieszonki.

Po raz kolejny odwiedziłam Szpital Miejski nr 1 im. Jana Pawła II w Rzeszowie. Przeprowadziłam zajęcia biblioteczne wraz z aktywnością plastyczną dzieci. Podarowałam również bajki uzbierane w ramach akcji :”Dzieci dzieciom”. Tą drogą serdecznie dziękuję Darczyńcom, dzięki którym moje wizyty wśród małych pacjentów nabierają większej wartości i przynoszą im ogromną radość.

Dzięki hojności naszej Czytelniczki-Pani Sabiny, Biblioteka Publiczna w Krasnem została wzbogacona w książki w językach obcych( angielskim, francuskim, włoskim). Są wśród nich pozycje takich znamienitych pisarzy jak: Grisham John, Faulks Sebastian, Coben Harlan, Edwards Kim, Coelho Paulo, Martin George, Patterson James, Sebold Alice, Shreve Anita, Macbride Stuart, Pelzer Dave, Steel Danielle i inni.
„ (…)– Czytanie w oryginale wzbogaca przede wszystkim zasoby słownictwa biernego, czyli takiego, które rozumiemy, a którym się nie posługujemy – mówi Maciej Duszyński. – Badania potwierdzają, że po dłuższym okresie styczności z literaturą obcojęzyczną czytelnik nabiera płynności oraz elastyczności w czynnym posługiwaniu się danym językiem – dodaje.(…)”. Najskuteczniejsza metoda nauki języka obcego! Książki w oryginale. Serdecznie zapraszamy.

„Pragnę serdecznie podziękować Państwu za udział we współtworzeniu tegorocznej odsłony Narodowego Czytania. Państwa zaangażowanie sprawiło, że na nowo odkryliśmy wielkość „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – dzieła, które od przeszło stu lat przynależy do kultury duchowej naszego Narodu”. Takimi słowami rozpoczyna się list jaki otrzymaliśmy od Prezydenta RP Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w akcji „Narodowe Czytanie”. W dalszej części listu, mamy zaproszenie do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu 2018 , w roku szczególnego jubileuszu- stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Otrzymaliśmy również okolicznościowy egzemplarz „Wesela” z pamiątkowym wpisem pary prezydenckiej. Już dziś zapewniamy, że Narodowego Czytania nie zabraknie w kalendarzu działań Biblioteki Publicznej w Krasnem w bieżącym roku.

                                                  

                                        Za półką z książkami    Nr 11 /17

                                               „ Wielu ludzi czyta, ale tylko niewielu umie czytać” 

                                                                                                            Warenns

 Kolejne wakacje już za nami! Minęły one pod hasłem remontów budynków, w których mieszczą się biblioteki publiczne naszej gminy, toteż ich funkcjonowanie było utrudnione, wręcz niemożliwe. Dobytek BP w Palikówce przeniesiono do budynku Szkoły a sama biblioteka, na czas remontu, który wstępnie jest zaplanowany do końca października, została zamknięta. Tą drogą chcemy podziękować wszystkim, którzy pomagali w przenoszeniu księgozbioru i sprzętu bibliotecznego do szkoły, a Panu Dyrektorowi Waldemarowi Kurpasce za gościnność i wyrozumiałość. Dziękujemy Panom strażakom OSP w Palikówce, Panu sołtysowi oraz Czytelnikom za wszelaką pomoc. Biblioteka Publiczna w Krasnem pracuje już normalnie lecz wejście do niej nadal jest utrudnione ze względu na remont ( należy wchodzić głównymi drzwiami do Gimnazjum i przez pierwsze piętro). Czytelników prosimy o cierpliwość a obecne niedogodności postaramy się wynagrodzić nowościami, które już wkrótce zostaną zakupione z dotacji MKiDN .Serdeczne podziękowania kieruję również do Przedszkolaków tutejszego Przedszkola i Ich Rodziców oraz Czytelników BP w Krasnem za zaangażowanie się w akcję „Dzieci dzieciom” i przekazanie bajek, które to, po raz kolejny, powędrują do małych pacjentów Klinicznego Szpitala Wojew. Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz do Kącika Widzeń Zakładu Karnego w Załężu.

W odpowiedzi na zaproszenie prezydenta RP, Biblioteka Publiczna w Krasnem wzięła udział w Narodowym Czytaniu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się 2 września w Palikówce. Czytanie rozpoczął Pan Wójt Wilhelm Woźniak a potem to już poszło jak …z nut. Pierwsi uczestnicy czytania otrzymali egzemplarz "Wesela" wraz z pamiątkowym stemplem, na okoliczność tegorocznej edycji Narodowego Czytania, przysłanym nam przez Kancelarię Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Można było również ostemplować sobie własny egzemplarz książki. Kto nie zdążył podczas imprezy, może to zrobić w Bibliotece Publicznej w Krasnem.

Na rozpoczęty Nowy Rok Szkolny 2017/2018 życzymy wszystkim uczniom, by zgłębianie tajników nauki odbywało się w przyjaznej atmosferze, dawało poczucie satysfakcji i radości a nauczycielom, by każdy dzień pracy przynosił zadowolenie, a podejmowane przedsięwzięcia edukacyjne spełniały zakładane oczekiwania.

FACEBOOK

Zapraszam także do udziału w piernikowym konkursie.
1. Jakie postaci wystąpiły w bajce?
2. Z czego zbudowana była chata Baby Jagi?
3. Gdzie wiedźma zamknęła chłopca?
4. Jak dziewczynka pokonała złą czarownicę?
Każdy uczestnik projektu „Mała książka wielki człowiek” , który weźmie udział w konkursie, otrzyma naklejkę .
Czy można wyobrazić sobie święta w Polsce bez zapachu piernika? Odpowiedź jest oczywista - nie. Te brązowe, aromatyczne ciastka stały się nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia. Dlatego przypominam, że już najwyższy czas, aby zabrać się za wyrabianie ciasta, które powinno poleżakować, przeżreć się – czyli równomiernie przejść zapachem i smakiem korzennych przypraw. To ważne, bo jest ono bardzo gęste i podczas mieszania składników nie da się ich idealnie połączyć. Ponadto w czasie leżakowania z ciasta odparowuje woda, co nadaje mu odpowiednią konsystencję. A więc do dzieła!
Zdjęcia:

 

 

 

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i dziecko

 

20 X br. nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cud nad Wisłą”. 100.rocznia Bitwy Warszawskiej 1920, organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. W konkursie tym wzięli udział również Czytelnicy naszej Biblioteki, którzy uczcili w ten sposób, obchodzoną w tym roku, 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.
Doceniono aż pięciu naszych uczestników Konkursu. Nagrodę Starosty Powiatu Rzeszowskiego, w kategorii klasy I-III, zdobył Dawid Zbójnowicz (lat 9), II NAGRODĘ otrzymała Hanna Witkowska( lat 9) a III NAGRODA przypadła Antoniemu Bryła( lat 9). W kategorii klas VII-VIII, III NAGORDĘ otrzymała Marianna Bryła( lat 13). W gronie wyróżnionych znalazła się Natalia Stefańska ( lat 9 ).
Wszystkim młodym artystom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak efektowne i twórcze reprezentowanie Biblioteki Publicznej w Krasnem w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Cud nad Wisłą”. 100.rocznia Bitwy Warszawskiej 1920.
Dyplomy i cenne nagrody wręczyłam Laureatom, w skromniejszych, niż jak do tej pory bywało, warunkach.

Zdjęcia:

Obraz może zawierać: tekst „Dyplom otrzymuje BIBLIOTEKA PUBLICZNA w KRASNEM za przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału iału w POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM CUD NAD WISŁĄ 100. rocznica Bitwy Warszawski 1920 Dyrektor WiMBP w Rzeszowie 3.0mu 3 Cu”

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i buty

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi

            

Obraz może zawierać: 1 osoba

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, tekst „$茶茶 E Fancnn Dyplom otrzymuje DAWID KLASY ZBÓJNOWICZ NAGRO NAGRODA POWIATOWY CUD ONKURS STAROSTY PLASTYCZN WSKIĘGO Bitwy Warszawski 100. rocznica NAD WISŁA" 1920 Jury Dyrektor WIMBP Rzeszowie NAGRODA STAROSTY RZESZOWSKIEGO DAWIDZBÓJNOWICZ DAWID ZBÓJNOWICZ”

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i buty

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Podziękowanie dla Pracowników sklepów Delikatesy Centrum i Delikatesy Hitpol w Krasnem
Składam Państwu serdeczne podziękowania, za to , że staliście na posterunku, na pierwszej linii ognia, gdy zaatakował nas koronawirus. Za to, że z narażeniem zdrowia i życia dbaliście o to, aby nam nie zabrakło jedzenia, abyśmy syci mogli bezpiecznie siedzieć w domach lub pracować.
Dzisiaj nadal, zabezpieczeni po uszy, wyposażeni w maseczki, środki dezynfekcyjne, rękawiczki i osłony, dbacie o czystość i przestrzegacie zasad postępowania epidemiologicznego, obowiązujących obecnie, narażacie się w służbie innym. Jesteśmy wdzięczni, za to, że cały czas jesteście z nami, a przede wszystkim dla nas.
Jednocześnie składam życzenia zdrowia, szczęścia oraz spokoju i czasu na odpoczynek, aby Państwa trudna i odpowiedzialna praca była doceniana przez pracodawców i klientów.
Jesteście prawdziwymi Bohaterami doby koronawirusa.
Tą drogą , zwracam się z prośbą , do wszystkich, którzy robią zakupy w naszych sklepach, i nie tylko, doceńmy wreszcie, tę grupę zawodową, uszanujmy Ich trud. Może to właśnie ten czas, aby podziękować Im za to, że pracują dla nas jeszcze ciężej niż zwykle, w trudniejszych niż zazwyczaj warunkach.
Choć biblioteki publiczne były zamknięte dla czytelników, przez prawie dwa miesiące, to Biblioteka Publiczna w Krasnem, intensywnie pracowała. Działalność bibliotek nie polega wyłącznie na wypożyczaniu książek. To również wiele innych prac, które tak na co dzień niewidoczne dla oczu czytelnika, składają się na końcowy efekt. Ten „spokojny” dla biblioteki czas, wykorzystałam na nadrobienie zaległości, na dokonanie kosmetyki pomieszczenia bibliotecznego, książek, oprawianie ich, komputeryzację księgozbioru, zmianę gazetki z zimowej na wiosenną,a nade wszystko mogłam wreszcie zrealizować, już dawno zamierzony cel. Wykonałam ponad 50 zakładek do książek, metodą decoupage. Każdą z nich pomalowałam i opatrzyłam imienną dedykacją. Skromne pomieszczenie naszej biblioteki oraz brak jakiegokolwiek zaplecza, a do tego odwiedziny czytelników, nie pozwalały mi dotąd na realizację tego przedsięwzięcia. Pierwotnie miały one trafiać do naszych darczyńców ( książki, które otrzymujemy od Czytelników, i nie tylko, stanowią istotny zastrzyk dla naszej biblioteki). Jednak, potrzeba chwili spowodowała, że postanowiłam obdarować nimi również naszych Cichych Bohaterów doby koronawirusa -Pracowników naszych sklepów. Mam nadzieję, iż sprawią one radość, będą miłą pamiątką oraz będą stanowić dowód na to, że jednak doceniamy, choć nie zawsze to okazujemy, Ich ciężką i odpowiedzialną pracę .
Od 12 maja, nasza biblioteka jest już otwarta dla Czytelników. Serdecznie zapraszam.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Witam,
XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach" dobiegł końca. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji , zarówno Maluchom z Przedszkola w Krasnem jak i Uczniom Szkół Podstawowych w Malawie i w Krasnem. Dziękuję również Rodzicom, którzy pomogali swoim pociechom "odwiedzać" bibliotekę na facebook-u oraz Nauczycielkom: Pani Bernadecie, Pani Kasi i Pani Marzenie za miłą współpracę i promowanie czytelnictwa wśród dzieci naszej gminy.
Na Uczestników konkursów czekają nagrody,
w Bibliotece Publicznej w Krasnem, po odbiór których zapraszam po 14 czerwca. Pozdrawiam i zapraszam do biblioteki.
Obraz może zawierać: tekst „ABCXXI XIX Dzieciom Ogólnopolski Tydzień Czytania 30 maja czerwca 2020 ECAŁA POLSKA' POLS CZYŁA DZIECIOM o ZWIERZĘŁACH”
 

Obraz może zawierać: w budynku

Witam serdecznie w ostatnim dniu XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem:"Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach", zwłaszcza rozczytane Przedszkolaki grupy 0c, Ich Rodziców, którzy pomagają swoim Milusińskim "odwiedzać" Bibliotekę Publiczną w Krasnem na Facebook-u oraz Ich Wychowawczynię sympatyczną Panią Bernadetę.
Dzisiaj proponuję fragment jednej z książek Pani Stanisławy Bełch, z serii Snip i Kocio, której głównym bohaterem jest kotek. Zachęcam do przeczytania pozostałych książek o przygodach sympatycznego kota.
"Muzeum Dobranocek
Gdy Kocio był jeszcze małym kociakiem, nie przypuszczał, że mieszkał w tak miłym mieście. Gdy razem ze Snipem zaczęli je zwiedzać, ciągle odkrywają nowe miejsca. Dziś postanowili zwiedzić Muzeum Dobranocek. Jest to jedyny w Polsce taki obiekt muzealny. Budynek sąsiaduje z Teatrem "Maska", c.d. w załącznikach.
Zadanie do dzisiejszego konkursu:
Proszę namalować zwierzątko, które jest bohaterem dowolnej dobranocki. Zapraszam do udziału w konkursie. Nagrody czekają. Pozdrawiam.

Obraz może zawierać: tekst „Muzeum Dobranocek Gdy Kocio puszczał, miłym mieście. kociakiem, Snipem zaczęli zwiedzać, zwiedzić Muzeum Dobrano- odkrywają nowe razem miejsca. cek. obiekt sąsiaduje Teatrem „Maska" Budy- byli miejscu, jak zawsze takiej chwili, nasi bohaterow zastanawiali wcale, tylko przestrzennym informacyjny, kasę zauważyli szatnię, ścian. Były opowiadań pacynkami, bardzo ciekawie: hipopotamy, w mieścił się lat. sklepiku kotki, żaby, zabawki. Dobranocek. Wniosek Kocio pasja zwie- się oglądania się zapro- Tu po- oprowadzający wszystkich do zwanej którym bajkowe, ciach uwagę na widnieją kolorowi bohaterowie Każ- uczestnik wydarzenia możliwość wyboru ktoś inny dla siebie. kiem ktoś misiem, ktoś Kreci- tak dalej, tak dalej. Hasłem jakby przewodnim”

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Witam serdecznie w ostatnim dniu XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem:"Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach",zwłaszcza rozczytanych choć także nieśmiałych Uczniów klasy III a Szkoły Podstawowej w Malawie oraz Ich Wychowawczynię , przemiłą Panią Kasię.
Dzisiaj proponuję fragment jednej z książek Pani Stanisławy Bełch, z serii Snip i Kocio, której głównym bohaterem jest kotek. Zachęcam do przeczytania pozostałych książek o przygodach sympatycznego kota.
Był sobie Snip
"Snip żył sobie zupełnie spokojnie w dużym , starym domu w wielkiej Ameryce. Pewnego dnia postanowił tak po prostu pospacerować po dalszej okolicy swojego osiedla. Robił to wiele razy, był bowiem kotem wolnym i zawsze chodził swoimi ścieżkami. Tym razem kiedy wrócił z takiej wędrówki, nie zastał już ani domu,ani ludzi, którzy byli mu życzliwi. Na miejscu starego domu..." c.d. w załącznikach.
Pytania:
1. Dlaczego Snip, żyjący w Ameryce znalazł się w Polsce?
2. W jaki sposób Snip trafił do Polski?
3. Gdzie zamieszkał Snip i kto zaopiekował się kotkiem?
Jeszcze można dostarczać odpowiedzi na pytania z poprzednich dni . Nagrody czekają. Pozdrawiam.
Pozdrawiam również Panią Stanisławę Bełch i dziękuję serdecznie za bezinteresowne wykonanie ilustracji dla Biblioteki Publicznej w Krasnem.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Witam,
XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach" dobiegł końca. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji , zarówno Maluchom z Przedszkola w Krasnem jak i Uczniom Szkół Podstawowych w Malawie i w Krasnem. Dziękuję również Rodzicom, którzy pomogali swoim pociechom "odwiedzać" bibliotekę na facebook-u oraz Nauczycielkom: Pani Bernadecie, Pani Kasi i Pani Marzenie za miłą współpracę i promowanie czytelnictwa wśród dzieci naszej gminy.
Na Uczestników konkursów czekają nagrody,
w Bibliotece Publicznej w Krasnem, po odbiór których zapraszam po 14 czerwca. Pozdrawiam i zapraszam do biblioteki.
Witam Uczniów, Miłośników czytania i konkursów.
W kolejnym dniu XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem:"Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach", dzisiaj bielik.
Na polskim godle narodowym widnieje król ptaków- orzeł bielik. To największy ptak drapieżny żyjący w naszym kraju. Nazywany jest także orłem łamignatem, birkutem lub orłem morskim, c.d. w załącznikach.
Pytania:
1. Od czego pochodzi nazwa "orzeł bielik"?
2. Jak inaczej nazywany jest bielik?
3. Dlaczego orzeł jest ważny dla Polaków?
Nagrody czekają. Pozdrawiam.

Kontakt: tel.:(17) 230-03-53 lub 694-014-680 lub na stronie :

www.facebook.com/bibliotekawkrasnem/

oraz na stronie internetowej https://gokkrasne.pl/

Obraz może zawierać: 4 osoby

Obraz może zawierać: tekst „Oreci ptak z polskiego godła królewski godle narodowym widnieje ptaków -orzeł bielik. To największy ptak drapieżny żyjący naszym kraju. Nazywany jest także orłem łamignatem birkutem lub orłem morskim. B ielik jest ma długości rozpina skrzydła na metra. Podczas lotu prostuje trzymając powietrzu, wykorzystując sprzyjające prądy. Charakterystyczną cechą majestatycznego ycznego ptaka biały ogon, stąd właśnie bielik. poluje wytrwale potrafi długo ścigać zdobycz. Ma duży, żółty, zakrzywiony dziób potężne, szpony. Buduje wielkie gniazda, podobne do bocianich, wysoko na starych drzewach. rodzice wysiadują Młode orlęta pięć lat życia zakładają swoich gniazd, lecz oddają się poznawaniu świata.”

Witam Najmłodszych Miłośników czytania i konkursów. W kolejnym dniu XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem:"Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach",dzisiaj bielik.
Pytanie:
Wizerunek jakiego ptaka, znajduje się w godle naszego kraju? Proszę namalować godło Polski.
Nagrody czekają.

Kontakt: tel.:(17) 230-03-53 lub 694-014-680 lub na stronie :

www.facebook.com/bibliotekawkrasnem/

oraz na stronie internetowej https://gokkrasne.pl/

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: tekst „Poznawaj z Pompikiem: bielik w u Bieliki budują wielkie gniazda w rozwidleniach gałęzi starych drzew. rzyjmuje się, że to bielika mamy mamy w naszym godle państwowym. m”

Witam Uczniów, Miłośników czytania i konkursów.
W kolejnym dniu XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem:"Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach", przedstawiam kolejne zwierzę,a dokładnie ptaka, którym jest kruk.
Czarny kruk jest bohaterem wielu baśni, bajek, legend i opowiadań. Od dawna tez, bywa chętnie oswajany przez ludzi, gdyż dość łatwo można nauczyć go mówić pojedyncze słowa, a nawet całe zdania., c.d. w załącznikach.
Pytania:
1. Ilu lat dożywają kruki?
2. Dlaczego kruk był uważany za zwiastuna śmierci?
3. Którego dywizjonu symbolem był kruk?
Nagrody czekają . Pozdrawiam.

Obraz może zawierać: ptak, tekst „Krik gadający ptak baśni, Czarny krukjes bohaterem bajek, legend opowiadań. dawna bywa chętnie oswajany przez ludzi, gdyż dość łatwo można nauczyć go pojedyncze słowa, nawet zdania. O swojony Ciekawi bardzo przywiązuje do swego opiekuna. rzeczy, różne świecidełka. Kiedyś dożywał właściciel słynnej wydry swoim zwierzyńcu Chryzostom oswojonych kruków. Jednak uważane stąd, czasach cieszyły się złą były śmierci. przekonanie wzięło padlinożercami. Dlatego chętnie kręciły się pobliżu szubienic, podążały żołnierzami frunęły wilczymi watahami, pożywić upolowanymi przez zwierzętami. również, kruki są bardzo inteligentne, zadziwiającą pamięć bezbłędnie ostrzegają zwierzęta zbliżającym niebezpieczeństwie.”

Witam Najmłodszych Miłośników czytania i konkursów. W kolejnym dniu XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem:"Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach", proponuję kolejne zwierzątko, to piesek Ciapek.
Ciapek był psem lotniczym. Latał samolotem z polskimi pilotami w Wielkiej Brytanii. Miał swój mundur i spadochron. Dostał też awans na kaprala , cd. w załącznikach.
Zadanie: jak wyglądał , wg Ciebie, Ciapek-żołnierz? Proszę namalować portret Ciapka. Nagrody czekają. Pozdrawiam Przedszkolaki i Panie Nauczycielki.

Kontakt: tel.:(17) 230-03-53 lub 694-014-680 lub na stronie :

www.facebook.com/bibliotekawkrasnem/

oraz na stronie internetowej https://gokkrasne.pl/

Obraz może zawierać: 5 osób, tekst „Kapra apral Ciapek Ciapek był psem lotniczym. Latał amolotem polskimi pilotami Wielkiej Brytanii. Miał swój mundur spadochron. Dostał też awans na kaprala. białego szczeniaczka znalazł niedaleko lotniska jeden mechaników. Zabrał odtad Ciapek, takie dostał piesek ulubioną maskotką 305 Dywizjonu Bombowego. Wkrótce wyrósł wyrosł szorstkowłoseg szorsth teriera, nim”

 

Witam, Drodzy Uczniowie ,w kolejnym dniu XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
Dzisiaj prezentuję kolejne zwierzęta, są to konie olimpijskie - Jasiek i Pikador.
Polacy mieli kiedyś dwa wspaniałe konie, które zdobywały medale olimpijskie. Jeden z nich był bardzo stary, a drugi wyjątkowo brzydki, cd. w załącznikach.
Pytania:
1. Skąd pochodził Jasiek ?
2. Kto był opiekunem Jaśka ?
3. Jak wyglądał Pikador ?
Nagrody czekają.Miłej lektury. Pozdrawiam.

Kontakt: tel.:(17) 230-03-53 lub 694-014-680 lub na stronie :

www.facebook.com/bibliotekawkrasnem/

oraz na stronie internetowej https://gokkrasne.pl/

Obraz może zawierać: tekst „Kon onie olimpijskie Jasiek Pikador wspaniale konie, które Polacy mieli kiedyś zdobywały medale olimpijskie. Jeden był drugi wyjątkowo brzydki Neau odzyskaniu 1918 zaczęto konkursy jeżdzieckie Pierwszy nagrodę naczelnego nieznany nikomu nieznany zawodnik Wierzchowcem jasnogniady, szlachetnej Jasiek. Dosiadał porucznik Adam Królikiewicz. ogier Historia Jaśka niezwykła. wyhodowany Węgrzech Najpierw nazywał wojsku austriackim. Potem trafił do polskiego Pierwszego Szwoleżerów (Ułanów). Miał czyli konia był dość arabskiej, Wkrótce, właśnie powodu wieku, skończył służbę wojskową Jego opiekun, porucznik zaczął wtedy przygotowywać Jasiek, sportowych. Tak więc jako emeryturze, sławny Europie powodu zwycięstw międzynarodowych konkursach jeździeckich. Jasiek”

Witam, Drogie Przedszkolaki ,w kolejnym dniu XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
Dzisiaj proponuje książeczkę Tomasza Samojlika, z serii Żubr Pompik pt.:"Plan bobra". Zachęcam Rodziców, do pomocy swoim Pociechom do odwiedzania Biblioteki Publicznej w Krasnem na Facebook-u.
Zadanie konkursowe:
Proszę odpowiedzieć na pytanie: Czym żywią się żubry i w jakim parku narodowym żyją? Nagrody czekają.
Miłej lektury. Pozdrawiam

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: tekst „Ale jesteś duży, tato! powiedziała z podziwem Polinka. Największy zamruczał z dumą Pomruk. Ktoś Ktoś się tu przechwala! skarciła Pomruka Porada. No dobrze, nie największy poprawił się Pomruk. Ale za to najsilniejszy! mM m നan m നന്ന mη Μη നനു സൾ M”

Obraz może zawierać: tekst „Poznawaj z Pompikiem: Zęby żubra są ąprzystosowa rzystosowane do zgi gryzania traw liści. in Wo mmা Kły lisa to ostre zęby przeznaczone do polowania.”

Witam,
od 30 maja do 7 czerwca br. trwa XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem Cała Polska Czyta Dzieciom o zwierzętach. Zapraszam Przedszkolaki do udziału w tej akcji razem z Biblioteką Publiczną w Krasnem na facebooku. Dzisiaj przedstawiam książkę Ewy Stadtmuller pt.:”O borsuku samotniku”. Codziennie, będę prezentować inne zwierzątko . Zachęcam także do udziału w konkursach. Każdy uczestnik konkursu otrzyma nagrodę. Dzisiaj proszę, aby namalować dowolne zwierzątko z powyższego opowiadania. Rysunki można wysyłać bezpośrednio na facebooka Biblioteki lub na maila.Zapraszam.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pozdrawiam wszystkich Milusińskich i życzę wszystkiego najlepszego.

Kontakt: tel.:(17) 230-03-53 lub 694-014-680 lub na stronie :

www.facebook.com/bibliotekawkrasnem/

oraz na stronie internetowej https://gokkrasne.pl/

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: tekst „Na skraju zielonego lasu w dużej, pięknej norze pod korzeniami starego dębu mieszkał borsuk. -Jestem sam-zwykł mawiać -i nikogo nie potrzebuję do szczęścia. Doskonale radzę sobie ze wszystkim. I rzeczywiście w jego norze nigdy niczego nie brakowało.”

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: tekst „Gdy woda opadła, misie, wiewiórki zajączki, wraz borsukiem wzięły się do czyszczenia nory rzecznego mułu szlamu. Pod wieczór borsucze mieszkanie wyglądało jak nowe. -Zapraszam wszystkich herbatę!- zawołał uszczęśliwiony gospodarz. -Bóbrrrr obrrraził się na starrrego Macieja i wyprrrowadził się do sąsiedniego lasu- doniosła skrzekliwie plotkarka -sroka. To znaczy, już nie musisz obawiać się powodzi, sąsiedzie- uśmiechnęła się wiewióreczka.B spojrzał na swych gości ze wzruszeniem. Wida była mi ona potrzebna- stwierdził- dzięki niej zrozumiałem, że nie jestem i wcale nie chcę być sam.”

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Witam,
od 30 maja do 7 czerwca br. trwa XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem Cała Polska Czyta Dzieciom o zwierzętach. Zapraszam Uczniów, do udziału w tej akcji razem z Biblioteką Publiczną w Krasnem na facebooku. Na początek przedstawiam niedźwiedzia Wojtka. Niedźwiedź brunatny Wojtek, był prawdziwym żołnierzem armii generała Władysława Andersa. Miał książeczkę wojskową i żołd. W czasie bitwy nosił skrzynki z amunicją. Jeździł w ciężarówce obok kierowcy i lubił pić piwo…c.d. w załącznikach.
Codziennie, będę prezentować inne zwierzę i zadawać pytania. Na każdego ucznia, który prawidłowo udzieli odpowiedzi, będą czekać nagrody.
Pytania:
1.Jak niedźwiadek trafił do II Korpusu Wojska Polskiego?
2.W jaki sposób szeregowy Wojtek pomagał żołnierzom pod Monte Cassino ?
3.Jakie były losy Wojtka po wojnie?

Kontakt: tel.:(17) 230-03-53 lub 694-014-680 lub na stronie :

www.facebook.com/bibliotekawkrasnem/

oraz na stronie internetowej https://gokkrasne.pl/

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pozdrawiam wszystkich uczniów, zwłaszcza klasy III a Szkoły Podstawowej w Malawie oraz Uczniów klasy II b Szkoły Podstawowej w Krasnem i życzę wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam także Panią Kasię i Panią Marzenkę.

Obraz może zawierać: tekst „brał Wojtek nie umiał palić, towarzyszy zapalone papierosy zjadał, niezapalonych tykał. Choć miał własne legowisko, wolał nocy przytulać żołnierzy. czasie bitwy pod Monte Cassino nosił skrzynki amunicją. Powojnie Wojtek w w Edynburgu. Był bardzo sławny, gdyż wszyscy znali jego historię, nawet angielski następca tronu książę Karol. Jako jedyny niedźwiedź świecie został też uznany bohatera wojennego ma swój pomnik oraz pamiątkową tablicę Edynburgu. Symbolem kompanii, której służył Wojtek, był ysunek misia pociskiem artyleryjskim łapach ytania”

15 maja 2020 
Dzisiaj również Międzynarodowy Dzień Rodziny
"Rodzina, ach, Rodzina" - Kabaret Starszych Panów
Rodzina, rodzina, rodzina, ach rodzina.
Rodzina nie cieszy, nie cieszy, gdy jest,
Lecz kiedy jej nima
Samotnyś jak pies.
Miał willę z ogródkiem
L garaż, i auto,
Że każdy, co nie ma,
Zaraz by mieć chciał to.
L wizję, i fonię, i pralkę, i frak ...
Więc czego, ach czego, ach czego mu brak?
Rodziny, rodziny...
Pięć lat dostał skutkiem
Tej willi z ogródkiem.
Spokojnie mijają
Mu w celi czyściutkiej.
Lektura, spacery, wikt niezły ma smak.
Więc czego, ach czego, ach czego mu brak?
Rodziny, rodziny..
.
Autorzy utworu: Jerzy Wasowski / Jeremi Przybora

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

15 maja 2020 
Dzisiaj Dzień Niezapominajki. Obchodzony jest
od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.
Prezentuję wiersz Marii Konopnickiej o niezabudce, czyli o niezapominajce. Kwiat ten był natchnieniem również wielu innych poetów.
Proszę nie zapominać o odwiedzaniu Biblioteki Publicznej w Krasnem i zwróceniu zaległych książek.

Obraz może zawierać: roślina, kwiat, drzewo, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: tekst „Niezabudka Mam ja ogródeczek Śliczny, choć malutki, moim ogródeczku Rosną niezabudki. Niezabudki rosną, Co mama siała, Żebym jej słowa Zawsze pamiętała. Kiedy rankiem wyjdę mego ogródka, Dzień dobry Zosieńko, Mówi niezabudka. Dzień dobry, Zosieńko, Dzień dobry, dziecino! Niech ci chwile Pożytecznie płyną. Gdy wezmę książeczkę, Albo Zaraz sobie też robótkę, Moją niezabudkę. wspomnę Moją niezabudkę, Co mi tak mówiła: Nie trać trać darmo czasu, Moja Zosiu miła!”

8 maja 2020 
Obraz może zawierać: tekst „z OKAZJI DNIA BIBLIOTEKARZ ARZA DLA PANI MAŁGOSI: ZDROWIA I SPOKOJU. ŻYCZIENA SKŁADAJĄ: PRZEDSZKOLAK z GRUPY oc WRAZ z PANIAMI: P. BERNADETA, P.BEATĄ ල”
Witam Przedszkolaki,dzisiaj do przeczytania książeczka Ewy Stadtmüller pt.:" Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę". Zachęcam Rodziców, do przeczytania jej swoim pociechom, aby w tym szczególnym czasie,nie straciły kontaktu z książką. Dla odważnych - pytanie: jakie słowo jest ukryte? Na dzieci, które udzielą poprawnej odpowiedzi czeka nagroda. Każda wizyta na facebooku Biblioteki Publicznej w Krasnem, będzie honorowana tak samo jak w realu( uczestnicy projektu Mała książka wielki człowiek, otrzymają delfinka, po zakończeniu kwarantanny). Zapraszam i zachęcam do odwiedzin.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: tekst „3 Tuż nad domkiem skrzata Jagódki, w dziupli ukrytej między konarami starego dębu mieszkała Pani Sowa. Jej pasją było gromadzenie czytanie książek Opasłe tomiszcza cieniutkie tomiki zajmowały prawie każdy cik w jej mieszkaniu Oj, czego tam lwiątko" Jaksi się dzięciołz sową pogodził" Akcjaratunkowa" Skarbiecten było: Kto boi myszy myszy", Chore odkryła odkryła pewnego wieczoru żona skrzata Jagódki, Poziomka, gdy wybrała”

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, wszystkim Czytelnikom oraz Sympatykom Biblioteki Publicznej w Krasnem, życzę:
Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie,
Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,
Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.
Małgorzata Antczak

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Witam Przedszkolaki, dzisiaj do przeczytania książeczka Ewy Stadtmüller pt.:"Wielkanocna opowieść". Proszę o wykonanie wielkanocnej pracy plastycznej i przesłanie na facebooka BP w Krasnem. Pozdrawiam

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „GU w nocy, gdy chłopczyk już spał, jego tata mama długo siedzieli w kuchni rozma- wiali cicho, cichutko. Rano, gdy się obudził, zobaczył ich radosne twarze ślicznię przystrojony, wielkanocny stół. Na samym środku, tuż obok dzbanuszka baziami, stał baranek uśmiechał się do niego na dzień dobry.”

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie.
To święto ma skierować naszą uwagę na zawartość biblioteczki naszych dzieci oraz wspierać czytelnictwo wśród najmłodszych.
Dzisiaj proponuję utwór pt.:"Brzydkie kaczątko". Po przeczytaniu, proszę zachęcić dziecko do wykonania pracy plastycznej, przedstawiającej głównego bohatera. Można wykonać sposobem jakim robiłam z zerówką 3 lata temu.(należy odrysować na papierze dłoń- wyciąć kilka takich konturów, będzie to ogon łabędzia i dokleić do narysowanego ptaka ). Może być inna forma plastyczna. Prace proszę przesłać na facebooka Biblioteki Publicznej w Krasnem.
Każda taka aktywność uczestnika projektu Mała książka wielki człowiek, będzie punktowana delfinkiem( tak jakby dziecko fizycznie było w bibliotece). Pozdrawiam.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „Krasnem KRÓLOWA SNIEGU NOWE SZATY CASA RZA CALINECZKA CALINECZ BRZYDKIE ANDERSEN BAŚNIE Ma Sypeaka NDERSENA”

Obraz może zawierać: tekst „Dumna ze swych dzieci, Mama-Kaczka postanowiła przedstawić je ptactwu na podwórku. Kiedy kogut, kury, gęsi perliczki zobaczyły brzydkie kaczątko zaczęły głośno gdakać. dopiero był koncert! Całe podwórko wyśmiewało sie kaczątka, szarego jak myszka dużego jak indyczątko.”

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą i tabela

Obraz może zawierać: 13 osób

Tęskniąc za najmłodszymi Czytelnikami - Przedszkolakami Gminnego Przedszkola w Krasnem ( ale nie tylko) oraz spotkaniami z nimi, zapraszam do odwiedzania Biblioteki Publicznej w Krasnem na Facebook-u.Przeżyjmy ten trudny dla nas wszystkich czas, połączeni książką. Poczytajmy sobie na odległość. Niech tym spoiwem, które nas połączy będzie książka,niech ona nas zgromadzi wokół siebie, bez względu na to,w którym miejscu każdy z nas się znajduje.
Dzisiaj proponuję książkę Zofii Chmurowej pt.:"O kurczątku Hanusi". Zachęcam do wykonania pracy plastycznej dot. tekstu. Zdjęcia proszę przesyłać w komentarzach.
Każdy uczestnik projektu "Mała książka wielki człowiek", który będzie odwiedzał BP w Krasnem poprzez Facebooka,otrzyma delfinka. C.d. nastąpi...
Szczególne pozdrowienia dla grupy O"C" oraz Wychowawczyni - Pani Bernadety.

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „Zofia Chmurowa o kurczątku Hanusi GOKras.n kurczątku Hanusi Zofia K20938”

Obraz może zawierać: tekst „kogut”

5 marca 2020 
Dzisiaj, w ten piękny dzień, odwiedziły nas dzieci z grupy 0"C". Pan Łukasz, student bibliotekoznawstwa, zaprezentował im naszą placówkę. Mali goście, dowiedzieli się jak można korzystać z biblioteki, jak wyglądały dawniej książki i jak należy je traktować . Maluchy wysłuchały również książeczkę z serii "Przygody Fenka" pt.:"Biblioteka". Na zakończenie był słodki poczęstunek i drobny upominek. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Krasnem po kolejne książeczki Iwony Bartkiewicz o przygodach Fenka.

Obraz może zawierać: 1 osoba

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą

Wczoraj, w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, odbyło się spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi, korespondentką TVP z Rzymu i Watykanu oraz autorką książki „Kobieta w Watykanie”. Dziennikarka opowiadała jak wygląda Stolica Apostolska od środka z punktu widzenia jego mieszkanki, matki, żony i dziennikarki. Jak żyje się w państwie zamykanym na klucz, gdzie każdy ruch mieszkańca śledzą setki kamer, a najbliższym sąsiadem jest sam papież?
Magdalena Wolińska -Riedi urodzona w Warszawie, lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka, ukończyła studia magisterskie w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, studia doktoranckie na Wydziale Historii Kościoła Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie i Akademię Dyplomatyczną PISM w Warszawie.Niewiele osób jednak wie, że jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii dziennikarką na co dzień tam żyjącą. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżowa Bramą. Jako jedna z nielicznych kobiet mieszkała w Watykanie przez kilkanaście lat. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda tam codzienne życie. Zdradza zaskakujące fakty i ciekawostki.
I ja na spotkaniu z Panią Magdaleną byłam i otrzymałam autograf i dedykację dla Czytelników Biblioteki Publicznej w Krasnem. Zachęcam do ciekawej lektury.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „MAGDALENA WOLIŃSKA- -RIEDI JAK ŻYJESIĘ WNAJMNIEJSZYM JMNIEJSZYM PANSTWIE ŚWIATA KOBIETA w WATYKANIE znak”

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

W sobotę wraz z Misiem, odwiedziłam Małych Pacjentów Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. Okazją do tego był zbliżający się Światowy Dzień Misia. Przeczytałam dzieciom fragment książeczki o przygodach Kubusia Puchatka a następnie przeprowadziłam z maluchami oraz ich rodzicami warsztaty plastyczne. Robiliśmy maski różnej maści misiów, które przyozdobiły tablicę w szpitalnej świetlicy. Przekazaliśmy również z Misiem, 145 bajek, 20 paczek puzzli oraz gry zgromadzone w ramach akcji "Dzieci dzieciom". Darczyńcami byli: Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Krasnem, Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie oraz Czytelnicy Biblioteki Publicznej w Krasnem, którym serdecznie dziękuję za ten piękny gest dzielenia się z innymi .

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

W piątek , w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Misia przeprowadziłam spotkanie z przedszkolakami naszego przedszkola. Przeczytałam maluchom książkę pt.: "Dlaczego misie zasypiają na zimę?". Były zajęcia plastyczne związane z misiami, piosenki oraz zabawa. Na zakończenie miś - Różyczka, którego przyprowadziłam do dzieci z Biblioteki,poczęstował je ulubionymi swoimi miodowymi piernikami.

Obraz może zawierać: 17 osób, tekst „DI”

Z samego rana, naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy O"A wraz z nauczycielkami: Panią Anią i Panią Wiolettą. Aby wprowadzić w temat, włączyłam do wysłuchania piosenkę pt.:"Witaminki , witaminki dla chłopczyka i dziewczynki", którą maluchy pięknie wtórowały. Zapoznałam dzieci z piramidą żywieniową za pomocą której, dowiedziały się czego najwięcej należy spożywać i jest zdrowe a co należy wyeliminować z naszego menu, ponieważ szkodzi naszemu zdrowiu. Było czytanie, a jakże, zabawa połączona z edukacją oraz.... gotowanie zupy warzywnej i robienie sałatki owocowej.
"Jedynym sposobem utrzymania zdrowia jest jedzenie tego, czego nie lubisz, picie tego, czego nie chcesz, i robienie tego, na co nie masz ochoty."
Mark Twain

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i niemowlę

Wystartował projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce, wśród których jest nasza biblioteka. Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Czeka na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza w której dzieci znajdą książkę a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Biblioteka Publiczna w Krasnem zaprasza w pon., środy i czwartki: 12.00 – 18.00 oraz we wtorki i piątki: 10.00 –16.00. Tel.17 230-03-53 lub 694 – 014 – 680. Str. Internet.:

www.facebook.com/bibliotekawkrasnem

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: w budynku

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Dzisiaj odwiedziłam zerówkowiczów w Przedszkolu w Krasnem. Przeczytałam im książkę pt.:" Zuchy z warzywnego ogródka", która zwraca uwagę na to jak ważny jest szacunek dla naszego otoczenia, roślin i zwierząt, oraz bezinteresownej przyjaźni i niesienia pomocy innym. Uczy również, że pomagając innym, nie oczekując nic w zamian również możemy osiągnąć prawdziwą satysfakcję z naszej pracy. Dzieci również zapoznały się z piramidą żywieniową. Robiły owocową sałatkę oraz gotowały zupę jarzynową. Były zagadki, gry i kosz pełen witamin.

Obraz może zawierać: 2 osoby

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: 3 osoby, w budynku

5 października 2019 r. w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP w Rzeszowie odbył się finał Powiatowego Konkursu Plastycznego "Stanisław Moniuszko - twórca polskiej opery narodowej. 200. rocznica urodzin wielkiego polskiego kompozytora i patrioty" zorganizowanego przez WiMBP w Rzeszowie pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego.
Z naszej biblioteki nagrody otrzymali:
W kategorii wiekowej klas I-III
I nagroda - Miłosz Horski,
IV nagroda – Krystian Szajnar,
Wyróżniona została Alicja Wybranowska,
Podziękowania i gratulacje otrzymała również nasza biblioteka.
Gratuluję laureatom i dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu oraz Pani Agacie Kozioł i Pani Ewie Tobiasz .

Obraz może zawierać: 1 osoba

Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie

Obraz może zawierać: 1 osoba

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się

Obraz może zawierać: 1 osoba

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Dzisiaj przeprowadziłam z klasą II"C" lekcję biblioteczną na temat Astrid Lindgren. Jest chyba największą i najsławniejszą pisarką dla dzieci. Jej twórczość cieszy się ogromnym powodzeniem na całym świecie. Książki Astrid Lindgren przetłumaczono na kilkadziesiąt języków. Dziennikarze obliczyli, że ze wszystkich wydanych książek pisarki można by ustawić 175 wież Eiffla lub trzykrotnie opasać nimi kulę ziemską. Gościem specjalnym naszego spotkania była Pippi Pończoszanka , bohaterka jednej z książek tej wspaniałej, szwedzkiej pisarki. Drugoklasiści przeprowadzili wywiad z dziewczynką. Niektóre jej odpowiedzi wprawiały słuchaczy w zdumienie, np. gdy mówiła , że nie umie czytać i mimo to wcale nie zamierza chodzić do szkoły. Mam nadzieję, że uczniowie nie wezmą przykładu ze zwariowanej dziewczynki i wszyscy wrócą po wakacjach do niej. Dziękuję Julce, że wcieliła się tak wspaniale w rolę Pippi Pończoszanki a Panu Maćkowi gratuluję tak utalentowanej wychowanicy.

Obraz może zawierać: 3 osoby

Wizytą u Biedronek, zakończyłam dzisiejsze odwiedziny Przedszkolaków. W związku z jutrzejszym Międzynarodowym Dniem Mórz i Oceanów, przeczytałam Dzieciakom fragment książki pt.:" Bajki ze złotego skarbca", który był o złotej rybce. Następnie przedszkolaki wykonywały, malowały, wyklejały morskie stworzenia, które były umieszczane w oceanie. Pracowitość Biedronek i zaangażowanie sprawiły, że ocean wręcz przelewał się na salę a rybki i inne żyjątka morskie nie miały już miejsca. Na szczęście na pomoc przybyła wychowawczyni - Pani Jadzia, która wykonała ekspresowo sadzawkę w której wylądowała reszta fauny morskiej.Były również podziękowania m.in. ode mnie za zaangażowanie Biedronek w akcji "Dzieci dzieciom" oraz dla Pani Jadzi, która dopilnowała aby Jej Wychowankowie stanęli na wysokości zadania. Tak też i było, w ten sposób zgromadzone książki przekażę w najbliższym czasie Małym Pacjentom Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. Dziękuję serdecznie Pani Dyrektor Przedszkola w Krasnem , Rodzicom , Paniom Nauczycielkom oraz wszystkim , którzy przyczynili się do tego, iż w roku jubileuszowym( od pięciu lat trwa akcja) przeszła ona moje najśmielsze oczekiwania.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: 5 osób

Z okazji przypadającego 8 czerwca Międzynarodowego Dnia Mórz i Oceanów, przeprowadziłam lekcję biblioteczną u Pasikoników. Przeczytałam im bajkę pt.:"O rybaku i złotej rybce". Dzieci wyciągnęły z niej mądry wniosek, że trzeba cieszyć się tym co się ma a nawet z innymi umieć się dzielić. Maluchy wykonywały również złote rybki, mając nadzieję, a nuż złota rybka spełni czyjeś życzenie. Podziękowałam też za udział Pasikoników w akcji "Dzieci dzieciom", dzięki czemu wiele książek i fuzzli trafi do chorych dzieci Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, z którym nasza biblioteka współpracuje od kilku lat. Dziękuję Rodzicom, Pani Patrycji i Dominice za pomoc w przeprowadzeniu spotkania oraz Pani Dyrektor Małgorzacie Wilk, za umożliwienie mi przeprowadzenia tej akcji wśród Przedszkolaków i życzliwość, z którą spotykam się zawsze podczas odwiedzin tejże placówki.

Obraz może zawierać: 2 osoby

Obraz może zawierać: 1 osoba

Obraz może zawierać: 13 osób, uśmiechnięci ludzie

Dzisiaj odwiedziłam Przedszkole. Najpierw gościłam u Żabek i przeprowadziłam lekcję biblioteczną związaną z jutrzejszym świętem , tj. Międzynarodowym Dniem Mórz i Oceanów. Przeczytałam im książkę pt. "O rybaku i złotej rybce" a następnie Maluszki wykonały ocean w którym pływało mnóstwo pięknych, kolorowych stworzeń. Być może, iż tym mokrym tematem wywołaliśmy ulewę z gradem, ale tak na sucho nijak opowiadać o morzach i oceanach...Na koniec podziękowałam Żabkom za udział w akcji "Dzieci dzieciom". Mnóstwo bajek od nich zasili szpitalną biblioteczkę w rzeszowskim szpitalu, do którego zawiozę w najbliższym czasie. Serdecznie dziękuję również Rodzicom oraz Pani Bernadecie, bez której zaangażowania takie efekty nie byłyby możliwe. Jeszcze raz dziękuję wi mieniu swoim i Małych Pacjentów Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Obraz może zawierać: 4 osoby

Wczoraj , również uczniowie klasy I"C" wraz z wychowawczynią, Panią Alą , przybyli do naszej biblioteki. Zapoznali się z tym miejscem, wysłuchali książkę o przygodach Franklina, rozwiązywali krzyżówkę, ze znajomości innych bajek oraz przystąpili do uroczystego pasowania na czytelnika Biblioteki Publicznej w Krasnem. Na koniec spotkania były upominki, słodycze i pamiątkowe zdjęcie. Zapraszam do biblioteki.

Obraz może zawierać: 4 osoby

Obraz może zawierać: 10 osób, uśmiechnięci ludzie

Wczoraj , kolejna grupa uczniów, tym razem klasa I „B”, została przyjęta do grona czytelników Biblioteki Publ. w Krasnem. Zapoznałam Miłych Gości z naszą biblioteką, było czytanie książki o tym jak Franklin zgubił książkę z biblioteki i jakie miał z tego powodu kłopoty a na koniec odbyło się uroczyste pasowanie. Było pamiątkowe zdjęcie, upominki a także słodki poczęstunek. Dziękuję wychowawczyni – Pani Marzence za przyjęcie mojego zaproszenia i dotychczasową współpracę. Zapraszam do Biblioteki.

Obraz może zawierać: 11 osób, uśmiechnięci ludzie

Tym razem zamówienie wyjątkowe. Wyjątkowe, ponieważ dla biblioteki, a konkretnie dla Biblioteki w Krasnem. Dzięki zainteresowaniu i zaangażowaniu Pani Małgorzaty Antczak - biblioteka będzie dysponowała książką edukacyjną -sensoryczną, zapachową pracowni FolkSmolk, nawiązującą do programu wzrokowo - plastycznego: "Mamo, Tato - Pokaż mi!". W tym miejscu należy zaznaczyć, że książeczka jest już zarezerwowana dla pierwszego malutkiego czytelnika, dlatego w pierwszych dniach po jej dostarczeniu, będzie z niej można korzystać wyłącznie w bibliotece, aby jak najszybciej trafiła do pierwszego - czekającego już odbiorcy. Bardzo cieszymy się, że nasza książka będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych w bibliotece. Cieszymy się również, że praktycznie od razu będzie pracować i trafi do pierwszego malutkiego czytelnika.
Książeczka przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci (już od pierwszych dni życia) i wspomaga rozwój zmysłu wzroku, dotyku, słuchu i węchu najmłodszych dzieci.
Ponieważ książeczka będzie dostępna w bibliotece, należy się opis dla czytelników.
1. Z czego składa się książka edukacyjna, sensoryczna, zapachowa FolkSmolk?
Książeczka składa się z 9 DWUSTRONNYCH błyszcząco - kontrastowych plansz - łącznie więc 18 geometrycznych wizerunków dla najmłodszych dzieci (noworodki, niemowlęta, najmłodsze dzieci). Drugim elementem jest okładka książki - materiałowa z błyszczącymi elementami wzrokowo - dotykowymi. Trzecim elementem jest dokładny opis książki, jej funkcji i przykładowych zabaw wspierających wzrok najmłodszych dzieci.
2. Jakie jest zadanie książeczki?
Głównym zadaniem książeczki jest wspieranie widzenia, manualności, dotyku i słuchu malutkich dzieci. Najprostsze błyszcząco - kontrastowe kształty geometryczne, odpowiadają naturalnym procesom rozwojowym najmłodszych dzieci. Książeczka intensywnie wspiera domowe ćwiczenia wzrokowe i manualne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących. Jest również jedną z pierwszych - najprostszych w formie książeczek wspierających poznawanie dotykiem, dla dzieci niewidomych. Maluch może poznawać pierwsze formy geometryczne, zapach ziół i kilka różnych struktur materiałowych.
3. Dla kogo przeznaczona jest książeczka?
* Dla wszystkich dzieci widzących prawidłowo - od pierwszych dni życia - książeczka wspiera naturalne procesy rozwojowe dzieci już od urodzenia.
* Dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, jako intensywne wsparcie domowych ćwiczeń wzrokowo - manualnych - od momentu, kiedy dziecko dostrzega elementy błyszczące.
* Dla dzieci nieposługujących się wzrokiem, jako wsparcie poznawania dotykowego i wielozmysłowego. Warunkiem korzystania z książeczki jest gotowość dziecka - maluch musi chcieć poznawać dotykiem - dla każdego dziecka jest to inny i bardzo indywidualny czas. Rodzic sam decyduje, kiedy jego dziecko jest gotowe do poznania dotykowego i wielozmysłowego.

Okładka książki edukacyjnej, sensorycznej, zapachowej: czerwony materiał z błyszczącymi napisami.

Cała książka: czerwona okładka i plansze błyszcząco - kontrastowe. Plansze zawierają proste kształty geometryczne.

Archiwalne zdjęcia:

 

 

Biblioteka Publiczna w Krasnem- Dzień Bibliotekarza 8 V 2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem -Tydzień Bibliotek- 8-15 V 2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem-Tydzień Bibliotek-8-15 V 2019 c.d.

Biblioteka Publiczna w Krasnem- Drewniany jubileusz akcji”Dzieci dzieciom” – IV 2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem- odwiedziny Kici Koci Małych Pacjentów Szpitala Miejskiego w Rzeszowie-IV 2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem- spotkanie Kici Koci z Biedronkami

Biblioteka Publiczna w Krasnem- Kicia Kocia u Żabek IV 2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem- finał konkursu “Mój kot” 4-04-2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem- spotkanie Kici Koci z Pszczółkami – IV 2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem- wizyta Kici Koci w Music Garden IV 2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem-spotkanie Kici Koci z klasą O”B”-3-04-2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem- spotkanie Kici Koci z klasą O”C”

Biblioteka Publiczna w Krasnem-spotkanie Kici Koci z klasą O”A”- 3-04-2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem- Dzień Książki dla Dzieci- spotkanie Kici Koci z Motylkami – 2-04-2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem-Dzień Książki dla Dzieci- spotkanie Pasikoników z Kicią Kocią – 2 IV 2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem – Dzień Książki dla Dzieci- spotkanie Zajączków z Kicią Kocią-2 IV 2019

Biblioteka Publiczna w Krasnem – spotkanie z Panem Czesławem Drągiem- 14 III 2019 r.

Biblioteka Publiczna w Krasnem – spotkanie z Panem Czesławem Drągiem- 14 III 2019 r.

Biblioteka Publiczna w Krasnem – Ferie w bibliotece II 2019 r.

Biblioteka Publiczna w Krasnem- odwiedziny Maluszków z Niepublicznego Przedszkola Polsko-Angielskiego”Music Garden”-XI 2018

Biblioteka Publiczna w Krasnem – Kropla drąży skałę X 2018

Biblioteka Publiczna w Krasnem- finał Powiatowego konkursu plastycznego „Polskie drogi do niepodległości” IX 2018 r.

Biblioteka Publiczna w Krasnem-rusza projekt “Mała książka wielki człowiek” IX 2018r.

 

www.facebook.com/bibliotekawkrasnem/

P o w i a t o w y K o n k u r s P l a s t y c z n y V 2018 r. – Biblioteka Publiczna w Krasnem

Biblioteka Publiczna w Krasnem – odwiedziny Żabek z życzeniami – XII 2016

Biblioteka Publiczna w Krasnem – lekcja biblioteczna w klasie II C – 1050 rocznica Chrztu Polski – VI 2016

Biblioteka Publiczna w Krasnem – Oszczędzając wodę chronisz przyrodę! – VI 2016

Biblioteka Publiczna w Krasnem-Dzień oceanów VI 2016

C.D.Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Krasnem – spotkanie z klasą O”B” – V 2017

Lekcja biblioteczna pod hasłem:”Drogi do niepodległości”- Biblioteka Publiczna w Krasnem- V 2018 r.

Akcja “Dzieci dzieciom”- Biblioteka Publiczna w Krasnem V 2018 r.

 

Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza- dzień II- w Bibliotece Publicznej w Krasnem- V 2018 r.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK W BP W KRASNEM ROZPOCZĘTY !-7 V 2018 r. – BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KRASNEM

 

 

https://gokkrasne.pl/index.php/nggallery/image/13871

Biblioteka Publiczna w Krasnem-Światowy Dzień Wody- spotkanie z klasą 0″C” Szkoły Podstawowej w Krasnem- 21 III 2018 r.

Biblioteka Publiczna w Krasnem- Światowy Dzień Wody – Spotkanie z Pasikonikami z Przedszkola w Krasnem- 21 III 2018r.

Biblioteka Publiczna w Krasnem -Światowy Dzień Wody – spotkanie z Biedronkami z Przedszkola w Krasnem – 21 III 2018 r.

 

Biblioteka Publiczna w Krasnem- Światowy Dzień Wody – spotkanie z klasą I”C”- 22 III 2018 r.

Wspomnień czar V 2010 r. – Biblioteka Publiczna w Krasnem

Podziękowanie Prezydenta RP za udział w Narodowym Czytaniu 2017 “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – Biblioteka Publiczna w Krasnem

Reksio w Przedszkolu w Krasnem

Warsztat Biblioteki “Królowa Śniegu” w Szpitalu Miejskim nr 1 w Rzeszowie

“Pamiętnik i wspomnienia”- nowo wydana książka Jana Newlina Mazarakiego

Bohater bajki “Krecik” w przedszkolu u “Motylków” w Krasnem

Zajęcia biblioterapeutyczne z małymi pacjentami, Szpitala Miejskiego nr 1 im. Jana Pawła II w Rzeszowie – XI 2017 r.

 

Biblioteka Publiczna w Krasnem – Młodym ku nauce , dorosłym ku przestrodze 1 IX 2017

Za półką z książkami – Grudzień 2011

Biblioteka Publiczna w Krasnem -100 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza

Biblioteka Publiczna w Krasnem-spotkanie z Żabkami z Przedszkola – “Dzień Misia”- X 2016

Biblioteka Publiczna w Krasnem -wizyta u Pasikoników w Przedszkolu -” Konik polny i mrówka” – X 2016

Narodowe czytanie “Wesela” w Bibliotece Publicznej w Palikówce

Biblioteka Publiczna w Krasnem – lekcja biblioteczna z klasami czwartymi – “W krainie baśni Pana Andersena” -III 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem-lekcja biblioteczna w klasie O”B”na temat Astrid Lindgren -III 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem- lekcja biblioteczna w klasie O”A” o Astrid Lindgren -II 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem- lekcja biblioteczna z klasą O”B”- zapoznanie z biblioteką – :” Franklin i książka z biblioteki” – II 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem – wizyta w klasie O”A” – “Królowa Śniegu”- II 2017

 

 

Biblioteka Publiczna w Krasnem- ferie w bibliotece -I 2017

 

Biblioteka Publiczna w Krasnem- pasowanie na czytelnika klasy II”A” XII 2016

Biblioteka Publiczna w Krasnem – odwiedziny Żabek z życzeniami – XII 2016

Biblioteka Publiczna w Krasnem -odwiedziny Pszczółek -XII 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem – spotkanie autorskie z Anna Czerwińską- Rydel -XII 2016

Biblioteka Publiczna w Krasnem- pasowanie na czytelnika klasy II”D”- V 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem-pasowanie na czytelnika klasy II”C”- V 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem-pasowanie na czytelnika klasy II”B”

Biblioteka Publiczna w Krasnem – odwiedziny Żabek – IV 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem- lekcja biblioteczna ” Brzydkie Kaczątko” – IV 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem- wizyta u Żabek, Rybek i Motylków z Przedszkola-“Słoń Trąbalski”- III 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem – odwiedziny Żabek – IV 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem-pasowanie na czytelnika klasy II”B”

Biblioteka Publiczna w Krasnem-pasowanie na czytelnika klasy II”C”- V 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem- pasowanie na czytelnika klasy II”D”- V 2017

 

Biblioteka Publiczna w Krasnem – lekcja biblioteczna- Piramida zdrowia w grupie “Pszczółek” i “Pasikoników”

Biblioteka Publiczna w Krasnem – spotkanie autorskie z Anna Czerwińską- Rydel -XII 2016