Pracownia malarstwa

Instruktor: Irena Tuszyńska

plastyka

Zajęcia plastyczne w pracowni malarstwa GOKiB w Krasnem już od kilkunastu lat przyciągają wielu chętnych we wszystkich przedziałach wiekowych. Są kilkuletnie maluszki, młodzież oraz grupa dorosłych. Pracownia przyjmuje kolejne pokolenia młodych mieszkańców Gminy Krasne. Rodzice bardzo chętnie zapisują dzieci na zajęcia. Dostrzegają nie tylko ukierunkowany rozwój plastyczny pociech, doceniają wspaniałą atmosferę zajęć, doskonałą zabawę i realizację małych dziecięcych fantazji.

Pracownia może się pochwalić bardzo wysokim poziomem prac malarskich wykonywanych na zajęciach. W zakresie warsztatu, proponuje pracę pastelami tłustymi oraz suchymi, rysunek tradycyjny, pracę z farbami, a przede wszystkim dział malarstwa na szkle. Dekorowanie szkła oraz ceramiki prezentuje niezwykle wysoki poziom, co jest doceniane przez samych uczestników, rodziców oraz publiczność , przy prezentacjach twórczości gminnej.

Dzieci chętnie dają się namówić na twórcze przelanie emocji na papier. Szybko uczą się pracować kolorem, dostrzegać i tworzyć kompozycję oraz obserwować otoczenie z zupełnie innej perspektywy. Wyciągają wnioski z przekazanych wskazówek i rozwijają się. Charakter pracowni skłania młodych do wszechstronnego rozwoju artystycznego, oraz potrzeby odbioru i tworzenia kultury.

Młodzież wchodzi w świat dojrzałego rysunku warsztatowego, oraz drobiazgowej pracy z tworzywem szkła. Koronkowe dekoracje i rysunki ceramiczne szlifują cierpliwość, dokładność i zmierzenie się z trudnym zadaniem. Rozwija się również odpowiedzialność oraz potrzeba kończenia rozpoczętych zadań. Praca malarska staje się więc w tym wieku nie tylko kształceniem artystycznym ale również szlifowaniem charakteru, co w wieku buntu jest przydatną lekcją.

Ważną częścią pracowni plastycznej w GOK-u w Krasnem, jest grupa dorosła. Osoby zainteresowane twórczością nie tylko plastyczną, spotykają się raz w tygodniu, aby przy pracy malarskiej (głównie ceramicznej), miło spędzić czas. Zajęcia stają się przyjemną nauką warsztatu oraz odpoczynkiem od zajęć tygodnia. Dorośli cenią sobie zajęcia – z innej dojrzałej perspektywy.

Prace prezentowane są na wystawach w naszej Galerii i na tablicach w holu.
Szczegóły u pani instruktor Ireny – tel 172300347