W czwartek 6 października w samo południe zebrało się Jury naszych “KUKIEŁ”. Pod burzliwych i wnikliwych obradach, połączonych z praktycznymi zastosowaniami przesłanych prac, Jury postanowiło nagrodzić:
Krasne, 06.10.2022
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI ARTYSTYCZNEJ
XIV KONKURSU PLASTYCZNO-TEATRALNEGO „KUKŁY 2022”
Jury w składzie :
Paweł Sroka – przewodniczący
Lidia Hajduk
Maciej Szukała
po obejrzeniu 58 prac nadesłanych na konkurs postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:
MASKA – kl. 1 -3 Szkoły Podstawowej
Brak nagrodzonych prac
MASKA – kl. 4 – 6 Szkoły Podstawowej
Wyróżnienie: Zuzanna Kapała (ZSP Krasne)
III Nagroda: Kewin Panek „Spiderman” (SP w Baranowie Sandomierskim)
II Nagroda: Valeriia Rukh „Clown” (SP nr 18 w Rzeszowie), Liliana Zańko „Spiderman” (ZSP nr 1 w Przysietnicy)
I Nagroda: Patryk Korab „Bane-Mroczny Rycerz” (ZSP Krasne), Milena Borkowska „Złota Maska” (SP nr 18 w Rzeszowie)
MASKA – kl. 7 – 8 Szkoły Podstawowej
Wyróżnienie: Małgorzata Opałka „Wojowniczka egipska” (ZSP w Baranowie Sandomierskim), Łukasz Poplewski „Thor” (ZSP w Krasnem)
—–
LALKI – kl. 1 – 3 Szkoły Podstawowej
III Nagroda: Lena Ciarra „Rycerz Zakonu Templariuszy” (SP w Żyrakowie)
I Nagroda: Maja Zaborniak „Wonder women” (ZSP Krasne)
LALKI – KL. 4 – 6 Szkoły Podstawowej
Wyróżnienia: Maja Kaźmierczak, Kamila Słota, Emilia Bieszczad (SP w Żyrakowie), Julia Paź (ZSiP Baranów Sandomierski), Lena Mazur, Amelia Kudła (ZS nr 1 w Przysietnicy), Aleksandra Nowacka (ZSP Krasne), Małgorzata Słoma (ZSP Krasne)
III Nagroda: Anna Pawlus „Batman” (ZSP w Krasnem), Filip Libertowicz „Janek i Kot” (ZSZP nr 8 w Rzeszowie), Antoni Bryła „Mistrz Yoda” (ZSP Krasne)
II Nagroda: Zofia Domin „Cruella” (SP im. W. Jagiełły w Pilźnie), Wiktor Zaborniak „Hulk” (ZSP Krasne), Karina Micał „Super Pacynka” (SP nr 18 w Rzeszowie), Jakub Micał „Super Pacyna” (SP nr 18 Rzeszów)
I Nagroda: Tomasz Ślęzak „Rycerz z Opowieści z Narnii” (Publiczna Szkoła Podstawowa w Baranowie Sandomierskim), Oskar Pałasz „Herkules” (SP nr 6 w Rzeszowie)
LALKI – kl. VII- VIII Szkoły Podstawowej
Wyróżnianie: Maksymilian Pelczar, Aleksander Guzek (ZS im. A. Fredry w Odrzykoniu)
Nagroda Teatru Pacynka: Julia Ryś „Szalona Roszpunka z kotem” (ZSP w Krasnem)
III Nagroda: Mateusz Ślęzak „Kapitan Szang z Mulan” (Publiczna SP w Baranowie Sandomierskim)
II Nagroda: Zofia Kuśnierz „Giermek” (ZSP nr 8 w Rzeszowie)
I Nagroda: Julia Ryś „Szalona Roszpunka z kotem” (ZSP w Krasnem), Wiktor Berłowski „William Walace” (ZSP Krasne)
Nagroda Dyrektora GOKiB: Jakub Micał „Super Pacyna” (SP nr 18 Rzeszów)
LALKI – Szkoły średnie i starsi
Nagrody: Natalia Stodolak „Mała Mi”, Szymon Słyś „Pirat” (Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Krośnie)
Jury jest pełne uznania dla wysokiego poziomu wykonania masek i lalek. Dzieciom
i młodzieży gratulujemy zapału, pomysłowości i oryginalności. Jesteśmy przekonani,
że proces twórczy w tym trudnym dla kultury czasie wymaga od uczestników nie lada wyzwań
i poświęcenia. Organizatorom życzymy dalszych sukcesów w popularyzacji sztuki teatralnej.
LAUREATÓW ZAPRASZAMY NA FINAŁ I ROZDANIE NAGRÓD 14.10. O GODZINIE 13:00
W NASZEJ SALI WIDOWISKOWEJ!
GRATULUJEMY!!
Foto: Śp. Irek