GOKiB Krasne > Bez kategorii > 08.10. Świetlica Środowiskowa GOPS Krasne w Lublinie!!

08.10. Świetlica Środowiskowa GOPS Krasne w Lublinie!!

     Świetlica Środowiskowa GOPS Krasne Historycy-Turyści w LUBLINIE!!
2 lata czekaliśmy na tę wycieczkę. I zawsze coś nam przeszkadzało. Aż w sobotę 8 października 2022 roku się udało! Cel – LUBLIN cele szczegółowe – wystawa “Magia starożytnego Egiptu” w Muzeum Narodowym na Zamku oraz Warsztat Ceramiczny w Manufakturze Bolesławiec w Tereszynie. Pogoda piękna, letnia wręcz, także i spacer po mieście i wejście na Wieżę Trynitarską miały miejsce. (Wieża wywołała ogromną religijność wśród wspinaczy, co cieszy! Tzn. okrzyki O Boże jak stromo! Matko Boska, daleko jeszcze? Jezu, jakie kręte schody!!
I tym podobne)
   Starożytny Egipt – mówią, że tam zaczął się Czas. Także cieszymy się, że mogliśmy Go zobaczyć. Sarkofag Neferiit z 1400 roku p.n.e., papirus demotyczny czyli bazgroły odręczne obok hieratycznego i hieroglifów pismo stosowane w Egipcie, mumia kota, Księga Umarłych i wiele, wiele innych obiektów! Polecamy wystawę https://zamek-lublin.pl/wystaw…/magia-starozytnego-egiptu/ do 05.03.2023 otwartą.
Foto Weronika Malicka, Śp. Irek i Joanna Witkowska
Warto też zwrócić uwagę na wystawy stałe, my długo analizowaliśmy malarstwo (szukając m.in w sobie podobieństw). Jest też stół z Trybunału Koronnego, na którym do odciśnięta jest Czarcia Dłoń…. proszę poszukać dlaczego jest ona w pozytywnym kontekście i z jakiego powodu Chrystus na krzyżu odwrócił głowę…. 

Foto Weronika Malicka, Śp. Irek i Joanna Witkowska
 

Spacerując po mieście pozdrawialiśmy mieszkańców Wilna (Unia!!) dzięki kamerze na żywo transmitującej obraz w dwie strony, odwiedziliśmy Katedrę oraz Klasztor Ojców Dominikanów.
A truskawką 🙂 na torcie były warsztaty ceramiczne. Manufaktura Bolesławiec – i nie trzeba więcej tłumaczyć. Nasza Polska światowa marka! To były najlepsze warsztaty – naszym zdaniem! A efektami pochwalimy się, jak przyjdą ozdabiane przez nas kubki, miski czy wazony.
Opublikowane w:
Articles by
Opublikowano
Skip to content