GOKiB Krasne > Bez kategorii > 26.10. 50-lecie małżeństwa czyli Złote Gody w Gminie Krasne!

26.10. 50-lecie małżeństwa czyli Złote Gody w Gminie Krasne!

“Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale “Złote Gody”, to jubileusz wyjątkowy, za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i szacunkiem. 50 lat temu obdarzyliście się miłością i zaufaniem. Były to uczucia na tyle mocne i prawdziwe, że pomogły przez pół wieku, wspólnie stawiać czoła nieraz trudnej rzeczywistości… Za tak piękne przeżycie wspólnej drogi życia, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin zostaliście Państwo nagrodzeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej “Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medal zupełnie wyjątkowy, jedyny, który można otrzymać wyłącznie we dwoje. Jest nagrodą za miłość, wytrwałość i wierność złożonej sobie przysiędze. – fragment dzisiejszego słowa, pana Wójta naszej gminy Wilhelma Woźniaka do Jubilatów!
W tym roku Złote Gody obchodzili:
Zofia i Ryszard Bereś
Łucja i Stanisław Bieniasz
Stanisława i Andrzej Bryła
Emilia i Zbigniew Litwa
Anna i Adam Magoń
Krystyna i Krzysztof Malinowicz
Maria i Feliks Maternia
Teresa i Stanisław Maziarz
Stanisława i Stanisław Surowiec
Urszula i Mieczysław Szczepańscy
Zofia i Augustyn Szopa
Elwira i Stanisław Wołos
Eugenia i Stanisław Wąs
Kazimiera i Kazimierz Ślusarczyk
Grażyna i Ludwik Salach
Krystyna i Jan Szopa
Eugenia i Bolesław Tańcula

Uroczystość miała miejsce w naszej sali widowiskowej, program artystyczny przygotowali podopieczni pracowni muzyki p. Liliany Sendery, a o poczęstunek zadbało Stowarzyszenie Kobiet Krasne.

Uroczystość przygotował Urząd Stanu Cywilnego w Krasnem i jego kierowniczka pani Anna Szpyrka wraz z panią Martą Werner.
Opublikowane w:
Articles by
Opublikowano
Skip to content