GOKiB Krasne > Bez kategorii > Kolędnicy-Wędrownicy – XIX edycja zaproszenie-regulamin-karta zgłoszeniowa!

Kolędnicy-Wędrownicy – XIX edycja zaproszenie-regulamin-karta zgłoszeniowa!

Kolędnicy 1

Na prace czekamy do poniedziałku 26.11.2018 do godziny 17:00 w budynku GOKiB – sala widowiskowa!

INSTYTUCJE KULTURY, OŚWIATY,
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
Z WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Obrzęd kolędowania wywodzi się z czasów słowiańskich. Obchodzony był  w kulturach rolniczych i pasterskich, kiedy to grupy kolędników odwiedzały gospodarstwa  z życzeniami  pomyślności w Nowym Roku. Kolędnicy w zamian obdarowywani byli świątecznymi smakołykami i drobnymi datkami. Dziś tradycja ta jest podtrzymywana przez szkoły, domy kultury, regionalne zespoły, stanowiąc element polskiego folkloru. Tradycja odwiedzin i składania życzeń przy śpiewie kolęd i pastorałek jest wciąż żywa i kultywowana w wielu polskich rodzinach.

Gminny Ośrodek Kultury  i Biblioteka w Krasnem zaprasza do udziału  w XIX edycji  Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Plastycznej pt.: ”Kolędnicy Wędrownicy”- KRASNE 2018. Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz podopiecznych ośrodków kultury  Województwa Podkarpackiego.

Dyrektor GOKiB
Ireneusz  Śpiewla

Poniżej Regulamin i karta zgłoszeniowa – instruktor odpowiedzialny za konkurs p. Irena Tuszyńska – kontakt: poczta@gokkrasne.pl

REGULAMIN i karta zgłoszeniowa Kolędnicy Wędrownicy