GOKiB Krasne > Biblioteki > Biblioteka Krasne > Bookcrossing w Naszej Gminie czyli Uwolnij Książkę wymień na inną!

Bookcrossing w Naszej Gminie czyli Uwolnij Książkę wymień na inną!

Wymień się książką  U NAS!18 czerwca obchodzimy po raz 12 Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek i w tym dniu Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem dołącza się  do tej idei

popularyzowania czytelnictwa na terenie Gminy Krasne. Na terenie gminy będą wyznaczone specjalne miejsca tzw. Półki bookcrossingowe gdzie będzie można pozostawić swoją książkę do przeczytania dla innych oraz wziąć i przeczytać książkę  zostawioną tam przez inną osobę. Aby korzystać z tej formy czytelnictwa nie trzeba się nigdzie zapisywać. Książkę po przeczytaniu należy oddać na półkę bookcrossingową by w ten sposób umożliwić korzystanie z niej przez inne osoby.
Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

U nas można skorzystać w:
Krasne – Biblioteka nasza, na parterze, w budynku Gimnazjum
Strażów – w filii GOKiB budynek OSP i w naszej bibliotece w Szkole