GOKiB Krasne > Teatr > Z życia teatrów dwóch

Z życia teatrów dwóch

p1040195

Dziecięca Grupa Teatralna “Pacynka ” i Teatr “A Propos”  mocno pracują nad nowym repertuarem. Najbliższy czas zapowiada się bardzo ciekawie…

Dopiero co “Pacynki” wróciły z ogólnopolskiego  festiwalu teatralnego “Puchar Uśmiechu”, który odbywał się końcem października w Krośnie, a już  8 listopada   dziewczyny wyjechały na eliminacje konkursu “Literatura i dzieci” do Sokołowa Małopolskiego. Tam w kategorii inscenizacji  zajęły I miejsce a zespół otrzymał  nominację do finału imprezy (28-29 listopada w WDK w Rzeszowie).  Grupa zaprezentuje “Balladę o uprzejmym rycerzu” wg teksty Wiery Badalskiej.

W młodzieżowym Teatrze “A propos” czas burzy i naporu, czyli  szukanie tekstów i poszukiwanie nowych form. W najbliższym czasie na eliminacje regionalne   konkursu “Poezji Religijnej”  udaje się Karol Tereszczak. Młody aktor zaprezentuje monodram “Wołanie” na tekstach H. R. Rilkego, J. Lechonia i L. Kołakowskiego.

Trzymajcie za nas kciuki!

p1040199p1040229p1040206p1040200

Opublikowane w: