GOKiB Krasne > IV Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek – relacja

IV Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek – relacja

 IRK_4585         25 stycznia mieliśmy zaszczyt gościć młodych artystów śpiewających polskie kolędy i pastorałki.
Cały dzień trwały przesłuchania, w 6 kategoriach. A później wystąpił nasz Teatr Apropos i Zespół Taneczny „Gwiazdeczki”, które to umiliły czas oczekiwania na werdykt Jury.
Było nam bardzo miło Państwa wszystkich u nas przyjąć, wysłuchać i mocno bić brawo każdemu! Poziom wykonania był wysoki, aranżacje, stroje, choreografia takoż! Po prostu – Bardzo Wam wszystkim Gratulujemy i jesteśmy z Was Dumni!! A, że nagród zawsze jest dużo mniej niż Występujących, cóż… Do zobaczenia na innych naszych imprezach i na Kolędach za rok!!
Posłuchajcie w Radiu VIA:

Protokół z posiedzenia Jury
IV Międzygminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek
Krasne 2018

W dniu 25.01.2018 r. w sali widowiskowej GOKiB w Krasnem odbył się IV Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
Do konkursu zgłoszono

54 solistów i 13 zespołów z różnych instytucji kulturalno-oświatowych z następujących miejscowości województwa podkarpackiego: Krasne, Strażów, Malawa, Palikówka, Łukawiec, Łąka, Rzeszów, Głogów Małopolski, Stalowa Wola, Nisko, Kłyżów, Grębów, Pysznica, Zaklików, Wydrza, Stany, Strzyżów, Kuryłówka, Niebylec.
Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem.

Jury w składzie :
1. Aleksander Pietrucha –przewodniczący jury
2. Dorota Kołodziej
3. Iwona Augustyn-Balawender

Liliana Sendera –sekretarz konkursu i osoba odpowiedzialna za jego przebieg,

Oceniło wykonawców i przyznało następujące nagrody.

Kategoria I
Klasy I-III SP- soliści
I nagroda – Zofia Szpetnar – GOK Kuryłówka
II nagroda – Aleksandra Afonja – GOKiB Malawa
III nagroda – Klara Łuszczki – GOKiB Malawa
Wyróżnienie: Filip Kotula – GOK Kuryłówka

Kategoria II
Klasy I-III SP- zespoły
I nagroda-Duet Hubert Grzebień i Kacper Sienkowski – DK Sokół Strzyżów
II nagroda – Duet Julia Tronina i Aurelia Sroczyk – Palikówka
III nagroda – nie przyznano
Wyróżnienie – nie przyznano

Kategoria III
Klasy IV-VII SP
I nagroda –Kaja Jacek – DK Sokół Strzyżów
II nagroda-Katarzyna Krzywonos – GOKiB Krasne
III nagroda- Aneta Socha – Kolonia Polska
Wyróżnienie : Jadwiga Drąg – SP w Kłyżowie
Wyróżnienie : Oliwia Pikor – ZS Łukawiec
Nagroda Specjalna : Aleksandra Kunysz – GOKiB Krasne

Kategoria IV
Klasy IV-VII SP i gimnazjum-zespoły:
I nagroda – Zespół Wokalno- Instrumentalny klasa V ZSP w Krasnem
II nagroda – Duetu Adrian Bojda i Oliwia Pikor – ZS Łukawiec
III nagroda – Zespół „Primo” Izabela Dziedzic i Kacper Wiech – Gimnazjum Malawa
Wyróżnienie: Zespół „Złota Nutka” – MDK Głogów Młp
Wyróżnienie: Duet Olga Jurkiewicz i Manuela Pilch – ZS Malawa

Kategoria V
Gimnazjum
I nagroda –Julia Sanecka – DK Sokół Strzyżów
II nagroda- Gabriela Świętoniowska – DK Sokół Strzyżów
II nagroda- Gabriela Pieczek – DK Sokół Strzyżów
Wyróżnienie : Angelika Kopeć – ZS Palikówka
Wyróżnienie : Celina Czachor – Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek Rzeszów

Kategoria VI
Ponadgimnazjalna
I nagroda – Aleksandra Sieńkowska – DK Sokół Strzyżów

Nagroda Specjalna przyznana przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem dla: Filipa Kotuli – Kuryłówka!

Impreza pod patronatem Wójta Gminy Krasne
Patronat medialny: Radio VIA
ZDJĘCIA: