GOKiB Krasne > Bez kategorii > B jak…Biblioteka – zajęcia w Bibliotece w Malawie

B jak…Biblioteka – zajęcia w Bibliotece w Malawie

B jak … Biblioteka
Uczniowie klasy II a Zespołu Szkół w Malawie, we wtorek 19 października br. odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Malawie. Wizyta miała na celu zapoznanie dzieci
1z biblioteką oraz z jej zbiorami przeznaczonymi dla uczniów klas młodszych i przypomnienie o zasadach korzystania z biblioteki. Bibliotekarka opowiedziała,
w jaki sposób ułożone są książki w bibliotece, gdzie szukać książek odpowiednich do wieku i zainteresowań oraz o tym, w jaki sposób pracuje biblioteka. Następnie dzieci z pomocą opiekunów dzieliły różne wydawnictwa na książki dla dorosłych, dla dzieci i na popularno-naukowe oraz układały je alfabetycznie. Okazało się, że nie zawsze odszukanie autora książki oraz właściwe je zaszeregowanie jest takie oczywiste. Kolejnym zadaniem było wykonanie inicjału litery B, rozpoczynającej słowo Biblioteka.
Dziękuję uczniom klasy II a za uczestnictwo w lekcji bibliotecznej, a pani Katarzynie Świerk za współpracę z Biblioteką Publiczną w Malawie.
Zapraszam do korzystania z zasobów biblioteki.
L. Hajduk
Opublikowane w: