Protokół z posiedzenia Jury XXIII Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Choinka jak ze snu” Krasne 2022
pod patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego i Wójta Gminy Krasne
z dnia 7 grudnia 2022 roku
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1 297 artystów z 145 placówek z terenu całego województwa podkarpackiego oraz 15 zgłoszeń prywatnych. Konkurs przebiegał
w trzech kategoriach wiekowych i obejmował twórców w wieku od 6 do 15 lat.
Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa w składzie:
- Justyna Błońska – artysta plastyk- przewodnicząca jury
- Zuzanna Rogala – plastyk
- Irena Tuszyńska – plastyk
- Ireneusz Śpiewla – dyrektor GOKiB
- Maciej Śliwiak – kurator konkursu
Transmisja na żywo z obrad Jury, na naszym Facebook:
Kryteriami w ocenie złożonych prac były:
-
- interpretacja tematu konkursu,
- oryginalność ujęcia tematu,
- walory artystyczne ( kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania),
- estetyka wykonania,
- samodzielność wykonania
I kategoria wiekowa klasy I-III
Nagroda I:
Zofia Frańczyk – ZSP w Książnicach, opiekun Anna Foryt
Amelia Śliż – SP w Gniewczynie Łańcuckiej, opiekun Marta Pawełek
Elena Kopeć – SP w Wilczej Woli, opiekun Grażyna Wójtowicz
Oliwia Tęcza – SP w Wilczej Woli, opiekun Grażyna Wójtowicz
Alan Ozimek – ZSP w Książnicach, opiekun Anna Foryt
Nagroda II
Kacper Pasterkiewicz – SP nr 3 w Krośnie
Aurelia Hoim – MGOKSiR w Sokołowie Młp. opiekun Henryka Boho
Maja Pazdyk – ZSP w Książnicach, opiekun Anna Foryt
Tymoteusz Dacko – Centrum Kulturalne w Przemyślu, opiekun Rafał Kureczka
Agata Pliś – SP w Nowym Borku opiekun Barbara Kochanowicz
Nagroda III
Mira Krupa – RDK w Rzeszowie Filia Staroniwa, opiekun Anna Solecka
Bartosz Konefał – SP w Wilczej Woli, opiekun Grażyna Wójtowicz
Emilia Niewierowska – MGOKSiR w Sokołowie Młp. opiekun Henryka Boho
Wyróżnienie:
Wiktor Tarała – ZSP w Wysokiej, opiekun Barbara Rzezicka
Aurelia Kicilińska – ZSP w Książnicach, opiekun Dominika Pryga
Lena Wojdyło – RDK w Rzeszowie Filia Staroniwa opiekun Anna Solecka
Klaudia Sroka – MGOKSiR w Sokołowie Młp. opiekun Henryka Boho
Maja Giemza – SP nr 3 w Krośnie
II kategoria wiekowa IV-VI
Nagroda I:
Kornelia Czech – SP w Palikówce, opiekun Joanna Durak
Daria Duduś – ZSP nr 2 w Leżajsku, opiekun Barbara Kuczek
Melania Sowa – MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Henryka Boho
Nagroda II
Łucja Barłowska – ZS w Łące, opiekun Joanna Durak
Julia Walczak – SP nr 7 w Tarnobrzegu, opiekun Irena Kołodziej
Sabriela Ślęzak – ZSP w Jasionce, opiekun Elżbieta Orłoś
Ilona Rusin – PSP nr 5 w Dębicy, opiekun Anna Pyrchla
Nagroda III
Marta Stefanowska – PSP Zakonu Pijarów w Rzeszowie, opiekun Małgorzata Stopyra
Justyna Paszyńska – SP w Długiem
Julia Ślęzak – ZSP w Jasionce, opiekun Elżbieta Orłoś
Zuzanna Urbanek – SP w Jedliczu, opiekun Bożena Łańczak
Małgorzata Słoma – z Krasnego.
Wyróżnienia:
Jagoda Gaweł – Centrum Kulturalne w Przemyślu, opiekun Rafał Kureczka
Aleksandra Gaweł – ZSP w Albigowej, opiekun Alicja Plis – Cyrana
Milena Nowak – ZS w Łące, opiekun Joanna Durak
Weronika Larysz – SP w Pilźnie
Dagmara Kus – SP w Świlczy, opiekun Iwona Bajek
Karolina Kowalska – ZSP w Jasionce, opiekun Elżbieta Orłoś
Radosław Chmura – SP nr 5 w Rzeszowie, opiekun Gabriela Kulig -Siuta
Piotr Cach – SP nr 4 w Dębicy
III kategoria wiekowa klasy VII- VIII
Nagroda I:
Maria Skrent – RDK Rzeszów Filia Widokowa, opiekun Anna Solecka
Nagroda II
Maria Kin – Liceum i Szkoła Podstawowa S. Prezentek w Rzeszowie opiekun Anna Solecka
Nagroda III
Blanka Szmuc – ZS w Malawie, opiekun Irena Brzeżawska
Natalia Sojecka – SP w Cewkowie, opiekun Elżbieta Zając
Wyróżnienie
Karol Mokrzycki – SP w Hadykówce, opiekun Monika Kosiorowska- Puk
Ponadto Jury postanowiło przyznać Nagrodę Grand Prix za szczególne walory plastyczne i wrażenia artystyczne dla:
Juliana Jopka – SP nr 15 w Rzeszowie, opiekun Izabela Liskowicz
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem postanowił przyznać dodatkowo Nagrodę dla:
Marcelina Żurek – SP w Hyżnem, opiekun Joanna Głowiak
Jury przyznało wyróżnienie specjalne dla : Wiktorii Marut, Krystiana Bieszczada Unicef Rzeszów, Aleksandry Sikora, Tomasza Kosiora, Konrada Buczkowskiego, Oliwii Ilasz – Przeworsk, Damiana Sękowskiego i Szymona Masełka z Brzozowa. Wyróżnione osoby zgłoszone zostały z: Zespołu Szkół Specjalnych „Unicef” w Rzeszowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Brzozowie i Szkoły ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku.
Organizatorzy i komisja składają serdeczne podziękowania nauczycielom za pełną zaangażowania pracę artystyczną z wychowankami i gratuluje wybitnych osiągnięć młodych artystów.
Laureatów zapraszamy 16.12 w piątek na godzinę 12:00 na uroczyste rozdanie nagród, w sali widowiskowej GOKiB Krasne 743!
Pomyłki w nazwiskach etc., prosimy zgłaszać telefonicznie 17 2300347 lub e-mailem – poczta@gokkrasne.pl – Messenger profil Facebook.
Foto Śp. Irek – z obrad jury: