Protokół z posiedzenia Jury XXII Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Choinka jak ze snu” Krasne 2021
pod patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego i Wójta Gminy Krasne z dnia 8 grudnia 2021 roku
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1 655 artystów z 160 placówek z terenu całego województwa podkarpackiego oraz 5 zgłoszeń prywatnych. Konkurs przebiegał
w trzech kategoriach wiekowych i obejmował twórców w wieku od 6 do 15 lat.
Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa w składzie:
- Tadeusz Błoński– prof. UR, artysta plastyk- przewodniczący
- Joanna Nieroda – Starostwo Powiatowe
- Zuzanna Rogala – plastyk
- Irena Tuszyńska – instruktor plastyki, pracownik GOKiB – kurator konkursu
- Ireneusz Śpiewla – dyrektor GOKiB
Kryteriami w ocenie złożonych prac były:
- interpretacja tematu konkursu,
- oryginalność ujęcia tematu,
- walory artystyczne ( kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania),
- estetyka wykonania,
- samodzielność wykonania
Po wnikliwej obserwacji i ocenie prac komisja przyznała 5 nagród specjalnych, 17 nagród oraz 26 wyróżnień.
I kategoria wiekowa klasy I-III
PŁASKIE
Nagroda I:
Antonina Jakubczak l.8 CK w Przemyślu opiekun Rafał Kureczka
Nagroda II
Maja Zegar l.9 MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Henryka Boho
Nagroda III
Wojciech Wolski l.8 SP nr 11 W Rzeszowie opiekun Małgorzata Bartoszek
Wyróżnienie:
Daria Szawara DL w Hermanowej opiekun Dominika Surmacz
Nikola Tereszkiewicz l. 9ZSP w Krasnem opiekun Dorota Kurecka –Wójcik
Oliwia Głowacka l.7 SP nr 1 w Sanoku opiekun Antonina Lech
Rita Paśkiewicz l.7 ZS w Malawie opiekun Agata Paśkiewicz
Marlena Marszał l.7 MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Henryka Boho
Jagoda Gaweł l.9 CK w Przemyślu opiekun Rafał Kureczka
Emilia Czapla l.10 PSP w Błażowej opiekun Małgorzata Kusz
Melania Sowa l.9 MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Henryka Boho
Milena Roś l.8 GOK we Frysztaku opiekun Dorota Wojtanowska
Nina Dacko l.7 CK w Przemyślu opiekun Rafał Kureczka
Iga Walicka l.7 MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Hanryka Boho
PÓŁPŁASKIE
Nagroda I:
Brygida Otta kl.II SP w Bezmiechowej Dolnej opiekun Kamila Fedak
Nagroda II:
Anna Bobusia kl.III SP Jedlicze opiekun Justyna Pernal-Blicharczyk
Nagroda III
Seweryn Kuczma l.7 ZS w Malawie opiekun Beata Głowiak
Wyróżnienie:
Michał Kędra l.9 ZSP w Stobiernej opiekun Zielińska Renata
Amelia Żuchowska kl.II SP Jedlicze opiekun Justyna Pernal-Blicharczyk
Blanka Koza kl.II SP Jedlicze opiekun Justyna Pernal-Blicharczyk
II kategoria wiekowa IV-VI
PŁASKIE
Nagroda I:
Magdalena Pasierb l.11 MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Henryka Boho
Nagroda II
Urszula Cag l.11 PSP w Błażowej opiekun Małgorzata Kusz
Adrian Lubas l.10 SP w Hyżnem opiekun Elżbieta Łuka
Daria Majchrowska l.10 SP w Hyżnem opiekun Elżbieta Łuka
Nagroda III
Kaja Dmitrowska l.11 SP nr 1 w Brzozowie opiekun Lucyna Dobrowolska
Wyróżnienie:
Alicja Magiera kl.IV PSP nr 1 W Rudniku n/S opiekun Zyta Kwiecień
Anna Kowal l.11 OK w Czudcu opiekun Anna Pszonka
Aurelia Ożóg l.11 MGOKSiR w Sokołowie Młp. Opiekun Henryka Boho
PÓŁPŁASKIE
Nagroda I:
Maja Głodek kl. VI SP nr 1 w Zagórzu opiekun Edyta Putyra
Nagroda II
Oliwia Wiernusz l.10 GOK w Iwoniczu Zdroju opiekun Agnieszka Penor
Nagroda III
Julia Tronina L.11 SP w Palikówce opiekun Joanna Durak
Wyróżnienie:
Bartek Karpierz l.12 SP w Krasnem opiekun Ewa Moniak-Różańska
Karina Barnat l.10 MGOK w Tyczynie opiekun Małgorzata Korcz
Anna Kawalerska l.10 PSP w Łukawcu opiekun Lucyna Kuchta
Antoni Osiowy kl.3, SP Przybówka, opiekun Grzegorz Wojnar
III kategoria wiekowa klasy VII- VIII
Nagroda I:
Wołos Wiktoria l.13 ZS w Łące opiekun Joanna Durak
Nagroda II
Zuzanna Tarka l.12 SP w Krasnem opiekun Ewa Moniak-Różańska
Nagroda III
Urszula Janas l.13 GOKiC w Rakszawie opiekun Bernadeta Skoczylas
Wyróżnienia
Lena Jerszów kl. VII ZSP w Malawie opiekun Irena Brzeżawska
Maja Kozaczuk kl. VII MCK w Leżajsku opiekun Jolanta Kędzierska
Natalia Pieczonka l.13 SP w Kraczkowej opiekun Małgorzata Tymińska-Łojko
Julia Cetnarska kl.VII ZSP w Krasnem opiekun Ewa Moniak Różańska
Aleksandra Lelek l.12 PSP w Kielanówka, opiekun Joanna Lelek
Ponadto Jury postanowiło przyznać Nagrodę Grand Prix za szczególne walory plastyczne i wrażenia artystyczne dla:
Magdaleny Czarnoty l.7 SP w Hyżnem opiekun Anna Paściak
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem postanowił przyznać dodatkowo Nagrodę:
Julii Wołoszyn l.8 SP w Tyrawie Wołoskiej opiekun Lucyna Wota
Wójt Gminy Krasne postanowił przyznać Nagrodę dla:
Oliwii Bednarz l.8 SP nr 2 W Przeworsku opiekun Agata Jurkiewicz
Jury przyznało Zbiorową Nagrodę Specjalną dla : Konrada Buczkowskiego, Szymona Kukulskiego, Oliwii Ilasz, Aleksandry Sikora, Wioletty Duży ze Szkoły Podstawowej nr 2
w Przeworsku opiekun Urszula Sebzda
Dodatkowo Biblioteka Publiczna w Krasnem przyznała Nagrodę dla: Zuzanny Wodzińskiej kl.VI SP nr 19 w Rzeszowie opiekun Beata Sitarska
Organizatorzy i komisja składają serdeczne podziękowania nauczycielom za pełną zaangażowania pracę artystyczną z wychowankami i gratuluje wybitnych osiągnięć młodych artystów.
Zdjęcia prac i z odbioru nagród Foto Śp. Irek:
Dziękujemy serdecznie za udział w naszym konkursie i zapraszamy
w przyszłym roku!!
tel. 17 23 00 347 lub poczta@gokkrasne.pl lub przez Facebook!
Foto Śp. Irek i Bartek Cz.