GOKiB Krasne > Bez kategorii > 24.07. 18:00 Film “Stryj. Legenda” – Zapraszamy!!

24.07. 18:00 Film “Stryj. Legenda” – Zapraszamy!!

    24 lipca 2022, o godzinie 18:00 na naszej sali widowiskowej odbędzie się charytatywny pokaz ukraińskiego filmu „Stryj. Legenda”.
Wydarzenia z filmu historycznego „Stryj. „Legenda” toczy się w XIV wieku w Królestwie Galicji i Wołyniu, na terytorium będącym kolebką dwóch narodów braterskich
– ukraińskiego i polskiego.

To fascynująca opowieść o powstaniu na terytorium Rzeczypospolitej wspaniałego królewskiego miasta Stryj. Główny bohater jest synem saskiego rycerza, którego ojciec zostaje podstępnie zabity przez najemników. Zostaje adoptowany przez miejscowego kowala, który uczy go rzemiosła i zwyczajów. Dorasta i odważnie broni swojej ojczyzny, odwiecznych ludzkich wartości, tradycji. Magiczny kwiat magnolii daje mu siłę do wzięcia udziału w rycerskim pojedynku, ukarania wrogów i zdobycia miłości.

Film został zwycięzcą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Korona Karpat” w 2021 roku, zebrał entuzjastyczne recenzje krytyków filmowych i widzów.
W filmie brało udział 4 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. W sumie zagrało 2Napisy są w języku polskim dla polskich widzów.

Gość specjalny pokazu: Autor projektu, aktor, scenarzysta, producent filmu – Jurij Komarnytsky.
Skip to content