GOKiB Krasne > Bez kategorii > II Tydzień Wakacji z Kulturą – Uwierz, że umiesz!

II Tydzień Wakacji z Kulturą – Uwierz, że umiesz!

2 Tydzień z Kulturą.
Poniedziałek – Uwierz, że umiesz!
Zaczęliśmy od poprawiania napisu – kreda neonowa jest super! Później kilka zabaw integracyjnych i Warsztaty Cyrkowe Akademii Sztukmistrzów z paniami Magdalenami z CSP Team!
Obiad, warsztat o historii pieniądza z p. Irkiem, a na koniec Kolorowa Kuchnia z panią Lilianą. I tak szybko nam minął poniedziałek!
Wtorek:
Dziś zaczęliśmy od wizyty w Bibliotece Publicznej, gdzie przeczytaliśmy opowieść metodą teatrzyku obrazkowego Kamishibai – “Po drugiej stronie gór”. Tematyka nawiązywała do problemu z brakiem wody na całym świecie. Rozmawialiśmy o korzyściach i przeszkodach w związku z w/w okazji Światowego Dnia Oceanów.
Później drugie śniadanie i Warsztaty Cyrkowe Akademii Sztukmistrzów z paniami Magdalenami. Dziś robiliśmy piłki do żonglerki.
Później obiad i warsztaty plastyczne – dekorowanie bawełnianych toreb na zakupy 🙂
I tak nam minął wtorek!
Środa
Wreszcie pada!! Hurrrr eeeeee, ale my na wycieczkę jedziemy!?! Nic to! Pakujemy się i… po dojechaniu do https://www.facebook.com/Skansen.Markowa wyszło słońce! I tak pięknie było do końca. A co się działo? Pan Józef opowiedział nam o pracy kowala, skąd się bierze olej lniany, jak się robi buty i kiedy się je ubierało, oraz czym się różni chałupa od domu.
Później obiad i robimy zadania z Wycieczkownika pani Lidii.
Następnie gry i zabawy z paniami Magdalenami z https://www.facebook.com/centrumTeam oraz warsztat o ilości cukru w cukrzzzzzz eeee w popularnych przekąskach i jedzeniu 🙂
Uffff… i wystarczy 🙂
Czwartek
Poranne budowanie z Bumpami czyli konstrukcyjnymi słomkami – chłopcy zbudowali DOM – brawo! Później robotyka czyli Gienek, Zając i Nie Wiem w wyścigu Robotów.
Później Akademia Sztukmistrzów czyli Działamy.
Animacje Poklatkowe z panem Jackiem.
I uffff. Czas minął
Piątek
Dziś był Finał i Pokazy. Finał działalności Akademii Sztukmistrzów, który pokazał, że jak się Uwierzy to się potrafi! I jak się poćwiczy 🙂 A czas był, trenerki były, sprzęt był! No i chęci 🙂
Film na żywo poniżej.
Była gra terenowa o historii Krasnego i herbu gminy, uczyliśmy się grać w darta, robiliśmy cuda z koralików i dobrze się bawiliśmy!
Rodziców prosimy o komentarz, jak się podobało dzieciom?
W tym tygodniu z Wami pracowali:
Panie – Ania, Liliana, Irena, Lidia i Zuzanna
Panowie – Maciej i Irek.
Obsługa -Edyta i Bartek.
Dziękuję bardzo za drugi udany Tydzień Wakacji z Kulturą!!
Czwartek
Później Akademia Sztukmistrzów czyli Działamy.
Piątek
Film na żywo poniżej.
Rodziców prosimy o komentarz, jak się podobało dzieciom?
W tym tygodniu z Wami pracowali:
Panie – Ania, Liliana, Irena, Lidia i Zuzanna
Panowie – Maciej i Irek.
Obsługa -Edyta i Bartek.
Dziękuję bardzo za drugi udany Tydzień Wakacji z Kulturą!!
Animacje Poklatkowe z panem Jackiem.
EFEKTY WARSZTATÓW:
Więcej zdjęć i relacje na żywo na naszym FACEBOOK