GOKiB Krasne > Bez kategorii > I tydzień Wakacji z Kulturą – Fotograficzny

I tydzień Wakacji z Kulturą – Fotograficzny

ZDJĘCIA Z SESJI W MARKOWEJ NA NASZYM FACEBOOK!!
Poniedziałek:

Ufff jak gorąco, puffff jak gorąc…. No bez przesady, jak jest lato to musi być ciepło 🙂 Właśnie. Zrobiliśmy stosowny napis, mydełka, uczyliśmy się łapać, rzucać i w grupie skarb przenosić. Udało nam się nawet Orlik zaliczyć! Współpraca i precyzja – to nasze cele!
A jak było, popatrzcie:
Foto Zuzanna Rogala i Śp. Irek

I Tydzień z Kulturą: Fotograficzny.
Wtorek
Dziś zaczęliśmy od wizyty w naszej Bibliotece Publicznej, gdzie przeczytaliśmy opowieść metodą teatrzyku obrazkowego Kamishibai – “Po drugiej stronie gór”. Tematyka nawiązywała do problemu z brakiem wody na całym świecie. Rozmawialiśmy o korzyściach i przeszkodach w związku z w/w okazji Światowego Dnia Oceanów.
Następnie, po 2 śniadaniu, zajęcia fotograficzne z p. Agnieszką! Dziś malowaliśmy światłem – efekty niebawem!
Później pani Irena i Paulina przeprowadziły warsztat plastyczny “Mój Indywidualny Worek” czyli tworzyliśmy własne, bawełniane, worki przy pomocy markerów do tkanin. Pamiętajcie rodzice, żeby utrwalić je prasując przez tkaninę, najlepiej przed pierwszym praniem!!
Później, nasz zaprzyjaźniony Rycerz Jacek, wprowadził nas w świat Animacji Poklatkowej! Każde dziecko ogląda czasem filmy animowane – tworzone w różnych okresach, przy użyciu różnych technik animacyjnych.
W niejednym z nich rodzi się pytanie: jak to zostało zrobione? Warsztaty animacji poklatkowej pozwalają uzyskać wszechstronną odpowiedź na to pytanie.
Uczestnicy warsztatów dowiadują się wiele na temat historii, rozwoju i technik animacji, różnic pomiędzy tradycyjnymi formami animacji analogowej a formami animacji wspieranej cyfrowo czy w pełni cyfrowej, także w technologii 3D.
W części praktycznej dzieci wykonują własne postaci przygotowane do animacji poklatkowej w technice wycinanki. Następnie z pomocą prowadzącego umieszczają je na specjalnym stole z przygotowanym tłem, wybranym spośród kilku dostępnych. Dzieci animują postaci, po każdej zmianie ich ułożenia robiąc zdjęcie umocowanym na statywie cyfrowym aparatem fotograficznym lub smartfonem. Już w trakcie warsztatów zdjęcia obrabiane są przy użyciu oprogramowania służącego produkcji animacji, i od razu oczy dzieci cieszą rezultaty – pracowicie przez nie układane postacie ożywają na ekranie monitora!
Uczestnicy warsztatów uczą się precyzji, cierpliwości i kreatywności przy tworzeniu własnych scenek, a także właściwiej obsługi sprzętu fotograficznego. Poprzez obserwację przygotowywania animacji ze zdjęć zyskują wiedzę na temat mechanizmu tworzenia filmu animowanego i możliwości oferowanych przez współczesne oprogramowanie.
I na nic więcej czasu nie wystarczyło! A wręcz, zabrakło i torby będziemy jeszcze kończyć!
Jutro wycieczka!! 🙂
Foto Zuzanna Rogala i Śp. Irek
Filmy stworzone na warsztatach Animacji Poklatkowej:

I Tydzień z Kulturą: Fotograficzny.
3 dzień, środa. Wycieczka do Skansenu Zagrody w Markowej!
U u u uuuuuuuupaaaaaałłł łłłł (l z litewska wymawiane!). Ale, – nic to – jak mawiał Mały Rycerz! Jedziemy! Pan Józef tak pięknie opowiadał w otoczeniu starych drewnianych chałup, że aż miło było tam posiedzieć! A później sesja zdjęciowa łącząca kulturę ludową z nowoczesnością 🙂 Oczywiście z panią Agnieszką jako fotografującą. Obiad, i wróciliśmy cali i zdrowi!
I Tydzień z Kulturą: Fotograficzny.
4 dzień, czwartek.
Światło jest ważne. Zimne czy ciepłe, ważne jest. W fotografii najważniejsze. Tuż po pomyśle 🙂 Ale ważne są też roboty. Składaliśmy je. Ważne też są Opowieści. Snuliśmy je. Ważna też jest Równowaga – ćwiczyliśmy. A najważniejsze, że przeżyliśmy, Twórczo, gorrrrrrący kolejny dzień Półkolonii z Kulturą! 🙂
Ignacemu z okazji urodzin życzymy wytrwałości w rozwijaniu pasji!!
I Tydzień z Kulturą: Fotograficzny.
5 dzień, piątek.
To, że jest ciepło – wiemy. To, że w Egipcie dziś było o 1 stopień zimniej niż u nas – sprawdziliśmy. Było! Ale dalej nie przeszkadzało nam to w Wakacjach z Kulturą! Było malowanie światłem, tworzenie mozaik, kuchenne szaleństwo z owocami i nieco ruchu ukierunkowanego 🙂 I tak nam minął Pierwszy Tydzień Wakacji!
Mam nadzieję, że się podobało – rodziców proszę o komentarz!!
W tym tygodniu z Wami byli:
Panie: Anna, Liliana, Irena, Paulina, Lidia, Edyta – obsługa techniczna oraz nasza wolontariuszka Zuzanna Rogala,
Panowie: Irek, Jerzy, Bartek – kuchnia, Witek – pomoc techniczna.
Oraz Jacek Gut – warsztat Animacji Poklatkowej.

 


Zdjęcia z następnych dni:


Skip to content