GOKiB Krasne > Bez kategorii > AFERA – Program, JURORZY Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego 20-22.05.22!

AFERA – Program, JURORZY Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego 20-22.05.22!

ANETA ADAMSKA-SZUKAŁA

założycielka i liderka Teatru Przedmieście w Rzeszowie, reżyserka, scenarzystka, aktorka, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, neurologopeda.

Jest twórczynią pierwszej i największej niezależnej sceny teatralnej na Podkarpaciu. Autorka dramatów, scenariuszy, adaptacji literackich do wszystkich spektakli Teatru Przedmieście (24 realizacje). Współpracuje z Ośrodkiem Teatralnym CREARC w Grenoble, Theater Frankfurt, Accademią Internatzionale dell’ Attore z Rzymu, Studio Novecento z Mediolanu, Forn de Teatre Pa‘tothom z Barcelony i Stowarzyszeniem Processus – Le Retour d‘Ulysse z Paryża oraz licznymi instytucjami i teatrami w Polsce.

Pomysłodawczyni i organizatorka festiwali: „Źródła Pamięci. Grotowski-Kantor-Szajna”, „Buda Jarmarczna”, „Łańcuckie Noce Teatralne”, Letnie Spotkania Teatralne „Kołowrotek” w Rakszawie. Prowadzi liczne warsztaty teatralne w kraju i za granicą (Grenoble, Rzym, Barcelona, Frankfurt nad Odrą). W 2010 roku założyła Ośrodek Działań Teatralnych, gdzie są prowadzone zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w ramach Ośrodka działa także Teatr Przedmieście.

Aneta Adamska- Szukała została wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami za swoje spektakle, reżyserię oraz kreacje aktorskie na wielu festiwalach teatralnych. Laureatka: Nagrody dla Instruktora Roku „Bliżej Teatru” przyznawanej przez Towarzystwo Kultury Teatralnej (2005), Lauru „Nowin” w kategorii kultura (2005), plebiscytu „Kobieta Przedsiębiorcza” w kategorii działalność artystyczna (2011), Nagrody Prezydenta Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej (2013) czy Nagrody „VIP Kultura- Najbardziej Wpływowi Podkarpacia” przyznawanej przez prestiżowy miesięcznik „VIP-Biznes & Styl”(2015).

DARIUSZ SKIBIŃSKI

Aktor, reżyser i pedagog, autor projektów edukacyjnych i staży aktorskich. Jako współzałożyciel i aktor od 1992 roku związany z Teatrem Cinema. Prowadzi staże dla międzynarodowych grup aktorów zawodowych. Stale współpracuje z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz wybranymi ośrodkami sztuki w UE.

Założył Stowarzyszenie Kulturalne “Pocztówka”, w którym tworzy autorskie projekty edukacyjne i spektakle teatralne.

W roku 2007 powołał nową formację teatralną A3Teatr Kolekcjonerzy Wzruszeń. W roku 2009 zainicjował Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP, którego jest dyrektorem artystycznym. Twórca Hajnówka Centralna – Stacja Kultury.

HENRYK MAZURKIEWICZ

jest absolwentem Instytutu Filozofii oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył doktorat na Wydziale Nauk Społecznych UWr. Specjalizuje się w antropologii filozoficznej i kulturowej. Krytyk teatralny. Członek redakcji portalu teatralny.pl. Współpracuje z czasopismami „Teatr”, „Nietak!t ” i „Znaczenia”. Autor publikacji naukowych, w tym w czasopiśmie internetowym „Performer”. Prelegent ogólnopolskich i krajowych konferencji naukowych. Uczestnik dwóch edycji Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań w Instytucie Grotowskiego. Członek Komisji 25. oraz 27. edycji Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Dwukrotny członek Jury Dziennikarskiego finału Konkursu na Inscenizację Dawnym Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Prowadzi warsztaty z wiedzy o teatrze i recenzji teatralnej.

Dziękujemy Sponsorom: Greinplast, HITPOL Krasne, Express Bank Spółdzielczy w Rzeszowie, METKOM, Sylveco, Paola Hotel, Cukiernia Millenium, Delikatesy Centrum
Patronat Medialny: Polskie Radio Rzeszów, TVP 3 Rzeszów, Radio VIA, Czytaj Rzeszów, Nasz Dom Rzeszów, Super Nowości