GOKiB Krasne > Bez kategorii > VI Wojewódzki Konkurs Twórczości Rękodzielniczej “Piękno zamknięte w koronce” -zaproszenie! Finał w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie!

Regulamin VI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Rękodzielniczej
Piękno zamknięte w koronce” – Krasne 2022

FINAŁ ODBĘDZIE SIĘ W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM W RZESZOWIE!

1. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem. Honorowy patronat nad imprezą objęli Starosta Powiatu Rzeszowskiego i Wójt Gminy Krasne.
  1. Celem konkursu jest:
  • podtrzymywanie tradycji rękodzielniczych w regionie,
  • kształtowanie świadomości regionalnej,
  • wspieranie amatorskiej twórczości rękodzielniczej,
  • pobudzanie, rozwój inwencji twórczej,
  • wyrabianie poczucia estetyki.
  1. Uczestnikami w konkursie mogą być:
  • dzieci (od 9 do 15 roku życia),
  • młodzież (od 15 roku życia) i dorośli.
  1. Warunki techniczne, jakie wykonana praca powinna spełniać:
  • nie więcej niż 1 metr długości lub średnicy.
  1. Warunkiem udziału w konkursie jest:
  • dostarczenie do siedziby organizatora na własny koszt prac w ilości nie większej niż dwie,
  • ręczne i samodzielne wykonanie pracy,
  • praca nie została publikowana i nagradzana w innych konkursach podobnego rodzaju,
  • temat pracy mieści się w wybranej kategorii:
  • I – koronka szydełkowa – serweta (praca płaska),
  • II – koronka wykonana inną techniką niż szydełkowa – praca płaska, wykonana dowolną techniką koronczarską,
  • praca/prace zostały trwale opatrzone metryczką (którą można na czas wystawy łatwo ukryć) zawierającą:
  • imię i nazwisko autora,
  • jego adres zamieszkania,
  • telefon kontaktowy,
  1. Przy składaniu prac należy dołączyć:
  • kartę zgłoszenia, wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i klauzulą informacyjną – zał. Nr 1 do niniejszego regulaminu,
  • wypełnioną kartę zgody na utrwalanie i przetwarzanie wizerunku – zał. Nr 2 do niniejszego regulaminu,
  • wypełnioną kartę zgody na wykorzystanie pracy rękodzielniczej do celów konkursowych – zał. Nr 3 do niniejszego regulaminu.
  1. Prace należy składać do dn. 6 maja 2022 r. w siedzibie GOKiB w Krasnem. Informacje o werdykcie jury i otwarciu wystawy pokonkursowej połączonej z rozdaniem nagród zostaną opublikowane na stronie internetowej GOKiB Krasne (gokkrasne.pl) oraz na portalu Facebook GOKiB Krasne.  Aktualizacja: Finał odbędzie się w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie!

Regulamin i Karta Zgłoszeniowa:

regulamin_2022