GOKiB Krasne > Bez kategorii > 26-30.07.IV Tydzień z Kulturą. Ogrodniczy!

26-30.07.IV Tydzień z Kulturą. Ogrodniczy!

         Poniedziałek, 4 Tygodnia Wakacji z Kulturą. Ogrodniczy! Czyli układamy farmę z klocków. A wcześniej malujemy napis! Bo deszcz zmył poprzedni. Później trochę ruchu i najważniejszy dziś – zielnik. Tworzymy, poznając liście ziół, krzewów i drzew. Czego tam nie było, i burak, i wiśnia, marchewka i babka lancetowata, lawenda i melisa, i wiele innych!
I tak nam zleciał szybko dzień!
Wtorek
Ogrodniczy Wtorek zaczęliśmy od eventu związanego z projektem Cyfrowe GOKi Podkarpacia, poznaliśmy kilka ciekawych gier oraz wzięliśmy udział w quizie o Bezpieczeństwie w Internecie, historii informatyki i etc. Później projektowaliśmy pod czujnym wzrokiem pań Ireny (wróciła!!) i Pauliny, eko torby na zakupy. Następnie puściliśmy wodze fantazji tworząc Superbohaterów – Strachy Polne! I już więcej się zmieściło 🙂 bo czas, kruca bomba, leci nieubłaganie!!
I hop siup i już środa!! Czwarty Tydzień Wakacji z Kulturą minął nam na komponowaniu, uderzaniu i wcielaniu. Się. Komponowaliśmy roślinność w słoikach od spodu po górę z panią Lilianą i Anną. I to nam zajęło sporo czasu. Warsztat o Cyberbezpieczeństwie z panem Krzysztofem Ostafińskim pomógł nam zrozumieć jak ważne jest myślenie w Sieci! Później szybciutko  wkomponowanie się w rytm perkusji z panem Michałem – film na żywo na Facebook, następnie wizyta w bibliotece publicznej i rozmowa o ziołach u pani bibliotekarki Małgorzaty, a na koniec wkomponowanie się w role Grodzian aż do współczesności czyli Historia Pieniądza według Śp. Irka!
Czwartek zaczął się mokro. A mieliśmy mieć plener malarski w Zielonym Zakątku! Cóż. Zrobiliśmy na sali widowiskowej! Później ręczna produkcja Wietrznych Dzwonków i tyle! Albo, aż tyle!
Piątek-
I nadszedł Czwarty Piątek Wakacji z Kulturą! No to wycieczka! Jedziemy do lasu! Ale wcześniej do Alpaka Team https://www.facebook.com/alpakirzeszow gdzie zapoznaliśmy się z życiem, zwyczajami i potrzebami tych miłych i bardzo przyjaznych zwierząt! Tam zjedliśmy, odpoczęliśmy i dalejże nurzać się w zieloność! Rezerwat Przyrody Wielki Las pod Wolą Zgłobieńską, to wspaniałe miejsce na nabranie oddechu. Dosłownie! Powietrze tam jest czyste, przyjemnie chłodzi wiatr a i edukacyjnie można się podciągnąć! I tak nam minął piątek i cały tydzień i to już ostatni 4 tydzień Wakacji z Kulturą! Strasznie szybko nam ten czas z Wami minął! Bardzo przyjemnie, kulturalnie i miło. Było gorąco, jak nigdy, były nowości, program był napięty i sami się dziwimy jak dużo udało nam się zrobić! Mamy nadzieję, że jesteście Państwo zadowoleni?!
Dziękuję serdecznie całej naszej ekipie; Lidii – kierownik wypoczynku,
Annie, Lilianie, Paulinie, Irenie, Maciejowi – instruktorom,
Edycie, Bartkowi, Witoldowi – wsparcie techniczne
Jeśli coś u naszych Podopiecznych zostało w pamięci, wynieśli nowe umiejętności, i są zadowoleni, chcą wrócić (?) to już wystarczy!
Więcej zdjęć i relacji na żywo – na naszym profilu FACEBOOK
A teraz idziemy na urlopy do zobaczenia we wrześniu!!
Skip to content