GOKiB Krasne > Bez kategorii > 05-09.07. Wakacje z Kulturą – I Tydzień!

05-09.07. Wakacje z Kulturą – I Tydzień!

      Piąty dzień lipca, poniedziałek, to idealny czas na rozpoczęcie Wakacji z Kulturą! Zaczęliśmy od integracji, poznania się nawzajem, wypracowaliśmy kontrakt, omówiliśmy zasady oraz zapoznaliśmy się z terenem półkolonii. A później warsztaty plastyczne “Smok ze smoczej jamy” do słuchowiska nagranego przez podopiecznych Świetlicy Środowiskowej w Krasnem. Następnie Konkurencje Nieoczywiste, i zajęcia na Orliku. Oczywiście był też obiad. Wtorek Wakacji z Kulturą pełen atrakcji. Słońca i gorąca. I gonimy zając….eeeee No nieeee. Dziś było jeszcze szybciej! Rano, Jungle Speed – polecamy. Później gry i zabawy ze ZBIRami czyli https://www.facebook.com/zbir.rzeszow z Czciborem i jego ekipą poznaliśmy gry w kości, Kubb, i Hnefatafl szachy wikingów, czarne i białe kamienie przesuwane po planszy. Następnie chwila wytchnienia na zajęciach o Pieniądzu. Skąd, po co i dlaczego! Później obiad i warsztaty teatralne zakończone pokazem – patrz nagranie na żywo na naszym profilu Facebook.

 

Środa, to najlepszy dzień na Wycieczkę w ramach Wakacji z Kulturą! Takoż i uczyniliśmy. A gdzie można poznać lepiej jak się żyło onegdaj? Tylko w https://www.facebook.com/Skansen.Markowa Skansenie Zagrodzie w Markowej! Spędziliśmy tam cały dzień, oprowadzeni fachowo i bardzo ciekawie przez pana Józefa, później gra terenowa sprawdzająca wiedzę – przydały się aparaty w telefonach – obiad, i ponowne harce i kręcenie scenek w otoczeniu przyrody i historii.
Dziękujemy i polecamy Skansen w Markowej!! (był film na żywo na naszym profilu Facebook!)

 

 

Czwartek. Stacjonarnie. Oj działo się! Rozpoczęliśmy Jungle Speed – nieśmiertelna, fantastyczna gra na 12 osób, a jakże! Później pod czujnym okiem pań Pauliny i Anny towarzystwo bojowe tworzyło tarcze. Następnie grupa Rekonstrukcyjna ZBIR https://www.facebook.com/zbir.rzeszow pokazała prawdziwe tarcze i oblicze wczesnego średniowiecza z okolic północy czyli jak przetrwać i spróbować zwiedzić okolicę nie narażając się na cios w potylicę! Było poważnie i groźnie. Niektóre damy zasłaniały oczy przy pokazie walk!! No to ciągniemy dalej i budujemy sami. Warownię! Na początku na scenie ale wyszliśmy poza mury naszego Ośrodka Kultury 🙂 I stoi i stać ma! Nie niszczcie jej prosimy!! Można coś dodać dołożyć!
A na koniec pan Krzysztof Ostafiński zaznajomił nas z bezpieczeństwem w sieci, siłą haseł, publikowaniem zdjęć wszem i wobec oraz całym tym XXI wiekiem w sieci Internetu!
I upalny dzień czwarty dobiegł końca. Ufff jak gorąco, uff jak szybko?!?
Jak jest lato, to musi być ciepło – mówił klasyk. I takiż nam się Pierwszy Tydzień Wakacji z Kulturą trafił. A piątek to już był gorący!! Na szczęście plan napięty, przerwy tylko na posiłek i picie, nie zorientowaliśmy się, jak minął!! A były zajęcia z panią Pauliną, później filmowo z p. Irkiem i p. Anią, Średniowieczne ZBiRy zapoznali nas z rzemiosłem, pani Lidia nauczyła robić lampki w słoiku….. i może wystarczyyyyyyyy!!

Dziękujemy Wam, za czynne uczestnictwo, piszcie rodzice w komentarzach na naszym Facebook jak wrażenia podopiecznych?!?
Dziękuję naszej ekipie: Paniom; Lidii – kierownik, Annie, Paulinie, wolontariuszce Kindze, Panom – Maciejowi, Bartkowi i Witoldowi za zaangażowanie i sprawną organizację wypoczynku!!

Foto: Śp. Irek, Lidia H, Wiktor B., Bartek

 

Skip to content