GOKiB Krasne > Bez kategorii > Biblioteka Publiczna w Krasnem- Drewniany jubileusz akcji”Dzieci dzieciom” – IV 2019

Akcja:”Dzieci dzieciom” ma już 5 lat!!!

Tą iskrą, która rozpaliła żar pomocy chorym dzieciom była Biblioteka Publiczna w Krasnem, ale to Wy – Drodzy Darczyńcy, Przedszkolaki, Uczniowie, Czytelnicy i Przyjaciele, podtrzymujecie ten wciąż niegasnący i coraz większy ogień bezinteresownej i jakże bezcennej pomocy. To dzięki Wam, do Małych Pacjentów Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz Szpitala Miejskiego im. JANA PAWŁA II w Rzeszowie, trafiło ok.pół tysiąca książek .Dzieci uczestniczyły również w zajęciach biblioterapeutycznych przy pomocy teatrzyku kamishibai , w warsztatach plastycznych związanych z przeczytanym tekstem oraz miały okazję osobiście poznać niektórych bohaterów bajkowych , takich jak: Smok Novuś, Resio, Franklin, smok Maciuś, Kicia Kocia. Wszystkie te działania, dodatkowo ubogacone Waszymi darami , Drodzy Darczyńcy, pomogły Małym Pacjentom, choć na chwilę, zapomnieć o chorobie, a Ich Rodzicom i Opiekunom ulżyły w opiece nad nimi.
Szczególne podziękowania kieruję do:
– Przedszkola Gminnego w Krasnem
– Przedszkola w Palikówce
– Szkoły Podstawowej w Krasnem
– Szkoły Podstawowej w Strażowie
– Biblioteki Publicznej w Strażowie
– Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie
oraz do Pań, które w sposób szczególny zaangażowały się w tę akcję:
– Pani Agaty Kozioł
– Pani Jadwigi Kolibek
– Pani Beaty Sądek
– Pani Agnieszki Staniszewskiej
– Pani Anny Strzelec
a także do Osób Prywatnych, których nie sposób wymienić.
Akcja wciąż trwa.

“Bogatym nie jest ten kto posiada, ale ten kto daje” Jan Paweł II