GOKiB Krasne > Bez kategorii > Biblioteka Publiczna w Krasnem-Dzień Książki dla Dzieci- spotkanie Pasikoników z Kicią Kocią – 2 IV 2019

Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Biblioteka Publiczna w Krasnem również włączyła się do obchodów tego święta i zorganizowała spotkania z przedszkolakami Przedszkola w Krasnem. Gościem specjalnym była Kicia Kocia- bohaterka serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych czytelników.Tytułowa rezolutna kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odważnie odkrywa świat i uczy się najważniejszych zasad w codziennym życiu. Pierwszą grupą, która gościła Kicię Kocię – były Pasikoniki . Przeczytałam dzieciom książkę pt.:”Kicia Kocia mówi: Nie!” z której dowiedziały się o niebezpieczeństwach czyhających w centrach handlowych, o tym, że nie warto urządzać dzikich awantur i slalomów między półkami oraz , że nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Było również rozstrzygnięcie konkursu pt.:”Mój kot” oraz dyplomy i nagrody.