GOKiB Krasne > Bez kategorii > Biblioteka Publiczna w Krasnem – Dzień Książki dla Dzieci- spotkanie Zajączków z Kicią Kocią-2 IV 2019

Dzień Książki dla Dzieci obchodzony był również u Zajączków. Wizyta szczególnego Gościa sprawiła dzieciom ogromną radość a tańce z Kicią Kocią, śpiewy oraz zabawy były szczególne. Najpierw jednak, przeczytałam Maluszkom książkę pt.:”Kicia Kocia mówi :”Dzień dobry” w której Kicia Kocia wraz ze swoim przyjacielem Packiem przekonują się, że uśmiech ma wielką moc. Na spacerze mówią z uśmiechem napotkanym osobom “dzień dobry” i zauważają, że wszystkim natychmiast poprawia się humor. Postanawiają jak najczęściej się uśmiechać i mówić ludziom miłe rzeczy. Został również zakończony projekt „Mała książka – wielki człowiek” w którym nasza Biblioteka brała udział. Celem akcji było zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który uczestniczył w tym projekcie , został uhonorowany imiennym dyplomem ,potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Rozstrzygnęliśmy również konkurs plastyczny „Mój kot”, zorganizowany przez Przedszkole w Krasnem. Dyplomy i nagrody wręczyła dzieciom osobiście – Kicia Kocia.