GOKiB Krasne > Bez kategorii > Biblioteka Publiczna w Krasnem -wizyta u Pasikoników w Przedszkolu -” Konik polny i mrówka” – X 2016

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie z przedszkolakami, tym razem z Pasikonikami oraz ich Wychowawczynią Panią Bogusią. Dotyczyło ono tego, jak zwierzęta przygotowują się do zimy.  Przeczytałam, za pomocą skrzynki kamishibai, opowiadanie pt.. Dzieci dowiedziały się , że jest czas na pracę i zabawę. Wszystko w odpowiednim czasie i kolejności. Były zagadki, nagrody a na koniec pani z biblioteki poczęstowała maluchy zapasami ze swojej spiżarni, którymi były jabłka. Dzieci wiedzą, że są one źródłem witamin, dlatego szybko znikały one z koszyka.