GOKiB Krasne > Bez kategorii > Biblioteka Publiczna w Krasnem – lekcja biblioteczna na temat Światowego Dnia Ochrony Środowiska – VI 2018 r.

Dzisiaj z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego, który przypada 5 czerwca, odbyła się lekcja biblioteczna w której uczestniczyli uczniowie klasy O”A” wraz z wychowawczynią Panią Jadzią. Za pomocą skrzynki kamishibai, przedstawiłam utwór Tomasza Trojanowskiego, pt.:”Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?”, który powstał w ramach projektu “Edukacja globalna dla najmłodszych”. Bajka była pretekstem do rozmowy o konsekwencjach złych działań człowieka dla świata przyrody.Dzieci dowiedziały się również co mogą i powinny robić, aby dbać o środowisko naturalne. Sortowały “śmieci” do odpowiednich pojemników, poznały znaki ekologiczne i ich znaczenie oraz dowiedziały się o innych zachowaniach proekologicznych. Na koniec spotkania, uczniowie otrzymali na pamiątkę certyfikat małego ekologa.
“Przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody zginie” Konfucjusz.

Zdjęcia: