GOKiB Krasne > Bez kategorii > Biblioteka Publiczna w Strażowie – lekcja biblioteczna w klasie I – edukacja globalna

W poniedziałek Bibliotekę Publiczną w Strażowie odwiedzili uczniowie 1 klasy wraz z wychowawczynią. Dzieci z uwagą wysłuchały historii dziewczynki, mieszkanki jednego z odległych, afrykańskich krajów. Były to kolejne już zajęcia w ramach projektu „ Edukacja globalna dla najmłodszych”. Na koncentrację i uwagę dzieci wpłynęła metoda inscenizacji- teatrzyk kamishibai oraz waga problematyki zawartej w opowiadaniu. Pierwszaki dowiedziały się jakim skarbem i przywilejem jest woda, że w Afryce 52% ludności nie ma dostępu do czystej wody a 62% nie ma sanitariatów. Istnieją w Afryce rejony gdzie codzienne zbieranie wody trwa nawet 8 godzin. A dziewczynki w ich wieku nie chodzą do szkoły tylko pomagają swoim mamom przynosić wodę dla całej wioski. Dzieci były poruszone problematyką i wspólnie doszliśmy do wniosku, że człowiek musi mądrze i oszczędnie gospodarować zasobami wody, ponieważ woda to nasz wielki skarb.