GOKiB Krasne > Bez kategorii > 22-26.07. IV Tydzień z Kulturą – Ogrodniczy.

22-26.07. IV Tydzień z Kulturą – Ogrodniczy.

IRK_5986      Poniedziałek 22 lipca! Rozpoczęliśmy 4 tydzień z Kulturą – Ogrodniczy. Dziś na początku tworzyliśmy Książkę Roślin. Później nieco budowania Krasne City – za pomocą Bampów, a następnie warsztaty florystyczne – zdjęcia z wykonanymi kompozycjami są osobno. I na dodatek zasmaż…. eeee kiszenie ogórków!! I to wszystko w jeden dzień!!
Jutro pamiętajcie spotykamy się na placu zabaw przy Crasnovii czekamy między 8 a 8:45 i idziemy do Zielonego Zakątku w pole!

Zdjęcia kompozycji kwiatowych zrobionych na Warsztatach Florystycznych: Foto Śp. Irek

IRK_6228   Wtorek, 23 lipca, drugi dzień 4 tygodnia Wakacji z Kulturą.
Dziś odwiedziliśmy https://www.facebook.com/zielonekrasne/ Zielony Zakątek Szkółkę Roślin Ozdobnych pana Marcina.
Po porannym deszczu wszystko pachniało i rozkwitało! No, rozkwitało to co mogło :) Ale przenieśliśmy się do krainy pięknych kwiatów, liści, traw. Odmiany paproci, Obuwnika, i… no właśnie, wielu jeszcze! Pan Marcin pokazał nam jak można uzyskać rośliny czyli szczepić lub in vitro mnożyć! To jest ogrodnictwo XXI wieku! Widzieliśmy 25-letni Dąb bonsai i jedliśmy pyszne borówki!
Później, u nas już, sadziliśmy trawy. Każdy dostał swoje miejsce i po wykopaniu dołka (co było bardzo trudne gdyż ziemia po przedszkolu ubita – bogata w kamienie, cegły i beton!) wkopywał swoją roślinkę.
To nie koniec atrakcji – tworzyliśmy mydła! Z dodatkami olejków eterycznych, ziół czy kawy.
I tak minął dzień Ogrodnikom!
A jutro – wycieczka

Foto Śp. Irek, Łukasz.

IRK_6549   Środa 3 dzień 4 tygodnia Wakacje z Kulturą! Wycieczka! Piękna pogoda do spacerowania czyli pochmurno i +20 a my w Stobiernej – koło Dębicy. Jest tam https://www.cee.org.pl/ – i już o naszej wizycie tam napisali!!  No to powtórzymy; Uczestniczyliśmy w Warsztatach Entomologicznych “Świat owadów wokół Nas”, poznaliśmy najmniejsze i największe owady i motyle. Później poszliśmy oglądać Park Owadów i Pajęczaków – gdzie znajdują się gigantyczne modele np. modliszki, pająków, kleszcza czy biedronki.
Później poszliśmy dalej ale to w następnym wpisie!

Foto Śp. Irek

IRK_6644    24 lipca, środa ciąg dalszy wycieczki! Idziemy do Grodu Słowiańskiego Stobierna. mamy spotkanie z Wojami. Dowiedzieliśmy się jak żyło się 1000 lat temu, jak walczono i jak mieszkano. Oprowadzanie po chatach, palisadzie, wieży, nauka strzelania z łuku i na koniec gra zręcznościowa. Najszybciej średniowieczny tor przeszkód pokonał Piotr!
Akuratnie gdy wsiadaliśmy do autobusu na obiad, zaczęło padać! To się nazywa mieć szczęście!

IRK_6862   25 lipca, czwartek. Czwarty czwartek naszych Wakacji z Kulturą! Dziś było głośno. A to za sprawą pana Maćka naszego instruktora teatralnego z którym tworzyliśmy happening, i pani Liliany instruktor od muzyki, z którą śpiewaliśmy. Tak, to nas było słychać na przystanku między 13 a 14-tą :)
Było też tworzenie kompozycji – Rośliny w Słoiku z panią instruktor Lidią i podlewanie oraz podpisywanie naszych roślinek wczoraj posadzonych!

Film z happeningu:

IRK_7046  To musiało nadejść. Piątek 26.07. Ostatni dzień Wakacji z Kulturą. Tydzień Ogrodniczy zakończyliśmy z przytupem! Projektowaliśmy książkę o Owadach. Później doniczki ozdabiane ziemią i roślinami wypełnione, gry i zabawy (padało, hurra!!) w sali, a Ania znalazła fragment…. no właśnie, oddaliśmy do analizy i napiszemy jak będziemy mieć pewność!
I tak minął nam piątek.
I tak minęły nam półkolonie.
Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija :)

Dziękujemy Państwu Rodzicom za cierpliwość, dzieciom za zaangażowanie, a Naszym Instruktorom za bezstratne i kreatywne działania :)

Dwa tygodnie pierwsze wspierała nas praktykantka Sylwia, a całe cztery tygodnie praktykant Łukasz – którym jesteśmy wdzięczni i cieszymy się, że mieli okazję prawdziwą praktykę przeżyć!

Wakacje z Kulturą tworzyli:
Lidia – kierownik, instruktor
Anna – pomoc wszelaka, opiekun
Liliana – instruktor pracowni muzyki
Maciej – instruktor teatralny
Irena – instruktor plastyki
Edyta – pomoc techniczna
Irek – zdjęcia, mówienie “Uważaj, nie rób tego, wracaj, gdzie idziesz” –
Oraz zaproszeni goście – warsztaty.
Dziękujemy!!

Foto Śp. Irek, Łukasz