GOKiB Krasne > Bez kategorii > 15-19.07. Wakacje z Kulturą – Tydzień Artystyczny!

15-19.07. Wakacje z Kulturą – Tydzień Artystyczny!

IRK_3822  15 lipca. Poniedziałek to pierwszy dzień Tygodnia Artystycznego w naszym Ośrodku Kultury! Był na wysokich obrotach. Dosłownie! Breakdance, Teatr, i scrapbooking – to wszystko do 16:00! To znaczy dopiero początki pracy

IRK_4170       Wtorek Trzeciego Tygodnia z Kulturą. Artystycznego.
Dziś nasi podopieczni kontynuowali Breakdance – poznali w sumie 12 ruchów i ćwiczyli obroty! Później zaczęliśmy tworzyć tkaninę, a na koniec dokończyliśmy albumy, które w piątek zabierzemy do domu!
Składaliśmy życzenia urodzinowe Wiktorii – panowie grali Sto lat! na pianinie a my, wszyscy śpiewaliśmy!
A Piotr został wyróżniony za pomoc i dokładność w pracy. Rozdaliśmy też mnóstwo plusów!!
Jutro wycieczka!
A, i kontynuujemy tworzenie gif-ów – do zobaczenia na Facebook
Foto Śp. Irek, Łukasz
  IRK_4358    Ufff! Środa. 3 tydzień Wakacji z Kulturą.
Ależ się dziś działo! Byliśmy na Wycieczce. W Pałacu w Przecławiu – obecnie prywatna siedziba Tyszkiewiczów, w Nadleśnictwie Tuszyma, Parku Historycznym Blizna i w Szkółce Leśnej! Uffff.
Dzięki panu leśniczemu Hubertowi Jemioło z Nadleśnictwa Tuszyma https://www.facebook.com/NadlesnictwoTuszyma/
dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy bardzo dużo rzeczy. Między innymi 6 Koników Polskich, młode dęby, brzozy i inne. Dzika Ryjo i dlaczego pożar w lesie jest szczególnie niebezpieczny! Jednym zdaniem – Kultura w naturze musi być!
W Bliźnie zwiedzaliśmy niemiecki poligon doświadczalny z okresu II wojny światowej – badania nad bronią V1 i V2!
A w szkółce leśnej doglądaliśmy małych sadzonek m.in. buków i dębów,
Później kiełbasa na obiad i poganiani wróciliśmy, tylko godzinę później niż zakładaliśmy :) ale nikt nie żałował, prawda?

Foto Śp. Irek.

IRK_4639  Czwartek czyli czwarty dzień Artystycznego Tygodnia Wakacji z Kulturą. Dziś wyjazd do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Galeria Rzemiosła Artystycznego, Dwudziestolecie w portrecie, Barbarzyńskie tsunami – to wystawy które zwiedziliśmy, a także malarstwo i historia Polski 1918-1945.
Później znaleźliśmy kilka pomników podczas spaceru po mieście, obiad na trawie i powrót. Oczywiście był też Breakdance!

IRK_5039    19 lipca, piątek ostatni dzień 3 tygodnia Wakacji z Kulturą – Artystyczny. Kończyliśmy tkaninę z panią Lidią, pokazywaliśmy czego nas nauczył pan Artur na warsztatach Breakdance (film na żywo), a na koniec owocowe szaleństwo z panią Lilianą.

Dziękujemy Państwu za udział!

Foto Śp. Irek, Lidia, Łukasz.