GOKiB Krasne > Bez kategorii > Spotkanie z Czesławem Drągiem “Pan Tadeusz”- moje życie – w Bibliotece Publicznej w Krasnem

IRK_5984                 Dziś w Bibliotece Publicznej w Krasnem miało miejsce spotkanie z narodową epopeją czyli “Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza. Erudyta, bibliofil i koneser wyżej wymienionego dzieła pan Czesław Drąg, zaprezentował niewielki fragment swoich zbiorów i wiedzy jaką od wielu lat nabywa będąc miłośnikiem tejże książki.
Można było zobaczyć i posłuchać wydań po Czesku, Słowacku, Litewsku, Rosyjsku, Ukraińsku, Angielsku, Niemiecku i Francusku a także po Japońsku, Hebrajsku i w języku Braille.
Tło historyczne, przyczynek do napisania oraz wielowątkowość to wszystko ukazane, rzuca inne światło na tą, trudną dziś w czytaniu, lekturę.
Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!
Małgorzata Antczak – bibliotekarz

Foto Śp. Irek