GOKiB Krasne > Bez kategorii > 14.10.2018 Kropla drąży skałę – Oddaliśmy krew, w Malawie!

14.10.2018 Kropla drąży skałę – Oddaliśmy krew, w Malawie!

IRK_7406       W niedzielę 14 października odbyła się impreza w ramach inicjatywy “Kropla drąży skałę”. Był to piknik dla Bezpieczeństwa, na terenie remizy OSP w Malawie, podczas którego można było oddać krew – 28 osób skorzystało czyli ponad 12 litrów krwi honorowo udało się nam zebrać, a 46 przystąpiło do rejestracji – Serdecznie Państwu dziękujemy!! Był symulator dachowania, Rzeszowski Batalion Obrony Terytorialnej, Pierwsza Pomoc – pokaz służb ratunkoych – patrz film!- i wiele innych atrakcji. A wszystko to dzięki Klubowi Inicjatyw Lokalnych czyli paniom Georginii Giedlarowiec, Lidii Hajduk i Agnieszce Mucha, które otrzymały w ramach FIO dofinansowanie na szereg działań, w których właśnie dzisiejsza się odbyła!

My jako Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zajmowaliśmy się dziećmi podczas gdy rodzice oddawali krew. Był Smok Maciuś, kolorowanki. Rozstrzygnęliśmy konkursy – m.in.Facebookowy – a Pani Małgorzata rozwiązywała rodzinną, bajkową krzyżówkę!

O inicjatywie w TVP RZESZÓW

ZDJĘCIA Śp. Irek :