GOKiB Krasne > Bez kategorii > Warsztaty frywolitkowe

Warsztaty frywolitkowe

IRK_7704 Warsztaty frywolitkowe.

Czym jest frywolitka i jak się ją wykonuje poznają uczestniczki zajęć Pracowni Rękodzieła Artystycznego Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem. Panie pod okiem Agnieszki Wąs i Marzeny Patyny wykonują podstawowe elementy frywolitek: węzły, słupki i pikotki, za pomocą których tworzą kółeczka i łuczki. A z tych powstają większe prace jak: zakładki do książek, wstawki koronkowe, biżuteria i inne. Użycie cienkiej nici gwarantuje delikatność wykonanej pracy, która jest jednocześnie i trwała. Na warsztatach uczestniczki wykonują frywolitkę za pomocą specjalnej tępej igły. Oprócz umiejętności wiązania węzłów ważne są umiejętności odczytywania schematów i wzorów. To one wraz z własnymi zwinnymi dłońmi gwarantują wykonanie misternej koronki.
Warsztaty przeprowadziła i zdjęcia wykonała instruktor rękodzieła artystycznego Lidia Hajduk.