GOKiB Krasne > Bez kategorii > 27.11. Poświęcenie mogiły wojennej żołnierzy AK z Malawy

27.11. Poświęcenie mogiły wojennej żołnierzy AK z Malawy

5    27 listopada, w poniedziałek, miała miejsce uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Malawie, celebrowana przez biskupa Stanisława Jamrozka, a później, na cmentarzu parafialnym, odsłonięcie i poświęcenie grobu wojennego żołnierzy Armii Krajowej Aleksandra Kordonia i Stanisława Marszała poległych w walce z Niemcami.
Uroczystość zorganizowana przez Urząd Gminy Krasne, wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej odział w Rzeszowie – wykład p. dr Piotra Szopy, i garnizonem wojskowym, który wystawił wartę honorową, oraz rodzinami w/w żołnierzy.
Towarzyszyła też wystawa prac plastycznych nagrodzonych przez Jury złożone przez p. Paulinę i p. Irka z GOKiB oraz p. Sekretarza UG w Krasnem.
Więcej – www.gminakrasne.pl