GOKiB Krasne > Bez kategorii > Biblioteka Publiczna w Krasnem- lekcja biblioteczna ” Brzydkie Kaczątko” – IV 2017

Dzisiaj w klasie O”B” odbyła się kolejna lekcja biblioteczna . Tłem spotkania była wiosna a tematem przewodnim – twórczość Hansa Christiana Andersena i jedna z jego baśni- „Brzydkie Kaczątko”. Utwór został uczniom zaprezentowany za pomocą skrzynki kamishibai. Pani bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Krasnem zaprezentowała także papierową wersję tego utworu oraz książki , w których dzieci mogą wyszukać informacje o łabędziu, bo głównym bohaterem spotkania był ten piękny, dostojny, majestatyczny ptak. Uczniowie przypomnieli sobie ptaki zwiastujące wiosnę, rozwiązywali zadania związane z tematem a na koniec wykonywali piękne łabędzie. I tym razem cała klasa zasłużyła na uśmiechniętą buźkę , którą, z przyczyn technicznych , otrzymają dopiero przy najbliższej okazji.