GOKiB Krasne > Bez kategorii > 08-12.07. II Tydzień z Kulturą. Język Angielski

08-12.07. II Tydzień z Kulturą. Język Angielski

IRK_2785     II tydzień Wakacji z Kulturą czyli Tydzień z Językiem Angielskim. Poniedziałek
Do południa z przerwą na drugie śniadanie mamy zajęcia językowe. A później obiad i pojechaliśmy do Muzeum Techniki i Militariów. Dla nas ta “technika” to sprawy codziennego użytku ale dla naszych podopiecznych to Prehistoria :) Dlatego tłumaczyliśmy i objaśnialiśmy a nawet “Rudego” trzeba było umiejscowić. Ech… Przejazd autobusem MKS już był atrakcją. Good job! See you tomorrow!

Foto Śp. Irek, Sylwia.

Wtorek

1Drugi dzień z Kulturą i Językiem Angielskim rozpoczął się od typowo wyspiarskiego śniadania. Jajka, bekon, pieczarki, tosty i jajka ku naszemu szczeremu zdziwieniu, zniknęły ze stołu bardzo szybko! Później zajęcia w języku angielskim. Po nich nieco o sportach rozpropagowanych lub wymyślonych przez Brytyjczyków teoretycznie; Croquet (krykiet) Tiddlywinks (pchełki) Snakes and Ladders (węże i drabiny)Pin the tail on the donkey (Przypnij ogon osiołkowi) Simon Says (Szymon powiedział) British Bulldog (Angielski buldog) – i praktycznie w tą ostatnią czyli w Murarza!
Inne to
What’s the time Mr Wolf – Stary niedźwiedź mocno śpi
Hopscotch – Gry w klasy
Chinese whispers – Głuchy telefon
Rock-paper-scissor – Kamień, papier, nożyczki
Hide-and-seek – Zabawa w chowanego
Charades – Kalambury
Hangman – Wisielec
To tag – Berek
Duck, duck, goose – Chodzi lisek koło nogi
Dodgeball – Dwa ognie

Później były warsztaty plastyczne z panią Ireną – temat Królewski Dwór.
I tak nam minął Tuesday! OMG how fast?!? :) See You Tomorrow!!

Foto Śp. Irek, Sylwia, Łukasz

IRK_3301    Środa czyli pogoda typowo angielska! Czasem słońce, czasem deszcz. I wiatr. I zimno. :) Wspaniale! Mogliśmy się poczuć jak w Hastings czy Oxfordzie! Omawiając angielskie słówka, jedząc Pudding i grając w kolarski wyścig kapslami (rodzice pamiętają?!) minął nam dzień.
A!
I jeszcze pan Łukasz na naszym ogrodzie znalazł pięknego motyla – Paź żeglarz, witeź żeglarz, żeglarek.
W Polsce gatunek ten objęto w latach 1952–2014 ścisłą ochroną gatunkową, zaś od 2014 objęty jest częściową ochroną gatunkową.

A jutro wycieczka! Pamiętajcie o butach i ciepłym ubraniu.

Foto Śp. Irek, Łukasz, Lidia

IRK_3526       Czwartek w kratkę czyli spór o mur!
Jedziemy! Pada. Cóż. Nie jesteśmy z cukru. Po drodze, im bliżej tym jaśniej. Po dojechaniu do Odrzykonia zrobiło się bardzo ładnie! Warsztat z precyzyjnego malowania po gipsowych obrazkach, drugie śniadanie w pięknych okolicznościach historii, potem zwiedzanie z świetną Panią Przewodnik. Nie do końca rozumiem ogromne zainteresowanie Salą Tortur, wszyscy chcieli by ich zakuć w gąsiora (nie mylić z dybami!). Przeleciała nam myśl żeby……. aaaa lepiej już jedźmy dalej!! I jak zaczęliśmy schodzić na parking zaczęło padać. Niestety. Szybko udało nam się podjść w Prządkach pod skałę Matkę, ale rzęsisty deszcz zmusił nas do odwrotu. I wylądowaliśmy na pierogach w Starym Lwowie – polecamy! A potem już do domu, I tak minął czwartek.

Foto Śp. Irek

IRK_3674     12 lipiec. Piątek, piąteczek, piątunio, a dla nas ostatni dzień Tygodnia z Językiem Angielskim. Dziś ruchowo, tanecznie i śpiewająco. A na końcu podsumowanie punktów – 6 osób dostało nagrody!
Dziękujemy Wszystkim podopiecznym za spędzony z nami czas. Z nami tj. paniami: Lidią – kierownik, Lilianą, Anną, Ireną, Sylwią oraz panami Irkiem i Łukaszem.

Foto Śp. Irek, Sylwia.