GOKiB Krasne > XI Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Teatralny „KUKŁY” – ogłoszenie +regulamin

XI Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Teatralny „KUKŁY” – ogłoszenie +regulamin

XI wojewódzki konkurs kukły 2019   XI WOJEWÓDZKI  KONKURS  PLASTYCZNO – TEATRALNY KUKŁY 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 11. edycji Konkursu Plastyczno–Teatralnego „KUKŁY”. Jest to największa na Podkarpaciu impreza związana z szeroko pojętym teatrem lalek mająca na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży tego wciąż fascynującego rodzaju sztuki.

Zadaniem uczestników jest wykonanie własnej lalki teatralnej (kukły, pacynki, marionetki lub jawajki) lub maski. Zachęcamy również do tworzenia nowatorskich konstrukcji teatru formy. W tym roku temat konkursu to:
postacie komiczne w literaturze.

Wszystkie prace są oceniane przez profesjonalne jury (artyści-plastycy, aktorzy-lalkarze, scenografowie), które wyłoni zwycięzców. Przed wręczeniem nagród odbywa się corocznie huczna „Parada Kukieł”, czyli happening uliczny prezentujący kolorową twórczość dzieci i młodzieży. W paradzie biorą udział wszystkie osoby, które wcześniej nadesłały swoje prace oraz zaproszeni goście.

Dla wszystkich uczestników finału konkursu czeka wiele atrakcji i imprez towarzyszących; przedstawienia teatralne, występy taneczne, pokazy miotaczy ognia, kuglarze chodzący na szczudłach oraz popisy mażoretek i  muzyków.

Prosimy o   wysyłanie  podpisanych prac – lalek i masek (imię i nazwisko, wiek, placówka, opiekun, tytuł pracy, telefon kontaktowy) najpóźniej  do 20 maja  2019 roku  na adres:
Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w  Krasnem
36-007 Krasne 743