GOKiB Krasne > 11-15.02. Ferie w placówce w Malawie – zajęcia programowe –

11-15.02. Ferie w placówce w Malawie – zajęcia programowe –

   DSC00705-001    Pierwszy dzień ferii w GOKiB w Malawie już za nami! Temat dzisiejszego dnia  to „Dlaczego detektyw pracuje w rękawiczkach?”. Na części warsztatowej dowiedzieliśmy się co to są karty daktyloskopijne, jak odczytać za pomocą pudru odciski palców oraz jak wyglądają nasze linie papilarne w odcisku z wosku. Na części plastycznej dzieciaki wykonywały prace pt. „Moje twórcze linie papilarne”- efekty można oglądać w fotogalerii. Na części rozrywkowej rządziła gra w Bingo!!  W popołudniowych godzinach świetlica żyje grą w tenisa stołowego i piłkarzyki! Zapraszamy!! Przyszłe dni zapowiadają się jeszcze bardziej ciekawie! Obserwujcie nas- będzie się działo!!!

 

 

ZDJĘCIA: Paulina Głowiak

Drugi dzień upłynął w iście artystycznej atmosferze.  Tematyką dzisiejszych zajęć było „Co można zobaczyć na portrecie”. Dzieciaki poprzez zajęcia dowiedziały się jakie były zasady portretowania w czasach królewskich, jakie rodzaje portretów wyróżniamy itp. Najciekawszą tematyką zajęć warsztatowych były dzieła Pabla Picassa – „Połamany Picasso”. Na wzór tej twórczości dzieci wykonały prace plastyczne, portrety pt. „Osoba o dobrym sercu”. Zapraszamy do oglądania fotorelacji, a już jutro rozwiązujemy tajemniczą zagadkę w Bibliotece w Malawie….

 Foto: Paulina Głowiak

Trzeci dzień ferii w Malawie upłynął w miłej atmosferze. Rano we współpracy z p. Alą z biblioteki w Malawie dzieciaki miały przyjemność odbyć bardzo ciekawe zajęcia. Podzielone na dwie grupy wcieliły się w detektywów pomagających „znanemu na cały świat detektywowi Kowalskiemu” w odnalezieniu jego pupila- psa rasy Border Colie… Obie grupy świetnie sobie poradziły i odnalazły zgubę!

Kolejnym etapem naszych zajęć była również praca w grupach tym razem plastyczna pt. „Podróż w poszukiwaniu niebieskiej laguny”, ahh jak miło było się w ten zimny dzień rozmarzyć o ciepłym klimacie i przelać swoje marzenia na papier. Dzięki temu powstały piękne, kolorowe prace- można zobaczyć je tutaj w galerii:) Pod koniec zajęć nie zabrakło czasu na grę w piłkarzyki i tenis stołowy.  Jutro długo wyczekiwany dzień czyli Walentynki- będzie słodko będzie czerwono, miło i radośnie!

FOTO:

  DSC00682-001     Kolejny, już czwarty dzień w GOKiB w Malawie upłynął bardzo szybko. Dzień bardzo wyjątkowy, pełen radości, słodyczy i prezentów bo to przecież WALENTYNKI. Dzieci od samego rana wykonywały staranne prace plastyczne z motywem serduszek, śliczne słodkie motylki oraz kolorowe baloniki. Gościliśmy dzisiaj dzieci z klasy 1 ze szkoły w Malawie pod opieką p.Beaty Głowiak. Wspólnie wykonaliśmy super prace pt. „Walentynkowe radosne serduszko”. Nie zabrakło dzisiaj gier z nagrodami i odrobiny szaleństwa. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało pięknie zapakowany prezent- niespodziankę oraz mnóstwo pysznych lizaków!  Zapraszamy do naszej fotorelacji- dziś był tak intensywny dzień, że zapominaliśmy o robieniu zdjęć :)  Już jutro długo wyczekiwane zajęcia z robotyki!!! Nie możemy się doczekać!

 

FOTO:

Ostatni dzień ferii w GOKiB w Malawie dobiegł końca. Zajęcia rozpoczęliśmy od zajęć plastycznych o tematyce robotów. Każde dziecko przy pomocy papieru oraz bibuły projektowało własnego robota. Pomysłów było bardzo dużo. Powstały między innymi robot przyjaciel- pocieszacz, robot ogrodnik, robot do pieczenia pączków itd. Kolejną atrakcją która była wyczekiwana od początku tygodnia były zajęcia z robotyki i projektowania. Zaprosiliśmy p.Beatę Głowiak ze szkoły w Malawie, która  jest specjalistą w tej dziedzinie. Dzieciaki były zachwycone! Same projektowały drogi po których poruszały się roboty. Koniec zajęć zakończyliśmy poprzez rozdani nagród. Dzięki Fundacji Uniwersytet dzieci, która podarowała nam specjalne Indeksy ucznia oraz naklejki dzieciaki mogły zbierać punkty przez cały tydzień. W kolejności od największe ilości zebranych punktów mogły sobie wybierać nagrody! Ten tydzień umknął bardzo szybko, był wesoły i intensywny w różnego rodzaju zajęcia!  Już po feriach startujemy ze zdwojoną siłą jeśli chodzi o zajęcia plastyczne i warsztatowe. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Program przygotowała, przeprowadziła i udokumentowała p. instruktor Paulina Głowiak

FOTO: