GOKiB Krasne > Wyniki XIX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kolędnicy-Wędrownicy”!

Wyniki XIX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kolędnicy-Wędrownicy”!

   XIX Finał Kolednikow   Protokół z posiedzenia Jury XIX Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Kolędnicy – Wędrownicy” Krasne 2018

pod patronatem Wójta Gminy Krasne i Starosty Powiatu Rzeszowskiego

z dnia 28 listopada 2018 roku.

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział  589 artystów z 54 placówek z terenu całego województwa podkarpackiego. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych i obejmował twórców  w wieku od 6 do 15 lat.

Protokół XIX Kolednicy-Wedrownicy

Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa w składzie:

  • Tadeusz Błoński– prof. UR, artysta plastyk- przewodniczący
  • Marlena Makiel- Hędrzak – Uniwersytet Rzeszowski, artysta plastyk
  • Aleksander Juszyński – grafik komputerowy

Kryteriami w ocenie złożonych prac były:

  • interpretacja tematu konkursu,
  • oryginalność ujęcia tematu,
  • walory artystyczne ( kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania),
  • estetyka wykonania,
  • samodzielność wykonania

Po wnikliwej obserwacji i ocenie prac komisja postanowiła nagrodzić  i wyróżnić prace następujących uczestników:

 I kategoria wiekowa klasy I-III

Nagroda:

– I:  JULIA ŁABA, Centrum Kulturalne w Przemyślu, op. Rafał Kureczka

– I: FRANCISZEK BARTYŃSKI, SP w Błażowej, op. Maria Sroka

-II: MARIA ZDEB, ZS w Malawie, op. Renata Fortuna

-II:KONRAD HOMA, SP nr 1 w Przeworsku, Bożena Sebzda

-III:MAXIMILIAN KARPIŃSKI, SP nr 10 w Rzeszowie, op. Agata Gruba

-III:ALDONA STRĄCZYK, SP nr 10 w Rzeszowie, op. Agata Gruba

 

Wyróżnienie:

– MILENA MURIAS, RDK filia Zwięczyca, op. Anna Solecka

– JAKUB TŁUCZEK, SP w Lecce, op.Ewa Hubka

– FRANCISZEK KONIECZNY, SP w Książnicach, op. Dominika Pryga

– SZYMON CHLEBICA, ZSP w Malawie, op. Renata Fortuna

– OLAF GAWROŃSKI, SP nr 1 w Przeworsku, op. Bożena Sebzda

– MICHAŁ FLUDA, SP nr 1 w Przeworsku, op. Bożena Sebzda

– JAN DUSZA, Świetlica Szkolna przy SP nr 3 w Mielcu, op. Bogumiła Witas

– NIKOLA MIĄSIK, RDK filia Zwięczyca, op. Anna Solecka

– ANNA LISKOWICZ, SP nr 15 w Rzeszowie, op. Krystyna Borkowska

-ANNA KRAJEWSKA, RDK filia Widokowa, op. Anna Solecka

-WYRÓŻNIENIE ZBIOROWE ZA ZESTAW PRAC:

-MAJA KAPLYTA,

-WERONIKA ROŻEK,

-ALEKSANDRA LUBAS,

-MAJA KWOLCZAK,

-INEZ GOMUŁKA,

-JULIA LITWIN,

-HELENA PRZYTUŁA,

-WIKTORIA NOWAK, ZS w Malawie, op. Beata Głowiak

II kategoria wiekowa IV-VI

Nagroda:

-I: KINGA BARTKIEWICZ, SP w Kraczkowej, op. Małgorzata Tymińska- Łojko

– I: MILENA SUPERSON, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie, op. Bernadeta Skoczylas

-II: GABRIELA KOZAK, ZSP w Krasnem, op. Ewa Moniak – Różańska

-II:JULIA CIEPLICKA, SP w Cewkowie, op. Elżbieta Zając

-III:MICHAŁ KRĘŻEL, SP nr 2 w Mielcu, Zyta Borowiec

Wyróżnienie:

– IZABELA RYŚ, ZSP w Krasnem, op. Elżbieta Kalemba

-JULIA RABIEJEWSKA, SP w Tyczynie, op. Renata Rzepka

-HANNA RZESZUT, SP nr 2 w Mielcu, op. Zyta Borowiec

-KINGA RYGIEL, ZS w Lutczy, op. Dorota Dobrowolska

-KINGA BAJOR, RDK filia Staroniwa, op. Anna Solecka

-WIKTORIA PELC, SP w Albigowej, op. Alicja Plis- Cyrana

-OLGA MAZELA, RDK filia Staroniwa, op. Anna Solecka

 

III kategoria wiekowa VII kl SP-III gimnazjum

Nagroda:

– I: JAKUB PAŃCZAK, ZS w Malawie, op. Irena Brzeżawska

-I: KLAUDIA BYTNAR, ZS w Czarnej, op. Magdalena Skrobiś

-II:  ANGELIKA MAJ, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie, op. Bernadeta Skoczylas

– II:  OLA  JANISZEWSKA, SP w Świlczy, op. Iwona Bajek

– III: MARCELINA PESZEK, ZSP w Krasnem, op. Ewa Moniak- Różańska

Wyróżnienia:

-IZABELA WROTNIAK, SP w Pawłokomie, op. Teresa Siekaniec, 

-WERONIKA BAR, SP w Kraczkowej, op. Małgorzata Tymińska- Łojko

-JULIA KULKA, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie, op. Bernadeta Skoczylas

-ANNA RABIEJEWSKA, SP w Tyczynie, op. Renata Rzepka

-JULIA PINKOWSKA, SP w Świlczy, op. Iwona Bajek

 

Ponadto Jury postanowiło przyznać Nagrodę Grand Prix za szczególne walory plastyczne i wrażenia artystyczne dla:

– KACPER GŁOWACZ, lat 8, SP nr 1 w Przeworsku, op. Bożena Sebzda

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem postanowił przyznać dodatkowo nagrody  następującym autorom: 

– WERONIKA WAŁCZYK,  SP nr 4 w Łańcucie, op. Marta Wawrzkiewicz

-DAWID MIODUSZEWSKI, lat 9,  ZSP w Krasnem, op. Elżbieta Kalemba

-OSKAR CZACH, lat 10, ZSP w Krasnem, op. Elżbieta Kalemba

-WIKTOR CZACHORA, lat 7, Zespół Szkół Specjalnych UNICEF w Rzeszowie, op. Ewa Tobiasz

Organizatorzy i komisja składają serdeczne podziękowania nauczycielom za pełną zaangażowania pracę artystyczną z wychowankami i gratuluje wybitnych osiągnięć młodych artystów.

Wszystkich Laureatów zapraszamy w piątek 07.12.2018 na godzinę 13:00 na uroczyste wręczenie nagród!

Sala widowiskowa GOKiB Krasne 743