GOKiB Krasne > Biblioteki w Palikówce i Strażowie zapraszają!

Biblioteki w Palikówce i Strażowie zapraszają!

      Witam sympatyków bibliotek! Zapraszam rodziców z pociechami ( 3-latki i młodsze maluszki) do udziału w projekcie „Mala książka-Wielki Człowiek „Podczas odwiedzin w bibliotekach publicznych w Strażowie i w Palikówce, biorących udział w akcji, Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Podczas kolejnej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
„Pierwsze wiersze dla…” to nietypowa pozycja, której nie znajdziemy w księgarni – jej premiera będzie miała miejsce 28 listopada. W książce znajdziemy utwory takich poetów jak: Anna Kamieńska, Wanda Chot4omska, Danuta Wawiłow, Ludwik Jerzy Kern, Ewa Szelburg-Zarembina, Jan Brzechwa, a także Julian Tuwim, Joanna Papuzińska czy Józef Czechowicz. Uwagę przyciągają, specjalnie przygotowane w technice wyszywankowej, ilustracje autorstwa Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka, zaś okładka przygotowana została w dwóch wersjach – dla dziewczynki i dla chłopca
Z broszury pt. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” rodzice dowiedzą się o najważniejszych korzyściach, płynących z czytania dziecku w każdym wieku.
Pamiętajmy, że czytelnictwo zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Odpowiednio dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i zakorzeniają w kulturze, a jako pięknie zaprojektowane przedmioty umożliwiają pierwsze spotkanie ze sztuką. Przy wsparciu dorosłego literatura dziecięca staje się zatem wspaniałym przewodnikiem, pomagającym młodemu „czytelnikowi” odkrywać otaczający go świat, rozbudza jego wyobraźnię i inspiruje do twórczych praktyk. Wspólne czytanie tworzy więź emocjonalną rodzica z dzieckiem, poczucie bliskości i bezpieczeństwa oraz buduje silne i trwałe relacje rodzinne. Tak więc książka powinna być stałym elementem rzeczywistości każdego dziecka, a do rodzica należy wspomaganie go w kształtowaniu dobrego nawyku czytania.
Drodzy Rodzice, jednym z najcenniejszych prezentów, które możecie podarować swojemu dziecku, jest czas. „Czas jest darmowy, ale bezcenny. Nie można go posiadać, ale można go wykorzystać. Nie można go zatrzymać, ale można go używać. Raz stracony nigdy nie powróci”. Dlatego wykorzystajcie go na wspólnie z dzieckiem spędzone chwile, z najlepszymi nauczycielami życia, jakimi są książki.
Zapraszam ze swoimi Pociechami do Biblioteki Publicznej w Strażowie i Palikówce!

ZDJĘCIA: