GOKiB Krasne > Bez kategorii > Jesień w Bibliotece w Malawie

Jesień w Bibliotece w Malawie

23 września, w drugiej godzinie Zamkolandii Szymon Taranda porozmawiał z panią bibliotekarką Alicją w Biblioteka W Malawie, która organizuje warsztaty dla dzieci z czytania metodą kamishibai. Co to za metoda? I dlaczego dzieci ją uwielbiają? Na antenie usłyszeliśmy jej próbkę. Sprawdziliśmy, czy naszym małym słuchaczom ta metoda przypadła do gustu. Zobaczyliśmy też książki dla dzieci, które z tradycyjną książką mają niewiele wspólnego. Czy to też pomysł na to, by dzieci pokochały czytanie? To wszystko w Radiu Rzeszów.

Zapraszamy na profil FACEBOOK Biblioteki w Malawie

Pożytecznie spędziliśmy czas z klasą “O” z Malawy, wspólnie

czytaliśmy historię Smoka Wawelskiego, a później Nasi Młodzi Czytelnicy zagłębili się między regały…Dziękujemy Dzieciom i Paniom Nauczycielkom!

Odwiedziny “Motylków” z Przedszkola. Wspólnie przeczytaliśmy dwie jesienne historie: “Deszcz i borowik” oraz “Jesień jeżyka”. Później wspólnie z Panią Magdą dzieci wybrały sobie po 1 bajce dla każdego do pożyczenia. Dziękujemy za mile odwiedziny!

2

Franklin chciał dziś zapukać do kolejnych grup z Przedszkola: “Pszczółek” i “Misiów”. Wspólnie poznaliśmy jego tajemnicze przygody opisane w opowiadaniu pt. “Franklin detektywem”. Dzieci mogły osobiście uścisnąć zieloną rękę Żółwia i zapraszały go częściej.

no images were found

Żółwim tempem udaliśmy się w odwiedziny do “Sówek” i “Motylków” – kolejnych sympatycznych grup Przedszkolaków. Tym razem, Nasz Przyjaciel Franklin postanowił opowiedzieć o tym jak zgubił pożyczoną książkę…w historii pt. “Franklin i książka z biblioteki”. Jednak wszystko dobrze się skończyło i Nasz Żółw znów bez strachu chodzi do biblioteki – jest wiernym Czytelnikiem. Dzieci obiecały, że też będą często nas odwiedzać!

Nasz Zielony Przyjaciel zawitał także do Biblioteki. Przejrzał książki na półkach…i do czytania wybrał oczywiście te, które opowiadają o jego przygodach!