GOKiB Krasne > Bez kategorii > “(Nie)zwykła opowieść o Polsce” w Strażowie czyli Aktywni Lokalnie!

“(Nie)zwykła opowieść o Polsce” w Strażowie czyli Aktywni Lokalnie!

IRK_8448   7 listopada br. w placówce Gminnego Ośrodka Kultury w Strażowie dzieci, młodzież i dorośli w ramach inicjatywy “(Nie)zwykła opowieść o Polsce” brali udział w warsztatach historycznych z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski.

Zadaniem uczestników było wykonanie pudełka, w którym będzie zamknięta opowieść na zadany temat. Z przygotowanych zdjęć i materiałów plastycznych powstały pudełka z opowieścią m.in. o rodzinie, domu, modzie, wojsku, czy motoryzacji z czasów odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Oprócz wiedzy historycznej przydały się umiejętności plastyczne, manualne, pracy w grupie, a przede wszystkim kreatywność uczestników. Dzięki temu wykonane pudełka są wyjątkowe i niepowtarzalne. Następna część warsztatów już w najbliższą środę 14 listopada, zaś finał inicjatywy, na który zapraszam wszystkich ciekawych efektów i pudełkowych opowieści – 28 listopada.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Aktywni lokalne”. Partnerami w inicjatywie są: Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem, Zespół Szkół w Strażowie, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Strażowianie”, Ochotnicza Straż Pożarna w Strażowie.

Projekt „Aktywni lokalnie” realizowany jest przez Fundację rozwoju “Dobre Życie” i jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Gminy Krasne, Gminy Miejskiej Lubaczów, Gminy Strzyżów, Gminy Wiśniowa.

Tekst: Lidia Hajduk
Zdjęcia: Lidia Hajduk