GOKiB Krasne > Bez kategorii > Biblioteka Publiczna w Krasnem- finał Powiatowego konkursu plastycznego „Polskie drogi do niepodległości” IX 2018 r.

W ubiegłą sobotę odbył się finał Powiatowego konkursu plastycznego „Polskie drogi do niepodległości” , który realizowany był przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie pod honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego.Celem konkursu było wspieranie patriotycznych postaw młodego pokolenia, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowanie szacunku wobec dokonań walczących o wolność przyszłych pokoleń Polek i Polaków oraz propagowanie treści patriotycznych poprzez twórczość plastyczną
dzieci i młodzieży. W konkursie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podst.w Krasnem i czytelnicy naszej biblioteki. Wśród nich były osoby nagrodzone:

w kategorii wiekowej klas IV-VI:
II nagroda – Weronika Goc, lat 12
w kategorii wiekowej gimnazjum:
IV nagroda – Konrad Bojda, lat 15
Wyróżnienia:
Karolina Wywrot, lat 13
Oliwia Piątek, lat 13
Laureaci otrzymali dyplomy, zakładki oraz nagrody książkowe. Zwycięzcom gratulujemy.
Tą drogą składam serdeczne podziękowania Pani Dorocie Kureckiej-Wójcik oraz Pani Ewie Moniak-Różańskiej za zaangażowanie i owocną współpracę.