GOKiB Krasne > Bez kategorii > Palikówka w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi na lata 2017-2020.

Palikówka w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi na lata 2017-2020.

odnowa-wsi-logo-2017(1)          Od 2017 r. na terenie Sołectwa Palikówka realizowany jest Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2017-2020. Ideą Programu jest przekazanie mieszkańcom odpowiedzialności za przyszłość wsi, wykorzystanie jej zasobów i realizowanie oddolnych inicjatyw. Program finansowany jest z budżetu Gminy Krasne i Woj. Podkarpackiego. W pierwszym roku Programu zagospodarowano teren przed budynkiem Przedszkola w Palikówce. Wymieniono ogrodzenie, kostkę brukową, wykonano nasadzenia. Dzięki dofinansowaniu i pracy własnej mieszkańców Palikówki miejsce pamięci ofiar I i II wojny światowej oraz pacyfikacji wsi Palikówka zyskało należyty wygląd. W roku bieżącym z Programu realizowany jest projekt zagospodarowania terenu za budynkiem Domu Kultury w Palikówce. Przy wsparciu mieszkańców, szczególnie lokalnych stolarzy i strażaków, wybudowano altanę i ułożono kostkę. Celem projektu jest stworzenie Mieszkańcom Palikówki miejsca do spotykań, organizowania się, zrzeszania i wspólnego spędzania wolnego czasu. Nowa inwestycja stworzyła również zaplecze do organizacji imprez plenerowych, o czym mieszkańcy mogli się przekonać 15 września 2018 r. na “Pikniku na pożegnanie lata”. Następnym etapem projektu będzie wybudowanie grilla i barierek ochronnych altany. Wszystkich, którzy mogą pomóc w zakończeniu prac zapraszamy do kontaktu telefonicznego z gminnym koordynatorem. Nr tel. 17 23 00 212, od pon. do pt. w godz. 7:30 – 15:30. Prace będą kontynuowane na przełomie września i października br.

Georgina Giedlarowiec