GOKiB Krasne > Media > Zdjęcia > Wakacyjny Konkurs Fotograficzny!!

Wakacyjny Konkurs Fotograficzny!!

“Gmina Krasne – To warto zobaczyć!” – konkurs fotograficzny

Regulamin Konkursu Fotograficznego

01.07.2013 – 31.08.2013r.

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

2. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem.

3. Patronat nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Krasne.

4. Zasady Konkursu określa niniejszy regulamin, który wchodzi w  życie z dniem rozpoczęcia konkursu i obowiązuje do czasu jego zakończenia.

5. Dostarczenie lub przesłanie zdjęć na konkurs wraz z oświadczeniem, o którym mowa poniżej (w zapisie 2.10 niniejszego regulaminu) jest równoznaczne z poddaniem się

uczestnika procedurze regulaminowej konkursu.

7. Konkurs jest otwarty dla osób amatorsko fotografujących, w wieku 10 – 21 lat.

2. ZDJĘCIA

1. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 fotografii.
2. Fotografie nadesłane na konkurs powinny przedstawiać miejsca lub obiekty charakterystyczne dla gminy Krasne.
3. Fotografie mogą być zarówno w poziomie jak i w pionie, kolorowe, czarno-białe i w sepii, wydrukowane na papierze fotograficznym w formacie minimum A5 15 x 21 cm oraz dodatkowo na płycie CD lub pamięci, dysku, przynieść osobiście do Organizatora.
4. Z konkursu wyłącza się prace uprzednio nagradzane lub wystawiane, publikowane.

5. Zgłaszane do konkursu fotografie należy opisać na odwrocie:

tytuł konkursu, opis i lokalizacja zdjęcia, imię, nazwisko, adres, telefon autora zdjęć, email, oraz

dołączyć pisemne oświadczenie o wyrażeniu zgody na ekspozycje zdjęć i na zamieszczenie na

stronie internetowej GOKiB Krasne.
6. Organizator Konkursu informuje uczestników Konkursu, iż ich dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane na podstawie wyrażonej dobrowolnie przez uczestnika Konkursu

zgody, w siedzibie Organizatora, wyłącznie w związku z wykonaniem postanowień niniejszego Regulaminu. Każdy z uczestników ma prawo do wglądu swoich danych oraz ich poprawiania.

7. Fotografie należy składać bezpośrednio w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem

lub przesyłać na adres:

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem
36-007 Krasne 743
Z dopiskiem: konkurs fotograficzny
“Gmina Krasne – To warto zobaczyć!”

8. Oceny fotografii oraz przyznania nagród dokona Jury Konkursu, złożone z fotografików oraz przedstawiciela Organizatora.

3. HARMONOGRAM KONKURSU

1. Nadsyłanie prac:

01.07. – 31.08. 2013

2. Ocena jury :

Początek września 2013

3. Zawiadomienie o werdykcie następnego dnia roboczego po ocenie jury.

4. Wystawa pokonkursowa prac odbędzie się po zakończeniu poszczególnych etapów konkursu.

4. NAGRODY

1. Laureat nagrody głównej w konkursie otrzyma tablet o wartości ok. 400 zł.

2. Laureaci najlepszych trzech prac konkursu otrzymają wyróżnienia – nagrody rzeczowe warte ok. 100 zł. Każda.

3. Organizator zastrzega sobie prawo do nieprzyznania pierwszego miejsca w przypadku

niskiego poziomu zdjęć nadesłanych na konkursu.

4. Laureaci zostaną powiadomieni przez Organizatora drogą telefoniczną lub/i email.

Dodatkową nagrodą będzie kurs 10 godzinny z Mentoringu fotografii; czyli zajęcia ogólno fotograficzne techniczno-praktyczne z panem Aleksandrem Juszyńskim.

5. PUBLIKOWANIE ZDJĘĆ

1. Organizator zastrzega sobie prawo do

publikowania fotografii zgłoszonych do konkursu, umieszczania ich na stronach

internetowych, w mediach i wykorzystania ich w innej formie podając dane autora (imię

i nazwisko).

2. Zdjęcia reprezentujące wysoki poziom techniczny i merytoryczny zostaną po

zakończeniu konkursu umieszczone w budynku Urzędu Gminy oraz GOKiB Krasne. Zdjęcia te będą elementem promującym autorów i gminę. Także i w tym przypadku fotografie będą opisane nazwiskami autorów.

6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Zgłoszenie fotografii do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego

regulaminu i oświadczeniem, że fotografie złożone na konkurs zostały wykonane

osobiście.

2. Fotografie zgłoszone do konkursu nie będą zwracane i pozostaną w zbiorach GOKiB Krasne

3. Decyzje Jury są ostateczne i wiążące dla Uczestników.

4. Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do Organizatora.

5. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają przepisy

kodeksu cywilnego.