GOKiB Krasne > Bez kategorii > Tydzień Bibliotek – podsumowanie – Strażów

Tydzień Bibliotek – podsumowanie – Strażów

9     Tydzień Bibliotek w toku! W piątek 11 maja, bibliotekę w Palikówce odwiedziły dzieciaki ze Strażowa wraz z opiekunami. Piękna pogoda i wesołe nastroje towarzyszyły nam przez całe spotkanie. Inscenizowaliśmy wspólnie ” Rzepkę” Juliana Tuwima oraz bajkę Ewy Stadtmuller “Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”,następnie dzieciaki ochoczo ruszyły na poszukiwania swoich ulubionych bajeczek z dzieciństwa.Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

Dziś biblioteka zawitała do Przedszkola w Strażowie! Zajęcia biblioteczne promujące czytelnictwo odbyły się w grupie starszaków. Dzieci z zapartym tchem śledziły poczynania leśnych bohaterów, zakładających swoją własną ” biblioteczkę “. Słodki poczęstunek i wesoła zabawa zakończyła nasze spotkanie. Przedszkolaki obiecały systematycznie odwiedzać bibliotekę. Zapraszamy!

W czwartek 10 maja z okazji Tygodnia Bibliotek, odwiedziłam dzieciaki z oddziału “0” w Szkole w Strażowie. Wspólnie przeczytaliśmy bajeczkę Ewy Stadtmuller “O borsuku samotniku”, rozwiązywaliśmy również bajkowe zagadki i zgadywanki- wspaniała nauka i zabawa-zobaczcie sami! Zapraszamy do bibliotek!!!

ZDJĘCIA: Więcej – FACEBOOK BIBLIOTEKI