GOKiB Krasne > Bez kategorii > Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza- dzień III- w Bibliotece Publicznej w Krasnem V 2018 r.

Kolejny dzień Tygodnia Bibliotek , rozpoczął się od wizyty klasy I”C” wraz ze swoją wychowawczynią-Panią Agatką Kozioł. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką oraz włączenie Ich do grona czytelników BP w Krasnem. Dzieci poznały drogę książki z księgarni do biblioteki oraz dowiedziały się ile pracy trzeba włożyć, aby książkę można było pożyczać. Za pomocą skrzynki kamishibai, przeczytałam opowiadanie pt.:”Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę?”. Było również rozwiązywanie krzyżówki, losy, upominki i słodycze. Nowo pasowani Czytelnicy obiecali systematycznie odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki.